צילום: אתר הקרמלין

איראן מאיימת על איחוד האמירויות: הפכה את עצמה למטרה לגיטימית להתנגדות"

נשיא איראן התייחס להחלטה על נרמול היחסים וקרא לאיחוד האמירויות לחזור בה: "בגידה בחלומו של העם הפלסטיני". משמרות המהפכה אמרו כי הסכם הנורמליזציה יפגע בהשפעה האמריקנית באזור ויביא "עתיד מסוכן" עבור ממשלת האמירויות

נשיא איראן חסן רוחאני נאם התייחס להסכם נרמול היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות וטען כי "איחוד האמירויות עשתה טעות ענקית, אנחנו קוראים לה לחזור בה". הוא הזהיר את האמירויות שלא לאפשר לישראל לבצע דריסת רגל באזור ואמר כי "זוהי בגידה בחלומו של העם הפלסטיני". נאום שנשא בטלוויזיה האירנית טען כי להסכם יהיו תוצאות הרסניות על אזור המפרץ.

רוחאני הוסיף כי "המדינה השכנה הזו הפכה את עצמה לאויב עבור מדינות האזור והעולם המוסלמי והפכה להיות חברה של היישות הציונית".
לדבריו, "אם הם חושבים שהתקרבות לישראל ולארצות הברית תביא להם ביטחון הם טועים. איחוד האמירויות עשו טעות ואנו מקווים שהם יחזרו בהם. אנו מזהירים את איחוד האמירויות שלא יסללו את הדרך עבור ישראל באזור, כי אז החשבון יהיה שונה".

בעיתון היומי "קייחאן", שעורכו הראשי ממונה על ידי המנהיג העליון עלי חמינאי, נכתב כי "איחוד האמירויות הפכה את עצמה למטרה לגיטימית להתנגדות". משמרות המהפכה אמרו כי זהו הסכם "מביש" ו"מעשה מרושע" שהוכתב על ידי ארצות הברית. בארגון הזהירו כי ההסכם, הראשון של ישראל עם מדינה במפרץ, יפגע בהשפעה האמריקנית באזור ויביא "עתיד מסוכן" עבור ממשלת האמירויות.

נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן אמר האתמול כי ארצו שוקלת את סגירת השגרירות באיחוד האמירויות, החזרת השגריר הטורקי מהמדינה והשהיית הקשרים הדיפלומטיים איתה בעקבות ההסכם עם ישראל: "לא ניתן להפר את זכויותיהם של הפלסטינים", אמר. לטורקיה וישראל קשרי דיפלומטיה ומסחר, אך מערכת היחסים בין שתי המדינות מתוחה מזה שנים.

משרד החוץ באנקרה מסר מוקדם יותר כי "ההיסטוריה לא תסלח לאיחוד האמירויות על ההסכם". את התנהלותה של איחוד האמירויות הגדירה טורקיה כ"צבועה". בטורקיה אומרים כי לעם הפלסטיני יש זכות "להגיב בעוצמה" על ההסכם. דובר הנשיאות הטורקית איברהים קלין אמר אמש כי "ההיסטוריה תחזה בתבוסתם של מי שבגדו בעם הפלסטיני".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *