צילום: Chen Leopold/Flash90

בית החולים הדסה משתתף במחקר של החיסון הרוסי ‎‏

בית החולים הדסה הכריז כי הוא מסייע לפיתוח החיסון הרוסי לקורונה. "שלוחת הדסה במוסקבה נתבקשה לשלב מחקר קליני בחיסון הרוסי - ונענתה בחיוב", נמסר מבית החולים. בהדסה הבהירו: "השלוחה במוסקבה היא בית חולים רשמי של עיריית מוסקבה בתפעולה של הדסה"
 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

בית החולים הדסה הכריז כי הוא מסייע לפיתוח החיסון הרוסי לקורונה. "שלוחת הדסה במוסקבה נתבקשה לשלב מחקר קליני בחיסון הרוסי – ונענתה בחיוב", נמסר מבית החולים. בהדסה הבהירו: "השלוחה במוסקבה היא בית חולים רשמי של עיריית מוסקבה בתפעולה של הדסה". בעולם מטילים ספק בהכרזתו של פוטין בנוגע לחיסון.

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל המרכז רפואי הדסה, אמר בראיון ל'רדיו 103' כי "בית החולים הדסה שותף במחקר הקליני של החיסון הרוסי החדש. נכון, זה נעשה במוסקבה בסקולקובו בבית החולים הדסה שנמצא שם. אנחנו שותפים ואנחנו חלק מתוך הניסוי הקליני. אנחנו בודקים קודם כל את הרמה של הבטיחות, זה ייקח זמן".

הוא הגיש כי הם ממשיכים בבדיקות: "אנחנו עושים במקביל. ברוסיה החליטו לעשות במקביל את הניסוי הקליני, לאסוף את הנתונים כמו שמקובל בעולם המערבי, וגם מקרים מסוימים שאנחנו קוראים להם 'טיפול חמלה', לאפשר טיפולים לאנשים".

הוא הסביר כי "אנחנו פועלים במוסקבה, אמנם עם השם הדסה, אבל כרוסים לא כישראלים. אנחנו חלק מתוך המערך של העיר מוסקבה בראשות ראש העיר. הם עושים עבודה יפה וטובה. הם עובדים אחרת מאיתנו, ואנחנו מתאימים את עצמנו לשם. בית החולים שלנו הוא בית חולים למחלות ממאירות, והוא עושה חיל. הדסה נשמעת טוב גם ברוסיה והיא תתפשט הלאה והיא הולכת להיות מעצמת בריאות והיא קוראת לאריה לחזור הביתה".

הוא הוסיף כי גם החיסיון הישראלי בדרך: "מכיוון שאנחנו לא לבד על גלי האתר אני לא יכול לגלות לך גם את ההתפתחות היפה והטובה של החיסון הישראלי, אז אני לא אפרט. מי שהבין אותי הבין שגם במדינת ישראל, ולא רק עוד 158 חברות ברחבי העולם, עובדים על הנושא של החיסון. דרך אגב, כל אחד עובד על רעיון אחר סביב הנושא של החיסון. חלק עובדים על וירוסים מוחלשים או מומתים, חלק מפנטזים. כל הדרכים מובילות לרומא וצריכות להוביל לכך שהגוף יוכל להתגונן מפני הווירוס ולא להידבק במחלה".

הוא הסביר כי "הביקוש כל כך גדול, כמו שאתה יודע שמדינת ישראל כבר השקיעה בסחורה עתידית כדי להיות זכאית לקבל את החיסון כשיהיה גמור. להגיע לחיסון זה זמן ועבודה עצומה שעובדים יום ולילה. אני מקווה מאוד וההערכה שלי, שסדר גודל של שנה יהיו חיסונים שעברו את כל השלבים. רק מילה אחרונה לאלה שצריכים לתקצב את כל המערכת הציבורית – אין לכם מה לעשות חוץ מזה. לכו לתקצב לפני שיהיה אסון בכל המדינה".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן