ברוך דיין האמת: הרה"ח רבי יהושע וולדמן זצ"ל נפטר בפיתאומיות

הרב החסיד רבי יהושע וולדמן זצ"ל אשר שימש במשך שנים רבות כר"מ בישיבת חסידות סאדיגורה בבני ברק לטענת ממקורביו זאת לאחר שחלה בנגיף הקורונה והוא באמצע שנות החמישים לחייו. פני תקופה קצרה החל המנוח לחוש שלא בטוב. עד שבשעה האחרונה השיב הוא את נשמתו ליוצרה

בשעה האחרונה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הרב החסיד רבי יהושע וולדמן זצ"ל אשר שימש במשך שנים רבות כר"מ בישיבת חסידות סאדיגורה בבני ברק לטענת ממקורביו זאת לאחר שחלה בנגיף הקורונה והוא בשנת החמישים לחייו.

לפני שנים רבות הוא החל לשמש כר"מ בישיבת חסידות סאדיגורה בבני ברק שם היה נערץ על כל תלמידיו. שיעוריו הבהירים קנו להם שם של כבוד ורבים הסתופפו בצילו.

המנוח הרב החסיד רבי יהושע ולדמן זצ"ל היה מחשובי חסידי באבו 45, והוא אף פעל רבות למען ביסוס מרכזי החסידות בארץ ישראל. קשר עז היה לו עם כ"ק האדמו"ר שליט"א אשר חיבבו והעריצו עד למאוד.

לפני תקופה קצרה החל הרה"ח רבי יהושע וולדמן זצ"ל לחוש שלא בטוב. עד שבשעה האחרונה השיב הוא את נשמתו ליוצרה לדאבון ליבם של משפחתו הכבודה ומכריו הרבים.

הלוייתו בשעה 4.30 אחה"צ מביתו רח' פרדו בני ברק דרך ישיבת סדיגורא ברח' עזרא ומשם לחלקת ויז'ניץ בבית החיים בעיר.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

2 תגובות

מתי הלוויה מישהו יודע

אבד חסיד וצדיק מן הארץ  
אוי ר שייע האהוב האיש עם הנשמה הגדולה אני זוכר את היום שהיכרנו פעם ראשונה לפני 6 שנים שנפגשנו בחדר קפה אחרי שחרית בבית כנסת סאטמר בבני ברק. הייתי בשנה על אבי זצ"ל ומצד שני מסובך עד הראש עם הוצלפים. ונרדף על ידי כל מיני נושים כנראה העצב היה ניכר על פני ואז פונה אלי היהודי המתוק והחייכן הזה שלא הכרתי. ושואל אותי למה יהודי עצוב? חצי באידיש חצי בעברית איד עצב'ס… התפתחה שיחה מעניינת ורק הוא באמת ידע לחזק ולהגיד וורטים לא מהעולם הזה. סיפרתי לו על קצה המזלג ומאז הוא החליט לעזור לי כאילו אני בן משפחה שלו. פשוט לקח אותי לפרוייקט. הוא הזמין אותי לחדרו בישיבת סדיגורא ובדק מה היקף הבעיה והחליט לעזור לי עם הלוואות בלי סוף שירדו צוי העיכוב שלא יהיה משהו שיעכב את הפרנסה… ואז עד שהבעיה נפתרה תודה לד'. הוא היה מתזמן כל מיני נסיעות פנימיות ליום שישי והיה משלם לי פי 10 מהמקובל וכשהייתי רוטן על כך הוא היה אומר לי אל תדאג זה לא תשלום זה 'הויצאוס שאבס' שיהיה לך הוצאות בנחת לכבוד שבת. אתם מבינים הוא הפך את ההוצאות שבת שלי להוצאות שבת שלו. ומאז כל הזמן היה מתקשר לחזק ולתת עצות חכמות ולברך כמו שרק הוא יודע. הוורט האחרון ששמעתי ממנו היה אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל ימנע עצמו מן הרחמים. דהיינו שלא ימנע עצמו מלרחם על מישהו אחר… זה היה המהות שלו. ואיך שהוא היה מתפלל זה תורה שלמה לעצמה. ר שייע זכר צדיק וקדוש לברכה אתה אבדה גדולה להרבה אנשים שהכירו אותך וגם לכלל העם שלנו שאיבד יהלום טהור כמוך. אני בוכה עליך בכי גדול ר שייע היקר ולא יכול עוד להמשיך לכתוב. תעמוד ליד הרבונו של עולם תתפלל עלינו שלא תעבור על כלל ישראל עוד שנה נוראה כזו. ושתהיה שנה טובה למשפחה היקרה שלך ולכל מי שהכרת. יהי זכרך ברוך.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן