Tomer Neuberg/Flash90

גנץ: "רק נתניהו ולפיד אולי רוצים בחירות – אני לא מתכוון לוותר עם עניין התקציב"

ראש הממשלה החליפי בראיון על המשבר הפוליטי: "אני מניח שיש לנתניהו שיקולים אישיים ופוליטיים שבגינם הוא רוצה בחירות". לא שולל חוק נגד נתניהו: "נראה מה נעשה אם נתניהו יעשה את הטעות". על ההפגנות: "אני מבין את השנאה כלפי נתניהו ואת האכזבה ממני".

ראש הממשלה החליפי בני גנץ התייחס הערב (מוצאי שבת) בראיון ל'חדשות 12' למשבר הפוליטי ואמר כי "בשביל לייצב את הממשלה, נדרשת תכנית ל2020-2021. לא תקציב חגים ולא תקציב לסופ"ש, תקציב לשנה שלמה. זה מה שאנחנו מבינים. אגב, כל טובי הכלכלנים אומרים את הסיפור הזה ולכן אנחנו מתעקשים. אני לא אוותר".

עוד הוסיף כי "אני לא מעוניין בבחירות. תשעה מיליון אזרחים לא רוצים בחירות, אחד או שניים כן. רה"מ רוצה בחירות ואולי גם יאיר לפיד. המדינה צריכה יציבות כלכלית ופוליטית. ההסכם שלנו מאפשר את שניהם, אני לא באתי לעבוד בשביל ביבי אלא בשביל מה שאזרחי ישראל צריכים. אם לא נתעקש על ההסכם הכל יתפרק. אני לא מתכוון לשחק עם עניין התקציב".

גנץ לא שלל בראיון את האפשרות שיקדמו חוק שלא מאפשר למי שחשוד בפליליים לרוץ לראשות הממשלה במקרה ונתניהו יוביל לבחירות: "אי אפשר לקדם את זה כרגע במסגרת ההסכם הקואליציוני שבתוכו אנחנו נמצאים. אנחנו נראה מה נעשה אם נתניהו יעשה את הטעות הזאת ויגרור את מדינת ישראל לבחירות בעידן הכי קשה שלה".

הוא האישים את נתניהו באינטרסים אישיים במשבר התקציב: "לנתניהו יש אתגרים אישיים ומשפטיים מאוד מאוד גדולים. הוא עושה חשבונות נוספים שאצלי לא קיימים. אני מניח שיש לו שיקולים אישיים ופוליטיים שבגינם הוא רוצה בחירות. לא יכול להיות שמישהו שאכפת לו מהמדינה ורואה מה קורה כאן יגיע למסקנה שמה שמתאים לה זה בחירות".

הוא "לא מתחרט אפילו לשנייה שנכנסתי לממשלה. אני מחפש את טובתה של מדינת ישראל. היה פה משבר נוראי – בריאותי וכלכלי, אי אפשר היה להישאר אדיש למצב. זה לא נוח ולא מלבב אבל זה הכרחי. אני קם בבוקר בשביל לעשות למדינת ישראל. לעצמי עשיתי מספיק, היו לי ארבע-חמש שנים מחוץ לצבא שהתעסקתי בעצמי והיה על הכיפאק. אני קורא לאחדות ולשמירה על הדמוקרטיה, מחזק את מערכת המשפט, לוקח תוכנית שטוחה שמחלקת כסף לכולם ומנתב אותו לשכבות החלשות. אני מקדם את האג'נדה של המדינה".

על הזעם הציבורי אמר: "אני מבין את השנאה כלפי נתניהו ואת האכזבה ממני. אני לא יכול לעסוק רק בפוליטיקה, רק לשבת עם דף נייר וחושבים האם 1+1 יוצא 3 בחשבון הפוליטי". בנוגע ליחסים עם ראש הממשלה הוא אומר: "היחסים הם יחסים טובים, ברור על מה אנחנו חלוקים. לא נכנסתי לממשלה בשביל ראש הממשלה נתניהו".

שר הביטחון התייחס לאזעקת השווא שהופעלה אמש ואמר כי "הגיע עצם, קיבלו החלטה להפעיל (אזעקה) ואז הלכו לתחקר את המערכת. באיראן אנחנו עסוקים כל יום. הם ממשיכים לחתור אחר הגרעין, ממשיכים לשלח פעילות טרור בכל מקום במזרח התיכון, ממשיכים לנסות להתבסס בסוריה. אנחנו עוקבים, מטפלים, מדברים פחות, עושים יותר. בלון שמתנפח יותר מדי בעזה, יכול להתפוצץ על הראש. שלחו בלונים אתמול – קיבלו הסבר על המקום".

גנץ התייחס גם לאסון שפקד את לבנון השבוע והבהיר כי ישראל לא הייתה מעורבת באירוע: "חס וחלילה, בביירות קרה אסון שאין לנו שום נגיעה אליו. האיום הגדול ביותר על לבנון הוא חיזבאללה. מדינת ישראל צריכה להיות נכונה להציע עזרה הומניטרית בעת קשה זו. אנחנו המדינה החזקה והמוסרית ביותר באזור. אנחנו מוכנים לשים בצד שנאות, יש פה רגע אנושי גדול".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *