זְכוּתֵהּ דְּאַבְרָהָם רְחִימָא • המוני בית ישראל יציינו את הילולת הרבי הקדוש משומרי אמונים זי"ע

השנה העליה לציון הקדוש בהר הזיתים על פי הנחיות משרד הבריאות וגורמי הבטחון • מידי שנה פוקדים אלפים רבים את ציונו של הרבי הקדוש משומרי אמונים זי"ע בהר הזיתים, ישועות רבות מעל הטבע של יהודים שנושעו במקום הקדוש הזה, תופעה שאין לה אח ורע שתוך שמונה שנים מפטירתו הפך ההילולא לאחת הגדולות בהר הזיתים.
 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

השנה עקב ההגבלות של משרד הבריאות תוגבל הגישה לציון וההילולא תתקיים בכפוף לתקנות והוראות המשטרה.

הרבי הקדוש משומרי אמונים בעל החוקי חיים נודע בחייו כפועל ישועות בקרב הארץ, רבים מהצדיקים מהדור הקודם שלחו אליו לישועה, בעל הקדושת חלקת יהושע מביאלא זי"ע כאשר באו אליו יהודים ביום הפורים וראה כי כלתה… ושאין לו יכולת לפעול עבורם אמר להם גשו לרבי משומרי אמונים שהיה אז עדיין צעיר לימים הוא צדיק הדור אצלו תפעלו ישועה מעל דרך הטבע.

הגה"צ גאב"ד קוממיות זצוק"ל שהיה בידידות עמו אמר פעם לאברך שהתלונן אצלו שהרופא אמר לו שאין לו סיכוי להביא ילדים לעולם, אמר לו לך לרבי משומרי אמונים ותתעקש אצלו, אני יודע אמר לו גאב"ד קוממיות שהוא הפוסק בשבמים לזרע של קיימא.

אור גדול הפיץ סביבו בחייו גדולים וצדיקים נבהלו מקדושת צורתו, השולחנות בלילי שבתות היו לשם דבר, כל מי שהיה ולו רק הציץ בעת הקידוש או בעת שירת ק-ה ריבון עלם בליל שבת קודש נחרט בלבו מבלי יכולת לשכוח את המעמד הנורא הזה, עבודתו בקודש היה מעל השגת ילוד אשה, עד שנתו האחרונה לעת זקנותו עמד בנענועים בחג הסוכות כארבע שעות בכל יום מבלי להפסיק לרגע, ובכוחות על אנושיים ערך את התפילות ועבודת הקודש.

זכינו ששכן בדורינו – דור אחרון האי צדיקא קדישא שצדיקים העידו עליו שהוא היה מתאים לכמה דורות לפניו, שהאיר את חשכת הגלות באורו הגדול והבהיר, ובכוח תורתו צדקותו וקדושתו רומם את קהל עדתו והלהיב לבבות ישראל לאביהם שבשמים.

פרק מיוחד בחייו של כ"ק הרבי זצ"ל היה כח הברכה והישועה שראו בחצר קודשו באופן מופלא, כאשר כל היוצא מפיו התקיים במלואו, בבחינת 'צדיק גוזר והקב"ה מקיים', אלפי סיפורים מסמרי שער בלתי נתפסים מיהודים שנושעו מברכות קודשו בזש"ק רפואות זיווגים פרנסה וכדו', ואף לעתים היו ישועות מעל לדרך הטבע שהרבי זצ"ל בכוחו הגדול השפיע ישועה.

לפני פטירתו הגיע אליו זוג שכבר כמה פעמים הזכירו עצמם לזש"ק והוא דחה אותם שבע"ה עוד יהיה להם אבל לא עתה הוא עת רצון, חודש לפני שחלה את חליו האחרון התייצבו בני הזוד בקודש פנימה והזכירו עצמם והתעקשו שהרבי יברך אותך בהבטחה, במקום תשובה עצם את עיניו וסיפר להם כי בשנתו האחרונה של זקינו הק' ר' שלומקה מזוויהל הגיע אליו יהודי לבקש ברכה לזש"ק והרה"ק בירך אותו בהטחה ברורה, כעבור תקופה נפטר הרה"ק לעולמו והיהודי הנ"ל לא נושע, הלך לבנו הרה"ק ר' גדלי' משה מזווהיל, ענה לו, אם אבא הבטיח הוא בוודאי יקיים, אבל ייתכן שהוא שכח אני בע"ה יעלה על ציונו הק' ואני יזכיר לו, והוא אכן עלה לציון והיהודי נושע.

כאשר האברך פנה להבין מה הרבי התכווין לרמוז אז הרבי חזר על הסיפור ומיד זירז אותו שלא ייאחר את האוטובוס לביתו, חצי שנה לאחר פטירת הרבי נזכר האברך שהרבי אמר לו בפירוש שהוא ימשיך לקבל קוויטלך גם בציון, הוא עלה לציון ותוך תקופה קצרה התבשר בבשורות טובות, הסיפור התפרסם והידיעה שהרבי רמז בפירוש שהוא ימשיך לקבל קוויטלך בציון קדשו עברה מפה לאוזן ואלפים החלו לפקוד את מקום הישועות וזרם סיפורי הישועות אינם פוסקות.

השנה עקב ההגבלות הועמדו סדרנים מיוחדים לשמירה על ההנחיות כדי לאפשר את העליה לציון הק'.

'מה כאן עומד ומשמש אף שם עומד ומשמש', וכפי שהבטיח הרבי הקדוש זצ"ל כי ביום הילולא מחויבים בשמים למלאות את כל בקשות הצדיק, וביום זה עומד על קברו ו"מפזר" מתנות ופועל ישועות!, זכותו יגן עלינו ובעדינו להיוושע בדבר ישועה ורחמים, בני חיי ומזוני רויחי, וכל טוב בכל הענינים.

כתבות קשורות

לומדים ונהנים: תיעוד מקעמפ מחנה חיים ושלום מונקאטש
מהומה בכנסת: בן גביר סירב לקרוא לאחמד טיבי 'אדוני' - והוצא באלימות
"מניפולציה זולה": באופוזיציה מסבירים מתי יקזזו את הח"כ החולה
מפולת סלעים בהודו לעיני המצלמות: 9 תיירים נמחצו למוות • צפו
האיום הראשון על תקציב המדינה: האולטימטום של הורביץ ותשובת האוצר
החזאי אורי בץ: אני מקווה שאתבדה בתחזית על החום הצפוי
בכיר 'כחול לבן' מפתיע: הממשלה הקודמת התנהלה טוב יותר עם הקורונה
אחרי שהפרו קיזוז וברקע סערת חוק הדיינים: האופוזיציה לא תקזז ח"כ חולה
תקלה: מבודדים שוחררו בטעות - והדביקו אחרים בנגיף הקורונה
מזעזע: אתמול היא קמה מהשבעה, וביום רביעי החתונה!
הרחבת גבולות הטהרה באירופה: מפקח המקוואות ערך מסע מיוחד באוקראינה ובדק למעלה ממנין מקוואות
הרב יוסף חיים אוהב ציון • גן החיות בהלכה והלכות הגומל

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן