דיווחים בסוריה: "תקיפה ישראלית" בשדה תעופה T4 שבאזור חומס

בסוריה דיווחו כי חיל האוויר הישראלי ירה מספר טילים לעבר מטרות בבסיס T4 במזרח חומס. מקור צבאי סורי מסר כי בשעה 22:23 מטוס קרב ישראלי ירה מספר טילים לכיוון שדה התעופה ונטען כי מערכות ההגנה האוויריות הסוריות הפילו את רוב הטילים שנורו

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה הערב (רביעי) כי מערכות הנ"מ הסוריות הופעלו נגד יעדים עוינים בפרבר המזרחי של העיר חומס. לדברי גורם צבאי סורי מטוסי חיל האוויר הישראלי שיגרו טילים לעבר שדה התעופה T4. לפי ההודעה, התקיפה בוצעה מאזור הבסיס א-תנף, הבסיס האמריקני בגבול סוריה – עיראק. בעקבות זאת הופעלו לדבריו מערכות הנ"מ ונגרם נזק בלבד.

בסוכנות הידיעות הסורית סאנא דווח מעט לפני השעה 23:00 כי מערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד "מטרות עוינות" מזרחית לעיר חומס. גורם צבאי סורי אמר, על פי הדיווח, כי "בשעה 22:23 שיגרו מטוסי חיל האוויר הישראלי טילים מאזור א-תנף לעבר שדה התעופה T-4. מערכות ההגנה האווירית שלנו יירטו את רוב הטילים. נגרם נזק לרכוש בלבד".

על פי סאנ"א, התקיפה בוצעה מא-תנף, באזור משולש הגבולות עם עיראק וירדן ושבו יש נוכחות צבאית אמריקנית. הבסיס האווירי T4 המשמש להעברת כלי נשק מאיראן למשטר אסד ולחיזבאללה, הותקף פעמים רבות בשנים האחרונות. תושבים סמוך לגבול לבנון דיווחו על שובלים בהירים של אש נ"מ בשמיים. זוהי התקיפה השנייה המיוחסת לישראל בסוריה בשבוע האחרון.

התקיפה הקודמת התרחשה ביום שני בערב, באזור נמל התעופה הבינלאומי של דמשק ובאיזור אל-כיסווה. הטלוויזיה הסורית הממלכתית מסרה אז כי המערכות הופעלו "נגד מטרות עוינות" . על פי הארגון הסורי לזכויות אדם, תקיפות ישראליות כוונו לכמה עמדות שימור משטר בפאתי דמשק ובדרעא.

עוד דווח בסוריה שאחת התקיפות פגעה בגבול בין שדה התעופה הבינלאומי של דמשק לבין שטח אל כיסווה מדרום לדמשק. כמו כן, לפי הארגון, מניין ההרוגים בתקיפה עלה ל-11 בני אדם. לפי המרכז, שלושה הרוגים הם חיילים סורים ושבעה נוספים הם לוחמים במיליציה פרו-איראנית. סוכנות הידיעות הרשמית במדינה סאנ"א הודיעה כי בתקיפה נהרגה אזרחית סורית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *