Yaakov Naumi/Flash90

פרסום ראשון: המתווה שמקדם הממשל אוקראיני לראש השנה – סגר כללי על אזור הציון באומן

ממשלת אוקראינה מקדמת בימים אלו רעיון להטיל סגר כללי על כל אזור הציון של הרה''ק רבי נחמן מברסלב זיע''א בעיר אומן במהלך ימי ראש השנה אז עולים אלפי החסידים. טרם גובש מתווה סופי אך הרשויות אשרו באופן עקרוני את הגעת החסידים והם נערכים כבר לקליטתם

קצת יותר מחודש לפני ראש השנה ורשויות אוקראינה טרם גיבשו מתווה סופי שיאפשר את כניסת המוני חסידי ברסלב מרחבי העולם לציון רבם הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א הטמון בעיר אומן שבמדינה, במשך שבועות ארוכים התקיימו דיונים רבים והבוקר (רביעי) נראה כי הדברים מתקדמים לקראת אישור סופי.

על פי ההחלטה של הממשל האוקראיני שמתפרסמת כאן לראשונה ב'חדשות JDN' מסתמן כי כל הרחוב היהודי בכיכר פושקינא שבעיר אומן שבאוקראינה יהיה נתון תחת סגר כללי במהלך ימי ראש השנה, המטרה היא למנוע את חיכוך החסידים עם האוכלוסייה המקומית מחשש להתפשטות נגיף הקורונה.

שר בקבינט השרים של אוקראינה אולג נמצ'ינוב שהורה על התכנית אמר כי החסידים שיגיעו לשערי אוקראינה יקבלו מידע על הסגר שיוטל על איזור הציון באומן, תוך כדי אזהרות חמורות למקרה של הפרת הסגר, בקבינט אף צידדו להטיל על מפרי הסגר איסור כניסה לגבולות אוקראינה למשך מספר שנים.

במשרד הפנים האוקראיני כבר החלו בהכנות לקראת העלייה הגדולה של חסידי ברסלב לאומן בראש השנה, על פי התכנית הם צפויים להטיל חיזוק משמעותי של אבטחת אזור הציון של הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א בראש השנה.

על פי המידע שהגיע לידי 'חדשות JDN' יתווספו השנה עוד כאלף שוטרים יותר מכל שנה אחרת אשר יאבטחו את המקום וישמרו היטב על כך שהציבור לא מפר את הנחיות וההגבלות הקורונה.

המתווה שנידון בימים אלו ברשויות אוקראינה קיבל את אישורם העקרוני, והם אלו שהציעו את רעיון ה'סגר הכללי', בנוסף, כפי שפורסם בעבר, הציון יחולק ל'קפסולות' וכלל הוראות משרד הבריאות יישמרו שם, בנוסף לבית חולים מיוחד שיוקם שם למקרה של גילוי חולי קורונה.

כמו כן, ברשויות אוקראינה טרם החליטו על מספר האנשים שיורשו להיכנס לאומן אך לדברי גורמים בכירים במקום, המונים יוכלו להיכנס אם כי באופן רשמי הכמות תהיה קטנה יותר מכל שנה ושנה אז נוהרים אלפים רבים לאומן שבאוקראינה.

במשרד הפנים האוקראיני אף שבו והדגישו כי בכל מצב לא תותר כניסה לגבולות לאלו שלא יעשו ביטוח רפואי עבור הקורונה, דבר שגם ביציאה מהארץ צריך להציגו, לדברי גורמים בחסידות ברסלב כלל החסידים נקראים לעשות זאת בכדי שיוכלו להגיע לציון הרה"ק רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן.

מנכ"ל חברת גורדין ביטוחים יוקראין העסקן מאיר גורדון אומר בשיחה ל'חדשות JDN' כי "כפי שהורה שר הבריאות האוקראיני מקסים סטפנוב שזרים המעוניינים להכנס לאוקראינה עליהם מוטלת החובה לעשות ביטוח רפואי לקוביד 19 (קורונה) לכל ימי שהותם במדינת אוקראינה, ממשלת אוקראינה פיתחה מודל לכניסת זרים למדינה ממדינות שונות כולל סין שבה התפרץ הנגיף".

עוד הוא אומר כי, "תהליך הכניסה למדינה הוא פשוט למדי, תחילה חובה לרכוש ביטוח לקוביד 19 מחברה מקומית אוקראינית וללא זה לא תתאפשר כניסה של אזרח זר למדינת אוקראינה גם שיש לו ויזה והוא אזרח מקומי, לאחר מכן ניתן לעשות בדיקת קורונה בשדות התעופה באוקראינה".

"בשביל לערוך את בדיקת הקורונה בשדה התעופה" הוא מסביר, "חובה להוריד אפלקציית מעקב הבידוד, ובמקרה שעשה בדיקה קוביד 19, והתשובה יצאה שלילית, מקבלים את המידע דרך האפלקציה ונפטרים מבידוד".

"במקרה שהתשובה חיובית, על הנכנס לשהות בבידוד עד שיקבל תשובה שלילית, במקרה של אשפוז, הוצאות של תרופות ואשפוז על חברת הביטוח המקומית", כך או כך אומר גורדון, "באם האנשים יישמעו להוראות יוכלו המונים לעלות לציון כמידי שנה בשנה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *