צילום: דדי פולד

רקטה נפלה בשדרות ורסיסים פגעו בבית – פצוע קל מזכוכיות; שתי רקטות יורטו • צפו

התרעת צבע אדום הופעלה בשדרות ובאיבים. מצה"ל נמסר כי שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה לשטח ישראל יורטו על ידי כיפת ברזל. רסיסים פגעו בבית בשדרות וחבלני משטרה קבעו כי רקטה נפלה בסמוך. גבר בן 58 נפצע קל משברי זכוכית. שתי נשים נחבלו בדרכן למרחב המוגן ושתיים לקו בחרדה

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

אזעקת צבע אדום הופעלה הלילה (מוצאי שבת)בשעה 00:59 בעיר שדרות וביישוב איבים. בהמשך נמסר מדובר צה"ל כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורטו על ידי לוחמי ההגנה האווירית. על פי המשטרה ומד"א, רקטה נפלה בחצר בית וגרם לנזק קל ולפציעתו של גבר בן 58. שתי נשים נחבלו בדרכן אל המרחב המוגן, וכמה בני אדם נוספים לקו בחרדה.

מארגון מד"א נמסר כי "בהמשך לאזעקה שנשמעה בדקות האחרונות בגזרת שדרות. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי לגבר כבן 58 שנפצע קל משברי זכוכיות, ובנוסף, לשתי נשים שנחבלו בדרך למרחב המוגן. ו2 נפגעות חרדה טופלו במקום ולא נזקקו לפינוי".

מעיריית שדרות נמסר כי "בית בשדרות נפגע מרסיסי רקטה, ייתכן של המיירט. צוותי חבלה של המשטרה בדרכם למקום לבדיקת הפריט. גורמי רפואה מדווחים על פצוע קל מרסיסים, שני פצועים מנפילה בדרך למרחב מוגן ושני נפגעי חרדה. ראש העיר, אלון דוידי, נמצא בזירת האירוע יחד עם עובדים סוציאליים מהאגף לשירותים חברתיים שהוזעקו לתת מענה. העירייה בהיערכות מלאה לטיפול באירוע מבחינת כלל המענים הנדרשים".

מהמשטרה נמסר כי "לפני זמן קצר- נפילת רקטה ליד הבית בעיר שדרות. על פי דיווח מהמקום יש נפגע 1 קל מרסיסים ו2 נפגעי חרדה. נגרם נזק למבנה. כוחות המשטרה נמצאים במקום, מבצעים סריקות ובמקביל חבלנים מטפלים בפריט שנפל. מהמשטרה קוראים לאזרחים סקרנים שלא להגיע לזירה ולהישמע להנחיות פיקוד העורף. זכרו, משמעת אזרחית מצילת חיים".

תיעוד השיגורים והיירוטים. צילום: דדי פולד

כוחות ההצלה בזירה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

זירת הנפילה בשדרות. צילומים: דוברות המשטרה


מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו מוקדם יותר הלילה מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה – כך נמסר מדובר צה"ל. על פי ההודעה, במהלך התקיפה הותקפו מתחם צבאי ותשתיות תת קרקעיות של ארגון הטרור חמאס. על פי דיווחים פלסטיניים, חמישה בני אדם נפגעו. זהו הלילה החמישי ברציפות בו צה"ל תוקף יעדי חמאס ברצועה.

מדובר צה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה להפרחות בלוני הנפץ ובלוני התבערה משטח רצועת עזה לשטח ישראל ולהפרות הסדר על הגדר. צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ולהפרת ריבונותה. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

לפחות 19 שריפות פרצו היום ברחבי העוטף בשל שיגור בלוני תבערה מהרצועה. מדוברות כבאות והצלה מחוז דרום נמסר כי רוב השריפות פרצו בשדות קוצים באזור המועצה האזורית שער הנגב וחבל אשכול. מרבית השריפות היו קטנות ולא מסוכנות. חוקרי שריפות מכבאות והצלה לישראל מחוז דרום קבעו כי הן נגרמו מבלוני תבערה.

במקביל, כ-300 מתפרעים פלסטינים התקהלו סמוך לגדר הגבול עם ישראל בצפון הרצועה, הבעירו צמיגים והשליכו מטענים ורימונים. כוחות הביטחון השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות. לא היו נפגעים לכוחות צה"ל. הפעם האחרונה שבה נערכו הפרות הסדר האלימות על הגדר הייתה לפני כשנה וחצי. לפי דיווחים פלסטיניים יש ארבעה פצועים בצד הגבול העזתי.

מוקדם יותר אמרו גורמים מדיניים וביטחוניים בישראל, כי בימים האחרונים הופעל לחץ על מצרים, כדי שתתערב באופן מיידי בנעשה ברצועת עזה, על רקע כוונות חמאס לחזור לקיים הפגנות אלימות על גדר גבול הרצועה באופן קבוע. גורמי ביטחון מסרו כי משלחת מצרית תנסה לתווך ולהרגיע את השטח, כדי למנוע הידרדרות ביטחונית.

חמאס איים כי "ישראל תישא בתוצאות" בעקבות תקיפת צה"ל. לטענת חמאס, ארבעה פלסטינים נפצעו מרסיסים במהלך התקיפות, בהם שתי ילדות. "המשך התקיפות הישראליות על רצועת עזה והפגיעה באזרחים חפים מפשע ובהם נשים וילדים היא הסלמה מסוכנת וקו אדום. ההתנגדות לא תאפשר את המשך המצב הקיים", נמסר מטען הארגון.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell