צילום ויקיפדיה

בארצות הברית מפקפקים בחיסון הרוסי: "יש לי ספקות רבים שהם עשו את זה"

הרופא הראשי ומי שמוביל את המאבק בנגיף הקורונה בארצות הברית ד"ר אנתוני פאוצ'י הביע הלילה ספקות רבות בחיסון הרוסי נגד נגיף הקורונה, בראיונות שהעניק לכלי תקשורת בארה"ב אמר: "אם היינו רוצים לקחת את הסיכון, יכולנו להתחיל כבר בשבוע הבא. אבל אין סיכוי שזה יעבוד"

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "בשעה שמתו מוטל לפניו" נותנים צדקה בעת ההלוויות

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

לאחר שרוסיה הכריזה באופן מפתיע כי היא מתחילה לייצר באופן סדיר חיסון לקורונה, האפידמיולוג הראשי של ארצות הברית מגלה סקפטיות ומפקפק באפקטיביות ובבטיחות של החיסון. בריאיון לתקשורת האמריקנית אמר ד"ר אנתוני פאוצ'י: "אני מקווה שהרוסים הוכיחו באופן מוחלט שהחיסון בטוח ואפקטיבי. יש לי ספקות רבים שהם עשו את זה". במקביל, ארה"ב תרכוש 100 מיליון מנות חיסון מ"מודרנה".

פאוצ'י עומד בראש הרשות לבקרת מחלות בארצות הברית. לדבריו, יש הבדל בין שיהיה בידיך חיסון לקורונה לבין להוכיח שהחיסון הוא יעיל ובטוח. "יש לנו המון חיסונים", סיפר בריאיון. "אם היינו רוצים לקחת את הסיכון שהרבה אנשים יפגעו או לתת להם חומר שלא עובד, יכולנו להתחיל לעשות את זה כבר בשבוע הבא. אבל אין סיכוי שזה יעבוד".

החוקרים ברוסיה עדיין לא פרסמו כל מידע מהניסויים שביצעו עם החיסון בבני אדם. לדעתו של פאוצ'י, על האמריקנים לזכור שלארצות הברית יש סטנדרטים של בטיחות, בניגוד למדינות כמו רוסיה וסין שמפתחות חיסונים.

לפי ארגון הבריאות העולמי, ישנם 28 חיסונים לקורונה שנמצאים כעת בשלב של ניסויים בבני אדם ברחבי העולם. בהודעה רשמית שפרסם הארגון, נמסר כי אנשי הארגון נמצאים בקשר עם המדענים הרוסיים בניסיון לקבל מידע על תוצאות הניסוי שביצעו.

כזכור, גם שר הבריאות הישראלי יולי אדלשטיין התייחס אתמול להכרזה של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, שלפיה החיסון לנגיף הקורונה שפיתחה ארצו בטוח לשימוש. "כבר תיאמנו דיונים על החיסון ברוסיה. אם נשתכנע שמדובר בתוצרת רצינית – אז אנחנו גם ננסה להיכנס למשא ומתן", אמר אדלשטיין בביקור במפעל שיאון מדיקל בשדרות שמייצר מסכות N95.

"אנו עוקבים בדריכות אחר כל ידיעה מן העולם. נבחן את הפרסומים אודות מכון המחקר ברוסיה, ובמידה ונשתכנע שמדובר בתוצר רציני, ננסה להיכנס למו"מ". אדלשטיין הדגיש כי גם אם אכן מדובר בפיתוח חיסון לקורונה הוא "לא צפוי להגיע מחר ומדובר רק באופציה לרכישה. אנחנו נאלץ להמתין לקבלת כל האישורים לחיסון"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן