בצל הסערה סביב אומן – מעמד חומש סעודה בת"ת ברסלב אומן

אומאן היהודית זכתה השבוע למעמד אדיר שרושמו בל ימחה, כאשר ילדי ת"ת ברסלב על טהרת הקודש בעיר זכו להגיע ל'בן חמש למקרא', ולרגל השמחה נערך מעמד 'חומש סעודה' בהשתתפות חשובי אנ"ש, ההורים, וציבור נכבד מסלתה ושמנה של קהילת אומאן והעולים לציון רבי נחמן מברסלב זי"ע • באדיבות: ברסלב live

המעמד התחיל למול שולחנות ערוכים בשירה וזמרה על ידי חתני השמחה תינוקות של בית רבן היקרים, כאשר עליהם מנצח המלמד מומחה הר"ר ישראל מאיר פוקסברומער הי"ו. את המעמד הנחה בטוב טעם ודעת ר' יעקב זעמל שליט"א מחשובי האברכים באומן.

לאחר מכן זכה הציבור לשמוע את הרה"ח ר' יצחק פריעדמאן שליט"א אשר הלהיב את הציבור בדבורים חמים כגחלי אש ובדמעות עיניו על גודל התגברות הסט"א כנגד כח דקדושה ובפרט הקיבוץ אצל רביה"ק על ר"ה, וכמה גדול כח תשב"ר הקדושים להשבית אויב ומתנקם. הרב יצחק רוזנבלאט נשא דברים בהלכה ואגדה ובגודל קדושת המעמד.

כן נשא דברים הרה"ח ר' נתן יעקב אנשין, שהרחיב לבאר גודל השעשועים הנעשה בעולמות עליונים משמחה של מצוה כזו, היום, הוסיף ר' יעקב נתן ואמר, המושג 'על טהרת הקודש' נעשה עובר לסוחר, אבל הת"ת כאן הוא על טהרת הקודש באמת, המלמדים אינם בוגרי האקדמיה הארורה עם תארים וקורסים למיניהם, נקיים מכל שמץ השכלה וחכמות חיצוניות, "חכמות ולשונות הגוים נרחק מדעתנו", וללא תמיכות ממקורות זרים ואסורים, אשרינו מה טוב חלקנו!

בשם ההורים והמשפחות דברו הרה"ח ר' אשר אנשיל פוקס שליט"א שנכדיו לומדים בת"ת לא יכל להסתיר את התרגשותו ושמחתו, וכן הר"ר אליהו נחום חעשין שילדיו לומדים בת"ת. כמו כן הר"ר פרץ קראהן נשא דברי ברכה.

שיאו של המעמד היה כאשר החלו תשב"ר הקדושים את לימוד החומש בספר ויקרא "יבואו טהורים ויתעסקו בטהורים", כאשר הרב צבי חעשין שליט"א נותן לכל ילד את החומש מידו, ומרתק את הציבור בדברי קדשו.

לאחמ"כ הציבור יצא בריקודי שמחה והודאה לה' יתברך, ובהוקרה למנהלים והמלמדים הנכבדים. ויה"ר אשר בזכות רבינו הקדוש הנחל נובע מקור חכמה נזכה כי אכן לא תשכח מפי זרעו, אמן ואמן!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *