תקלה חמורה: טיל ששוגר ממסוק חיל האוויר נחת בקיבוץ בעוטף עזה – אין נפגעים

מסוק של צה"ל שתקף מטרות חמאס שיגר טיל שנפל סמוך לרפת ביישוב במועצה האזורית אשכול. דובר צה"ל: "הנפל יפונה בשעות הקרובות והאירוע מתוחקר". המועצה אזורית אשכול: "הטיל לא התפוצץ אך נגרם נזק למבנה חקלאי". תושב המקום: "הטיל נפל קרוב לבתים, מפחיד לחשוב מה היה יכול לקרות"

טיל ששיגר אמש (בין שלישי לרביעי) מסוק קרב של צה"ל נחת בטעות בתוך שטח ישראל – וגרם לנזק קל לרפת באחד היישובים במועצה האזורית אשכול. הטיל שוגר מעזה מעל קו של יישובים בישראל ומסיבה שאיננה ברורה נחת בישראל. חיל האוויר יחקור את התקלה וחבלן טיפל בנפל מבלי שהיו נפגעים.

מדובר צה"ל נמסר כי "אמש, במהלך תקיפות צה"ל, שוגר טיל ממסוק קרב של צה"ל. בשל תקלה נפל הטיל במרחב עוטף עזה ולא התפוצץ. הנפל יפונה בשעות הקרובות והאירוע מתוחקר. אין נפגעים ולא נגרם נזק".

מהמועצה אזורית אשכול נמסר כי "במהלך התקיפות של צה"ל הלילה ברצועה, נפל בטעות טיל ממסוק של צה"ל בתוך ישוב במועצה. הטיל לא התפוצץ אך נגרם נזק למבנה חקלאי. אין נפגעים באירוע. צה"ל חוקר את המקרה. המועצה בקשר עם גורמי הצבא ויתקיים דיון משותף בעניין".

תושב היישוב שבו נפל הטיל סיפר ב'וואלה' כי "בסביבות השעה 1:00 בלילה שמענו רעשים של הפגזות, לא היה חריג במיוחד, אנחנו רגילים לזה. לאחר מכן היו הפצצות חזקות ואז הבנו בבוקר שאחד מהטילים של צה"ל נפל בקיבוץ. זה מפחיד, ויכול היה ליפול על בית בקיבוץ, מקום הפגיעה מרוחק רק ב-200 מטרים מבתי התושבים בקיבוץ".


צילומים: המועצה אזורית אשכול

כזכור, מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים של צה"ל תקפו הלילה מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. על פי ההודעה של דובר צה"ל, במהלך התקיפה הותקפו מתחם צבאי, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של ארגון הטרור חמאס.

בצה"ל מסרו כי "התקיפה בוצעה בתגובה להפרחות בלוני הנפץ משטח רצועת עזה לשטח ישראל במהלך השבוע האחרון. צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *