ח"כ אייכלר: "עם ישראל איבד צדיק מנהיג וחכימא דיהודאי"

ח"כ ישראל אייכלר על הסתלקות של חבר מועצת גדולי התורה כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצוק"ל: "רבות זכיתי לשהות ביחידות, בצילו הק' בעניני הציבור ומצאתי דעת תורה וחכמת ישראל גדולה, על שולחן אחד". ח"כ סער: "יחסר למשפחתו ולחסידיו בארץ ובתפוצות"

ח"כ ישראל אייכלר בהודעת אבל על הסתלקות של חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצוק"ל: "הסתלקותו של חבר מועצת גדולי התורה כ"ק מרן אדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל בטרם עת, צורבת בכאב למקהלות רבבות עמך בית ישראל בכל רחבי העולם היהודי", מסר אייכלר.

"הרבי היה נצר פאר והדר מלכות, לשושלת בית רוז'ין המעטירה. אוי לה אמרה היהדות החרדית כי אבדה כלי חמדתה. עולם החסידות איבד מנהיג חכם וצדיק שכיהן כאחד ממורי דרכנו במועצגה"ת וכולנו נהנו ממנו עצה ותושיה. הרבי הנהיג את עדתו מאז פטירת אביו זצ"ל בענוות חן והארת פנים לכל אדם קטן כגדול. עצתו נשמעה למרחוק, ודבריו ועצותיו היו אבן דרך בהנהגת העולם החסידי ליחיד ולכלל הציבור החרדי. הרבי נודע בכוח תפילתו ותורתו, בפרישותו ובהנהגתו".

"למרות המחלה הקשה שתקפה אותו המשיך הרבי לעמוד על המשמר, בעבודת השם ובצרכי הציבור ללא הרף", הוסיף הח"כ. "רבות זכיתי לשהות ביחידות, בצילו הק' בעניני הציבור ומצאתי דעת תורה וחכמת ישראל גדולה, על שולחן אחד. בחנוכה האחרון בעת שחזר ארצה זכיתי להשתתף במעמד ההדלקה בבית מדרשו בבני ברק יחד עם קהל חסידיו שלא הפסיק להתפלל".

"אנו אבלים היום יחד עם חסידות סאדיגורה הרוממה ויחד עם כל עמך בית הישראל המבכים מרה את השריפה אשר שרף ה'", חתם אייכלר. חברי הכנסת של אגודת ישראל ביטלו היום את השתתפותם בדיונים בכנסת ועושים את דרכם למסע ההלוויה שיתקיים אחר הצהריים בני ברק.

בכיר הליכוד ח"כ גדעון סער כתב הבוקר בטוויטר כי "הלילה נפטר האדמו'ר מסדיגורה הרב ישראל משה פרידמן. הרב שימש כחבר במועצת גדולי התורה של ״אגודת ישראל״, מאיר פנים לכל אדם ונשא על דגלו את הערבות ההדדית והעזרה לזולת. היה מתלמידיו של אהרן ״אוהב את הבריות ומקרבן לתורה״. הוא יחסר למשפחתו ולחסידיו בארץ ובתפוצות. יהי זכרו ברוך".

כזכור, מבית החולים 'תל השומר' הגיעה הלילה הבשורה הקשה והמרה על פטירתו של חבר מועצת גדולי התורה הוד כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצוק"ל אשר נזדכך בייסורים קשים ומרים במשך מספר שנים זאת לאחר שהתמוטט הערב במעונו והוא בשנת השישים וחמש לחייו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *