Rahim Khatib/Flash90

ישראל בהבנות עם ארגון חמאס: טרור הבלונים ייפסק – ההגבלות מהרצועה יוסרו

הארגון העזתי הודיע כי הגיע להבנות עם ישראל "לאחר מאמצים של השליח הקטארי". מתאם פעולות הממשלה בשטחים אישר: הפעילות במעבר בכרם שלום תוחזר לשגרה, לרבות כניסת דלק, ומרחב הדיג ברצועה יוחזר ל-15 מיילים. "אם חמאס לא יעמוד בהצהרותיו - ישראל תפעל בהתאם", נמסר. דיווח: יותקן קו מתח חדש בעזה וכמות החשמל תגבר
 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

ארגון הטרור חמאס הודיע הערב (שני) כי הושגו הבנות לקידום רגיעה ברצועת עזה בתיווך קטאר. בארגון אמרו כי הוסכם לעצור את "התוקפנות של ישראל" כחלק מהשיחות שקיימו בימים האחרונים עם השליח הקטארי לעזה מוחמד אל-עמאדי. בחמאס טענו כי במסגרת ההבנות הוחלט גם כי קטאר תסייע במגוון פרויקטים אזרחיים ברצועה, בעיקר למלחמה בקורונה.

גורמים בישראל אישרו כי "הושגו הבנות בין חמאס לקטארים בנוגע למשבר עם ישראל". לפי הגורמים, "הקטארים יעבירו את הכסף על החודשיים האחרונים, בנוסף למענק קורונה. ישראל תפתח מחדש ממחר את מעבר כרם שלום באופן מלא, ואת מרחב הדיג כפי שהיה עד לאחרונה". לפי אותם גורמים, "הדיון לגבי יתר דרישות חמאס לגבי פרויקטים אזרחיים יימשך, והארגון יפסיק את הפרחת בלוני התבערה והנפץ מהרצועה. ההודעה של חמאס היא חלק מהדרישה הישראלית"

מתאם פעולות הממשלה בשטחים אישר בפועל את הדיווחים ומסר כי "בהמשך למאמצי הרגיעה ובתום התייעצות ביטחונית בראשות שר הביטחון בני גנץ – הוחלט על החזרת פעילות המעבר כרם שלום לשגרה, החל ממחר (שלישי), לרבות כניסת דלק. כמו כן, מרחב הדיג ברצועה יוחזר ל-15 מיילים ימיים. החזרת המדיניות האזרחית כלפי רצועת עזה לקדמותה, מותנית בהמשך שמירת השקט והיציבות הביטחונית. ההחלטה תיבחן במבחן המציאות – אם חמאס, שנושא באחריות לנעשה ברצועה, לא יעמוד בהצהרותיו – ישראל תפעל בהתאם".

בהודעת ארגון הטרור נמסר כי "הגענו להבנות רגיעה עם ישראל, להחזרת השקט ומניעת ההסלמה". בחמאס הוסיפו: "במסגרת המאמצים, נודיע בקרוב על כמה פרויקטים שנועדו לשרת את עמנו, ולהקל עליהם בצל גל הקורונה שפקד את רצועת עזה. נחזיר את המצב למה שהיה לפני ההסלמה".

בארגון התייחסו גם להתפרצות הקורונה ברצועה, והודיעו כי "יוכרזו מספר פרויקטים המשרתים את עמנו ברצועת עזה ותורמים להקלתם בעקבות גל הקורונה שפקד את רצועת עזה, בנוסף להחזרת המצב למה שהיה לפני ההסלמה". עוד נכתב כי "כאשר הנהגת התנועה מביעה את תודתה והערכתה על המאמץ והתמיכה הלאומית בעמנו, תוך התפילה לאלוהים שיגן על עמנו ועל אומתנו מכל רע, מפני המגיפה והנגע, ומרוע האויבים".

ערוץ אל-מיאדין דיווח מפי מקור בחמאס, כי במסגרת ההבנות שהושגו בערבות קטרית יותקן קו מתח חדש בעזה וכמות החשמל תגבר, תימשך העברת דלק במימון קטרי לתחנת הכוח בעזה, יוכנס ציוד רפואי הדרוש להתמודדות עם נגיף הקורונה בעזה. כמו כן, בעזה יתחילו לפתח פרויקטים בנושא התעשייה שיפחיתו את אחוזי האבטלה.

שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב, פרסם ציוץ בחשבון הטוויטר שלו בו הוא מאשר את השגת ההסכם ומברך עליו: "הפסקת שיגורי בלוני התבערה והשבת החשמל לרצועת עזה, יאפשרו לאו"ם להתמקד בהתמודדות עם משבר הקורונה באזור", כתב.

כתבות קשורות

הגר"ד יוסף: כל המחשבות של אנשי הממשלה הם איך להשמיד את עולם הישיבות
דוד ביטן מוותר על החסינות: "שמו ינוקה בהליך המשפטי"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
תיעוד מלבנון: ההרס שנגרם מתקיפת מטוסי חיל האוויר • צפו
תיעוד גלריה: זירת נפילת הרקטה בקריית שמונה והשריפה שפרצה במקום
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
האדמו"ר מסאדיגורא לונדון בביקור אצל האדמו"ר מצאנז
ברקע קריאות "הצילו": תיעוד הרגעים הראשונים אחרי קריסת הבניין
מִצְהֲלוֹת חֲתָנִים • שבע ברכות לנין גאב"ד ירושלים
מזעזע: תפסו בשר מהרשות הפלסטינית עם חותמת כשרות מזוייפת של בד"ץ
בנט בהודעה קולית: "מי שמעל גיל 60 ועוד לא התחסן נמצא בסכנה מיוחדת"
דרעי תוקף: "ממשלה מנותקת וצינית שמתנהלת בזלזול כלפי הציבור"

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן