צילום: לע"מ

א-סיסי לנתניהו: "תומכים בכל צעד לשלום שישמור על זכויות הפלסטינים"

נשיא מצרים שוחח עם ראש הממשלה ובירך אותו על הנורמליזציה עם איחוד האמירויות וציין את "החשיבות בכך שישראל לא תבצע צעדים חד צדדיים". על המצב בעזה: "חשוב לעמוד בהבנות הרגיעה". נתניהו ביקש מא-סיסי ל"המשיך ולסייע להשבת שבויינו ונעדרינו"

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי שוחח היום (רביעי) בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ובירך אותו על ההסכם שצפוי להיחתם בין ישראל לאיחוד האמירויות – כך נמסר מלשכת נשיא מצרים. לדבריו, "מצרים תומכת בכל צעד שמטרתו השגת שלום באזור באופן ששומר על זכויות הפלסטינים, מאפשר הקמת מדינה פלסטינית עצמאית ומספק ביטחון לישראל".

בהמשך התייחס למתיחות בגזרת עזה ואמר כי "אנו מכירים בחשיבות של ההסכם וההבנות שהושגו, וכן בחשיבות להבנות בין ישראל לבין הפלסטינים בכל הנוגע לרצועה, לצד המאמצים של מצריים לצמצם את המתח באזור". הוא הוסיף כי יש "לדחוף לעבר חידוש המשא ומתן בין הצד הפלסטיני לבין הצד הישראלי, שמטרתו פתרון צודק ומקיף לסוגיה הפלסטינית על בסיס פתרון שתי המדינות ובהתאם להחלטות הבינלאומיות. כך יושגו ביטחון, שלום ושגשוג לעמי האזור".

כמו כן, א-סיסי ציין את החשיבות בכך שישראל "לא תבצע כל צעדים חד צדדיים שיהרסו את ההזדמנויות להשגת שלום, במיוחד הימנעות מסיפוח שטחים פלסטינים. זאת, במטרה לתת את האפשרות למאמצים המושקעים מצד כלל הגרמים האזוריים והבין-לאומיים לשבור את הקיפאון הנוכחי בסוגיה הפלסטינית ולדחוף בכיוון חידוש המשא ומתן עד להגעה לפתרון על בסיס שתי מדינות".

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "ראש הממשלה הודה לנשיא א-סיסי על סיועה של מצרים בקידום היציבות באיזור, בייחוד בעזה, וביקש להמשיך ולסייע להשבת שבויינו ונעדרינו. המנהיגים דנו באתגרים האזוריים, בחיזוק היחסים ובשיתוף הפעולה במגוון תחומים. השניים בירכו על התפתחות היחסים עם איחוד האמירויות".

נשיא מצרים בירך על ההסכם מיד לאחר ההודעה עליו ואמר אז כי "אני מוקיר את מי שהשקיע מאמצים להשגת ההסכם המשולש. ההסכם יתרום ליציבות באיזור". גם בחריין הוציאה הודעה המראה סולידריות מסויימת עם ההסכם המתהווה: "ממלכת בחריין מברכת את איחוד האמירויות הערביות, ומוחאת כפיים להשגת הסכם להפסקת סיפוח האדמות הפלסטיניות, והצעדים שננקטו להשגת שלום במזרח התיכון".

נתניהו הגיב לתגובות האהודות ברחבי העולם הערבי להסכם נרמול היחסים של ישראל עם איחוד האמירויות: "אני מודה לנשיא מצרים א-סיסי, ולממשלות עומאן ובחריין על תמיכתם בהסכם השלום ההיסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות, שמרחיב את מעגל השלום ויטיב עם האזור כולו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell