צילום: מרים אלסטר / Flash90

לקראת חתימה על ההסכם: ראש המוסד יוסי כהן ייצא בתחילת השבוע לאבו דאבי

ההסכם ההיסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות קורם עור וגידים: משלחת ישראלית בראשות ראש המוסד יוסי כהן צפויה לצאת בקרוב לאיחוד האמירויות לדון בפרטי הסכם השלום בדגש על ההיבטים הביטחוניים. ראש המוסד אמר הלילה: "לא חשבתי שאתרגש כך, קצת כמו נער - תחושת סיפוק אדירה"

ראש המוסד יוסי כהן יעמוד בראש משלחת ישראלית שתצא בתחילת השבוע הבא לאבו דאבי. המשלחת צפויה להיפגש עם צמרת השלטון של איחוד האמירויות. במסגרת הפגישה ככל הנראה ייחתם הסכם הנורמליזציה וכן יתואם מפגש בין מנהיגי המדינות בעוד שבועות אחדים – כך דווח הבוקר (שישי) ב'חדשות 12'.

אמש התקשרו בכירים לשעבר במערכת הביטחון לברך את ראש המוסד על חלקו בהשגת ההסכם. "לא חשבתי שאתרגש כך, קצת כמו נער", אמר כהן. "אמש היה ערב מרגש מאוד למוסד. התפקיד שלנו במוסד הוא לא רק למנוע התדרדרות למלחמה או לסכל פיגועי טרור נגד ישראל, אלא גם לזהות הזדמנויות שונות לשלום ברחבי האזור, ולפעול בכל הכוח כדי לקדם אותן. זה מה שעשינו, וזו תחושת סיפוק אדירה לכל עובדי ועובדות המוסד שעסקו במלאכה החשובה הזו ותרמו לקידומו של ההסכם. אני גאה בהם".

ראש המוסד יוסי כהן שניהל את המהלכים מאחורי הקלעים, רמז כבר לפני שנה בכנס הרצליה הבינלאומי על הכיוון המסתמן: "המוסד נועד להגן על ישראל מסכנות המלחמה, אך יש לו בעיניי תפקיד לא פחות חשוב. לזהות הזדמנויות לשלום. ויותר מכך, ליזום מהלכים היכולים לקדם שלום".

"שלום הוא ערך נעלה, ואת עקרונות הלחימה שלנו, הכוללים תעוזה, יצירתיות וחתירה למגע – אנחנו מיישמים גם במערכה על השלום", אמר כהן, "כדי להעצים את היכולות שלנו במשימה החשובה הזו ובעת הזו, וניצול מנופי השפעה מדיניים, הקמנו מנהלת המתמקדת בתחום המדיני-אסטרטגי, ונועדה לקדם אותו בכל האמצעים המגוונים העומדים לרשות המוסד. המוסד מאתר כיום הזדמנות נדירה, אולי ראשונה בהיסטוריה של המזרח התיכון, להגיע להבנה אזורית שתוביל להסכם שלום כולל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *