השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן מבקש להגדיר את המפחמות "כפוגעות בביטחון אזרחי ישראל" ודורש אישור חריג לפעול בשטחי B • בג"צ אמור לפרסם את החלטתו ביום-יומיים הקרובים

בדיון שהתקיים היום בבג"צ בנוגע ל- 400 מפחמות שמייצרות פחמים לגריל ביתי ומזהמות את האוויר בחריש, פרדס חנה, זכרון יעקב ועוד – לא נתנו השופטים הכרעה מיידית והיא אמורה להתפרסם ביום-יומיים הקרובים.

קרא עוד:

[postim]

בתוך כך נודע כי השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, פנה אתמול לראש הממשלה בדרישה חריגה לכנס את הקבינט המדיני-ביטחוני כדי להעניק למשרדו סמכויות אכיפה נגד יצרני הפחם ביהודה ושומרון.

לפי הפרסום ב"ישראל היום", השר מבקש להגדיר את האתרים לייצור פחמים בשטחי B, כ"פוגעים בביטחון אזרחי ישראל." כך תוכל המדינה לפעול בשטחים של הרשות הפלשתינית, אשר פוגעים באיכות חייהם של עשרות אלפי ישראלים".

בשל המפגע הקשה חלק מהתושבים כבר עקרו מבתיהם, ואחרים שוקלים לעשות כן. חרף העובדה שענף זה מסוכן ומיושן, הוא מספק מקומות עבודה לעשרות אלפי פלשתינים ולכן ההתנגדות ברשות לסגירת אתרים אלו חריפה.

ארדן שיגר מכתב לראש הממשלה שבו הוא מסביר כי חרף החשיבות שבסגירת המפחמות הללו, בשל העובדה שמדובר בשטחי B, לישראל אין כל יכולת לפעול במקום, אלא מטעמי ביטחון. עד כה המגעים בין המינהל האזרחי לרשות הפלשתינית למניעת המפגע לא הועילו. בקשת השר "תאפשר פעילות ביטחונית ישראלית בשטח B להפסקת פעילותן באופן מזהם," לשון המכתב.

מקור: פתרונט הכל על נדל"ן לציבור החרדי