חיים צח/לע"מ

נתניהו: "יהיה מתווה מיוחד לתפילות – ייתכן שהסגר יימשך יותר מ-3 שבועות" • צפו

לאחר שהוחלט להטיל סגר בתקופת החגים, הסביר רה"מ כי "מערכת הבריאות הניפה דגל אדום". נתניהו הודה: "הכלכלנים אומרים - תעשו את זה בחגים". עוד הוסיף: "בתפילת הימים הנוראים אנו מבקשים אבינו מלכנו מנע מגפה מנחלתך, מי ייתן ותפילתנו תתגשם". על ליצמן: "מקווה שיחזור לממשלה"

 • השנה זוכים פעמיים- גם מקיימים את ההבטחה וגם זוכים בטיסה

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (ראשון) כי ייתכן ותקופת הסגר תתארך. "בישיבת הממשלה קיבלנו החלטות למתווה מהודק לשלושה שבועות, ויכול להיות שזה יימשך", מסר במסיבת עיתונאים. "בשלב הראשון המגזר הפרטי יעבוד כרגיל, אך ללא קבלת קהל. יהיה מתווה מיוחד לתפילות, ותהיה דרישה להימנע מהתקהלויות: עד עשרה אנשים בחלל סגור, ועד 20 בקפסולות בחוץ. נאפשר גם ספורט יחידני".

"אזרחי ישראל", פתח נתניהו, "הלילה אני יוצא בשליחותכם למשימה היסטורית: להיפגש עם נשיא ארצות הברית ועם נציגי איחוד האמירויות ובחריין. אני יוצא להביא שלום תמורת שלום, שלום מתוך עוצמה. שני הסכמי שלום בחודש אחד. זהו עידן חדש של שלום שאני פועל למענו 25 שנים. ההסכמים הללו יהיו איחוד של שלום מדיני ושלום כלכלי – הם יזרימו למשק שלנו מיליארדי דולרים בהשקעות, בשיתופי פעולה כלכליים, במיזמים וזה תמיד טוב אבל זה טוב במיוחד בקורונה".

"זה שישה חודשים שמגפת הקורונה מכה בכל העולם. קרוב ל-30 מיליון איש נדבקו, קרוב למיליון בני אדם מתו. כאן בישראל היינו בין הראשונים בעולם להבין את גודל הסכנה: סגרנו את השמיים והנהגנו גם סגר בתוך המדינה. בזכות ההחלטות הנכונות הללו, מספר החולים הקשים בישראל הוא מן הנמוכים בעולם ביחס לאוכלוסיה. גם מספר הנפטרים, אף על פי שכל אחד הוא עולם ומלואו, הוא בין הנמוכים בOECD ביחס לגודל האוכלוסייה. כיוון שהיינו בין הראשונים לסגור את הכלכלה, יכולנו להיות בין הראשונים לפתוח אותה. נתנו הלוואות ומענקים לכם, אזרחי ישראל, לעצמאים, לעסקים, למובטלים. וכיוון שהיינו מן הראשונים לפתוח את הכלכלה, הכלכלה שלנו במצב טוב יותר מרוב כלכלות העולם".

"אני יודע שיש עוד המון בעיות ויש קשיים, ואנחנו עובדים בלי סוף כדי לעזור לכם, אזרחי ישראל. אבל חשוב לי להראות לכם מה קורה כאן. התכווצות הירידה בתוצר – תראו איפה נמצאת ישראל. ארה"ב, גרמניה במצב יותר קשה, ממוצע האיחוד האירופי כמעט כפליים מאיתנו – איטליה, צרפת, בריטניה, ספרד. כלומר, זה שפתחנו מוקדם את הכלכלה ופתחנו אותה מהר, היה לזה צעד כלכלי מובהק. ההחלטה שלנו הביאה לכך שיש לנו פחות חולים קשים, פחות נפטרים ופחות פגיעה בכלכלה ביחס לעולם. אבל כשפתחנו את הכלכלה, בסוף מאי, אני אמרתי, ואני מצטט את עצמי: "זה יהיה כמו אקורדיון, פותחים כשהתחלואה יורדת, מכווצים כשהתחלואה עולה". וזה בדיוק מה שקורה עכשיו בכל העולם, בכל המדינות האלה, וגם במדינות אחרות. באוסטריה ובאוסטרליה, בספרד ובצרפת, בגרמניה ובריטניה, בכל המדינות הם פתחו, התחלואה עלתה, ואז הם מתחילים להגביל ולסגור. באזורים מרכזיים באוסטרליה, במדינה כמו ויקטוריה, שהיא כמעט בגודל של מדינת ישראל פשוט הנהיגו סגר, כך בניו-זילנד, בספרד, אזורים שלמים שנמצאים כבר בסגר של הגל השני".

"כשעלתה התחלואה אצלנו שאלתי את הפרויקטור, את פרופ' גמזו, ואת צוות המומחים שלהם: "איך אנחנו נדע מתי שוב נצטרך לסגור את האקורדיון?" והמומחים הרפואיים אמרו לי דבר ברור, הם אמרו: "נסגור כשמערכת הבריאות תניף דגל אדום". אני חייב לציין לזכותם שהם אמרו: "בואו, אפשר להמשיך למשוך", אף על פי שהתחלואה גבוהה, במשך חודשיים היא הייתה על גובה של קרוב ל-2,000 חולים ביום. אבל הם אמרו שאין לנו חולים קשים, והנפטרים הם בקצב עדיין יחסית נמוך, ולכן משכנו עם הגבלות מינימליות עד לשבוע שעבר. ביום חמישי הם הניפו דגל אדום. בכירי משרד הבריאות ומנהלי בתי החולים הזהירו אותנו שמצב התחלואה מחייב נקיטת צעדים מידיים. חלק מהצוותים הרפואיים ובתי החולים נמצאים בעומס יותר".

"אני רוצה לבהיר, זו לא בעיה של מכונות הנשמה – נתנו להם. זו לא בעיה של מיטות – נתנו להם, דאגנו לכל זה. זאת בעיה של שחיקה אנושית של הצוותים הנפלאים הללו שעובדים במסירות בלתי רגילה סביב השעון. אף על פי שתגברנו אותם, אין אפשרות להחזיק מצב של חולים קשים מבחינה אנושית. הם גם מזהירים אותנו מזינוק פתאומי במספר החולים הקשים. היית ב-2,000, פתאום הגעת ל-4,000, מי יודע לאן תגיע עכשיו. וזה גם יגבה מספר נפטרים שלא הכרנו. כולנו גם מבינים עוד דבר שהם אומרים לנו: "החורף מתקרב, ואז ייתכן שאנחנו נעמוד בפני סכנה משולבת, גם של מגפת קורונה וגם של מגפת שפעת". ולכן, אנחנו נערכים מראש. הנה מה שהרופאים אומרים: "הדקו את ההגבלות עכשיו". וגם הכלכלנים אומרים: "אם אתם צריכים להדק אז תעשו את זה עכשיו, בתקופת החגים, כי בחגים הכלכלה ממילא עוברת להילוך נמוך".

"היעד שלנו הוא לבלום את העלייה, להפחית את התחלואה, לצאת לשגרת הקורונה, לשגרת הרמזור, כשגרת הקורונה, יחד עם יכולת קיטוע שכבר עכשיו קיימת ועובדת, והיא תעבוד עוד יותר טוב בעוד שבועיים-שלושה. לכן היום בישיבת הממשלה אנחנו קיבלנו את ההחלטות למתווה מהודק לשלושת השבועות הקרובים עם אפשרות שזה יימשך, אבל כרגע אנחנו מחליטים עד שמחת תורה".

"אני מבקש להראות מה אנחנו החלטנו. דבר ראשון, המגזר הציבורי יפעל במתכונת מצומצמת על בסיס מתכונת מארס-אפריל. אתם זוכרים את זה. המגזר הפרטי יעבוד כרגיל, אבל ללא קבלת קהל, חוץ מאשר שירותים חיוניים שימשיכו לעבוד כרגיל. יהיה מתווה מיוחד לתפילות בחגים. הסופרמרקטים, בתי המרקחת, והמשלוחים ימשיכו לפעול. תהיה דרישה להימנעות מהתקהלויות – זה אולי הדבר הכי חשוב, להימנע מהתקהלויות, שם ההדבקה הגדולה. ואנחנו מבקשים 10 אנשים בחלל סגור, 20 אנשי בקפסולות בחוץ. וכן, גם הגבלת תנועה של 500 מטר. כן, אנחנו נאפשר ספורט יחידני, זה יהיה בתקנות שמעבדים לזה, ולכל מה שאמרתי כאן יש תקנות מפורטות שהממשלה תאשר ביומיים הקרובים".

"אני יודע שהצעדים הללו כרוכים במחירים קשים לכולנו. זה לא החג שאנחנו רגילים לו, בטח לא נוכל לחגוג עם כל בני המשפחה המורחבת, ויהיו גם מי שיפגעו מהסגר, בעלי עסקים ואחרים. ולכן, אני הנחיתי את שר האוצר לגבש חבילת סיוע כלכלית למי שנפגע מהסגר, והוא יעשה זאת, הוא יגיש זאת לממשלה עד יום חמישי הקרוב. אגב, יהיו עוד תוכניות, חלקן כבר מוכנות. למשל, היום כבר ישבתי שוב עם שר האוצר, עם נגיד בנק ישראל, עם פרופ שמחון, עם מנכ"ל משרדי ואחרים. אני מבטיח לכם – אנחנו נעבור את זה יחד: חילונים, חרדים, יהודים, ערבים, דרוזים, כולנו".

"אני קורא לכולם להישמע להנחיות משרד הבריאות. זה אומר מסכות, שמירת מרחק, מניעת התקהלויות מסוכנות. אלה הצעדים הבסיסיים. אם לא נקפיד עליהם המגפה תתפשט, והנגיף יכה בנו. הוא יכה בנו, הוא יכה בהורים, הוא יכה בסבא ובסבתא. אבל אם נקפיד על הכללים, ובזה אני גם בטוח, אנחנו ננצח את הנגיף. אני רואה כבר את החיסון בדרך, ואני רואה גם בדיקות מהירות שמשנות את הנגיף ואת אורח חיינו – זה בדרך".

"בעוד כמה ימים אנחנו נחגוג את ראש השנה. בתפילת הימים הנוראים אנו מבקשים: "אבינו מלכנו, מנע מגפה מנחלתך, מי ייתן ותפילתנו זו תתגשם"", חתם נתניהו

במענה לשאלה הוסיף: "כשאומרים שאני נכנע – מי נכנע? איזה נכנע? קיבלתי את ההצעות של גמזו בהסכמה הדדית ואני רוצה להגיד שאני מאחל לליצמן שהתפטר, אני מכבד את הרצון שלו ומקווה שיחזור לממשלה אבל אנחנו עושים מה שצריך, בכל תפקידי הציבוריים אם זה היה שר האוצר או החוץ אני תמיד דאגתי לדבר אחד – דבקות במטרה. גם כשהכדורים שרקו סביבי, אמרתי תודה רבה – אני דבק במטרה ומביא את ההחלטות הנכונות לטובת המדינה".

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין אמר כי "לכאורה אני אמור להגיע שמח כמי שהצעתו התקבלה, אבל זה לא המצב. במשך שלושה חודשים ניסיתי לעשות הכל עם חיים לצד הקורונה ברמות שאנחנו יכולים לחיות איתה במערכת הבריאות. לצערי זה לא המצב היום. בנסיבות שנוצרו לא נותרה לנו ברירה. במערכת הבריאות באנו לממשלה ואמרנו שעל מנת לבלום את התחלואה, הימים הנוראים ייראו ללא המשפחה הקרובה, אבל זה צו השעה".

"וכששואלים אותי – אתה בטוח שכל הדברים הקשים שנעבור זה לא לחינם? אני אומר- זה תלוי בכולנו. אם באותם שבועות שיהיו ההגבלות הללו אנחנו אזרחי ישראל לא נשמור על הכללים ולא נציית להנחיות אז המצב יהיה לחינם. אבל אם נשמור על הכללים הפשוטים של מסכות, היגיינה ומרחק, ועל ההנחיות הלא פשוטות של התו הסגול – יש אור בקצה המנהרה: נהיה ערוכים לקטיעת שרשרת ההדבקה בצורה אחרת ממה שהיה. אגב, בניגוד למה שאומרים אף פעם לא היינו עם 20,30,40 חולים. פשוט לא עשו בדיקות. היום אנחנו ב 47,000 בדיקות פי עשרה ממה שהיה ביום שנכנסתי לתפקיד".

"אנחנו זקוקים לשיתוף פעולה של הציבור. אני מאוד מבקש שבזמן הלא פשוט הזה נשמור על האוכלוסיה הבוגרת עם כל הרצון שלנו לחבק את הסבא והסבתא. נציע מתווה מצומצם לחגים ונאפשר לציבור להתפלל. איפשרנו מתוך התחשבות של המשק גם פעילות של המגזר הפרטי. אם נפעל נכון נוכל לברך תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה", דברי שר הבריאות.

ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו אמר כי "התפשטות התחלואה לא הותירה לנו ברירה אלא להטיל סגר. זה לא פשוט לקבל את ההחלטות האלה, אבל אנחנו נמצאים במערכה, באתגר מאוד מורכב". הוא הוסיף כי "אנחנו עושים הכל כדי להמשיך להכיל את מספרי החולים, אבל בשביל זה צריך לנקוט בפעולה. לא אני, לא צה"ל ולא אף אחד יוכל לנצח את הקורונה – רק הישראלים. רק כל הישראלים יוכלו לעצור את העלייה בתחלואה".

לדבריו, "יש עומס בתוך בתי החולים, שחלקם אף הרימו דגל. אני מכיר את העומס שם, וזה אומר שהם הגיעו לסף. אנחנו עושים הכל כדי להמשיך להכיל את כמות החולים, אבל זה מחייב אותנו לפעולה". לדברי פרופ' גמזו, "שיעור הבדיקות החיוביות מראה שיש יותר אנשים מאומתים שמסתובבים, וזה מחייב אותנו לצעדים. הממשלה קיבלה החלטות לא פשוטות, בעלות אופי רע, אבל זה הרע במיעוטו. אנחנו באמת במערכה, באתגר מאוד מורכב שמדיר שינה מעיניי".

3 תגובות

זה מהלכים של השם יתברך.לגאול אותנו בהחישנה בכדי שאלה שעוד לא מקורבים להשם פחות יעשו עבירות.אבל זה לא ימנע מהרשעים ששולטים עלינו את עונשם.הגאולה ממש קרובה.ואשרי מי שיתפוס את הרכבת בזמן. ולידיעת כולם הקורונה כמו שמציגים אותה זה כרטא ברטא!!!!!!!!!!

בלה בלה בלה

ביבי די!! תפרוש בכבוד למשכן הנשיאות

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell