צילום: הדס פרוש / Flash90

יו"ר הקואליציה: "נתניהו לא רוצה בחירות אבל אנחנו מתקרבים לשם בצעדי ענק"

ח"כ מיקי זוהר התייחס הבוקר למשבר בממשלה סביב תקציב המדינה ואמר כי "אין שום שיקול אישי של ראש הממשלה זה פשוט שקר". זוהר התייחס להצעת החוקש שהגישה יש עתיד שתמנע ממי שהוגש נגדו כתב אישום לכהן כרה"מ ואמר: "אולי באיראן יש סגנון כזה של עבודה דמוקרטית"

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר התייחס הבוקר (שלישי) בראיון ל'רדיו 103' לחילוקי הדעות סביב תקציב המדינה ואמר: "אני מאוד מקווה שכחול לבן יבינו שמה שטוב לכלכלת ישראל זה תקציב חד שנתי. אם הם יפנימו את זה, וישימו בצד את השיקולים של בני גנץ". זוהר הדגיש כי "אם הם יחליטו שיהיה תקציב חד שנתי הכול יהיה בסדר ונמשיך לעבוד ביחד".

על האפשרות לפשרה מוסכמת אמר: "יש כל מיני רעיונות, אבל בסוף אנחנו לא נסכן את הכלכלה של המדינה, לא נעשה את זה. זה בניגוד לכל מה שאנחנו מאמינים, רה"מ הוכיח שבענייני כלכלה הוא מבין יתר טוב מכולם".

יו"ר סיעת הליכוד דחה את הטענות כי ראש הממשלה מונע משיקולים לא עניינים ואמר: "חד משמעית ענייני הכלכלה, את השקר הזה שאתם מפיצים לכולם כמה ימים אני לא אאפשר לכם, זה שקר מוחלט. אין שום שיקול אישי של רה"מ ותפסיקו עם זה. זה פשוט שקר".

"נתניהו לא רוצה בחירות. הוא רוצה שתהיה פה כלכלה יציבה. אחת מהבעיות שנוצרו זה שאנשים מתחילים להאמין לשקר שהם המציאו, זה דבר מוזר. רה"מ לא רוצה בחירות, הוא רוצה קואליציה עם תקציב חד שנתי, לטובת כלכלת ישראל", אמר זוהר.

יו"ר הקואליציה דחה את האולטימטום של גנץ ואמר כי "זה שהוא יאיים עלינו בחוק בולשביקי של יאיר לפיד שימנע מרה"מ לכהן, למרות שרוב הציבור רוצה בו כרה"מ, או ימנע ממנו להגיש את מועמדותו – זה נראה לך משהו שצריך לחשוש ממנו?". עוד הוסיף: "אמרנו את זה במפורש, אם הם יעבירו את זה – חד משמעית זה אומר שיש לנו מערכת בחירות".

על הדיווחים לפיו יש מגעים לצירוף בנט וליברמן לממשלה אמר: "אין כרגע מגעים, אני חושב שמגעים יהיו רק אחרי שיכריזו סופית על בחירות. אם יכריזו שיש בחירות וראינו שאנחנו לא מגיעים להבנות, יכול להיות מאוד שיתחילו משאים ומתנים כאלו ואחרים כדי להשיג 61 אצבעות, ולמנוע מערכת בחירות כרגע".

לסיום נשאל עד כמה אנחנו קרובים לבחירות, זוהר השיב: "אני אומר בכנות, זה מתקרב מאוד בצעדי ענק. אני מאוד, מאוד, מקווה שיחול שינוי בעמדת כחול לבן, שיסכימו לתקציב חד שנתי שיעזור לייצב את כלכלת ישראל, וכך גם ימנע בחירות וגם ייצג את הכלכלה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן