צילום: עבד רחים חטיב / Flash90

אחרי סגירת מעבר כרם שלום: שתי שריפות בעוטף עזה כתוצאה מהפרחת בלוני תבערה

דרום בוער: כוחות כיבוי האש פועלים לכבות שריפה שפרצה באזור קיבוץ ארז, ובשריפה נוספת שמשתוללת בין שדרות לקיבוץ אור הנר, שנגרמו כתוצאה מהמשך הפרחות בלוני התבערה מעזה. החמאס: "כל דרכי הלחץ והאיום הישראליים לא יועילו נוכח הרצון לשבור את המצור"

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

שתי שריפות פרצו הבוקר (שלישי) באזור עוטף עזה, ונבדק חשד כי הן פרצו בעקבות הפרחת בלוני תבערה או נפץ. אתמול, לאחר יותר מ-30 שריפות שפרצו אתמול בכמה מוקדים באזור כתוצאה מבלוני תבערה, שאחד מהם אף הגיע עד באר שבע.

בחמאס הגיבו הבוקר לסגירת מעבר כרם שלום, ומסרו: "זכותו של העם הפלסטיני לחיות בכבוד על אדמתו ולהיאבק למען הסרת המצור שנכפה עליו כבר 14 שנים. כל דרכי הלחץ והאיום הישראליים לא יועילו נוכח הרצון לשבור את המצור".

כזכור, בהמשך להנחיית שר הביטחון בני גנץ, הוחלט אתמול על סגירת מעבר כרם שלום, החל ממחר בבוקר – כך נמסר ממטעם פעולות הממשלה בשטחים. על פי ההודעה, ההחלטה היא "בעקבות המשך הפרחת בלוני התבערה מהרצועה לשטח מדינת ישראל". מעבר כרם שלום ייסגר למעט כניסת ציוד הומניטארי חיוני ודלקים.

עוד נמסר כי "ההחלטה התקבלה בתום התייעצויות ביטחוניות ולאור פעולות טרור חוזרות ונשנות מצד ארגוני הטרור ברצועת עזה כנגד אזרחי ישראל אשר מהוות הפרה של הריבונות הישראלית. חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה כלפי ישראל, והוא יישא בהשלכות לאלימות המופעלת כנגד אזרחי ישראל".

בישראל אומרים עוד כי "הפרחת בלוני התבערה והפרת השקט הביטחוני, יפגעו בראש ובראשונה בתושבי רצועת עזה, בפיתוח הכלכלה ובנסיונות לשיפור המצב האזרחי של תושביה. צה"ל ומדינת ישראל יגיבו בתקיפות ובנוקשות לכל פגיעה בריבונותנו ובאזרחינו".

שר הביטחון בני גנץ אמר אתמול בדיון בוועדת חוק וביטחון כי "יש לנו אפס אינטרסים בעזה זולת שקט מוחלט והשבת הבנים. אנחנו נשמח לראות את עזה פורחת, אני אשמח לראות גם פועלים יוצאים מרצועת עזה. זה יכול לקרות בתנאי אחד- שהבנים ישובו הביתה. כשנראה את זה קורה נוכל לפתח את רצועת עזה".

במהלך כל היום אמש פרצו בין 20-ל-30 שריפות ביישובים בעוטף עזה כתוצאה מהפרחת בלוני תבערה משטח הרצועה – ואחר הצהריים פרצו דליקות בכמה מוקדים באזור כיסופים. מוקדם יותר פרצה שריפה ביער בארי ומרשות הטבע והגנים נמסר כי כ-400 דונם נשרפו. בסך הכל, השריפות פרצו בקיבוצים נחל עוז, בארי, עלומים, עין השלושה וכיסופים. מדובר בשיא במספר השריפות מאז התחדש טרור הבלונים.

בשעות הערב התקבל דיווח במשטרה על בלון שמחובר אליו פריט חשוד ברחוב דרך הנביאים שבאופקים. חבלן משטרה שהוזעק למקום קבע כי מדובר בבלון תבערה וטיפל בחפץ החשוד. לא נגרם נזק ואין נפגעים באירוע. במקביל, חבלן משטרה נוסף הוזעק לטפל בבלון החשוד כבלון תבערה בבית העלמין החדש בבאר שבע.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן