צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מתווה בתי הכנסת לחגים בלבד, הגבלות תנועה והמעבר לרמזור • ההחלטה המלאה

סגר לשלושה שבועות מיום שישי בשעה 14:00: עסקים ללא קבלת קהל ושירותים חיוניים יוכלו להמשיך לפעול, הגבלות תנועה ביציאה מהבית של עד 500 מטר, סגירת מערכת החינוך למעט חינוך מיוחד ופנימיות, הגבלת ההתקהלויות, פעילות התח"צ תצומצם ועוד
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

בהודעה משותפת למשרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות שפורסמה עם החלטות הממשלה שאישרה את "המלצת משרד הבריאות ומנהל 'מגן ישראל' פרופ' רוני גמזו לתוכנית להורדת התחלואה בישראל", מפורטים החלטות הממשלה שייכנסו לתוקף החל מיום שישי הקרוב בשעה 14:00, ועד ל-11 באוקטובר (למחרת שמחת תורה), ובכפוף להערכת מצב התחלואה ואישור הממשלה בתום שבועיים מיום תחילת הסגר.

מתווה תפילות מיוחד לחגים:

• בשטח פתוח – בקפסולות של עד 20 איש.

• במבנה סגור –

אזורים אדומים: במבנה סגור תותר תפילה בקבוצות של עד 10 אנשים. מספר הקבוצות המותר בשטח סגור יהיה כנגזרת של מספר הכניסות למבנה. שתי הכניסות הראשונות כפול 3, וכל כניסה נוספת כפול 2, ובתנאי שנשמר יחס של אדם אחד לכל 4 מ״ר משטח המקום.

(לדוגמה: בבית התפילה באזור אדום שגודלו 250 מ"ר ויש לו שתי כניסות – מותר יהיה להתפלל ב- 6 קפסולות של עשרה אנשים. 10 אנשים בכל קפסולה, 2 כניסות כפול 3 – 60 אנשים סה״כ במבנה, תוך שמירה על יחס של 4 מ"ר לפחות בין אדם לאדם. במבנה שגודלו 500 מ״ר ולו 5 כניסות תותר התפילה ב-12 קפסולות של עשרה אנשים. במבנה שגודלו 70 מ״ר ולו כניסה אחת, תותר התפילה בקפסולה אחת של עשרה אנשים בלבד בשל מגבלת המקום.)

באזורים שאינם אדומים – במבנה סגור תותר התפילה בקבוצות של עד 25 אנשים. מספר הקבוצות המותר בשטח סגור אחד יהיה כמכפלה ב-2 של מספר הכניסות למבנה, ובתנאי שנשמר יחס של אדם אחד לכל 4 מ"ר משטח המקום.

(לדוגמה: בבית תפילה באזור צהוב שגודלו 400 מ"ר ויש לו שתי דלתות כניסה – מותר יהיה להתכנס בעד 4 קפסולות של 25 איש (25 בכל קפסולה, 2 כניסות כפול 2, 100 אנשים סה״כ במבנה תוך שמירה על מרווח של 4 מ"ר בין אדם לאדם).

לא ברור אם המתווה הוא רק לראש השנה ויום כיפור, או גם ליום טוב ראשון של סוכות וחג שמחת תורה.

צעדים שינקטו במהלך תקופת הסגר:

1. עסקים ללא קבלת קהל ועסקים המספקים שירותים חיוניים יוכלו להמשיך לפעול ע״פ המתווה שיציג שר האוצר.

בתיאום עם שר הבריאות, מנכ"ל משרד רה"מ ומנכ"ל משרד רה"מ החליפי (לעניין עבודת משרדי הממשלה – גם עם נציב שירות המדינה; לעניין רשויות מקומיות – גם עם שר הפנים), שר האוצר יביא לאישור קבינט הקורונה תקנות לעניין הגבלה וצמצום השהייה במקומות העבודה (במגזר הציבורי והפרטי).

2. סגירה מלאה של כלל העסקים לקבלת קהל בתחום המסחר, התרבות, בילוי ופנאי ותיירות פנים, כולל בריכות שחיה, חדרי כושר ומסעדות (למעט – שירותים חיוניים, מקום למכירת מזון, בית מרקחת, מכון אופטיקה או חנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי הגיינה, חנות למוצרים חיוניים לתחזוקת הבית, מוצרי תקשורת, שירותי תקשורת ואביזרים רפואיים.)

עסקים, לרבות מסעדות, יורשו להפעיל שירות משלוחים בלבד.

3. הגבלות תנועה ביציאה מהבית של עד 500 מטר, למעט צרכים מותרים שיפורטו בתקנות.

4. סגירת מערכת החינוך, למעט חינוך מיוחד, פנימיות וחריגים נוספים כמפורט בחוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה. (תתאפשר למידה מרחוק ככל האפשר).

5. התקהלויות – הגבלת ההתקהלויות על פי הצבע ״האדום״ במודל ״הרמזור״ – עד 10 איש בחלל סגור, עד 20 בשטח פתוח.

השלב השני: תכנית הרמזור

מעבר לפעילות בהתאם לתוכנית ״הרמזור״ בסיום השלב הראשון, בהתאם לבחינה עדכנית של תמונת מצב התחלואה ולפי החלטת קבינט הקורונה.

הערות:

– פעילות התחבורה הציבורית תצומצם ותותאם להיקף הפעילות במשק לפי אותו שלב. המפקח על התעבורה יתן הוראה לעניין מתכונת הפעילות להפעלת התחבורה הציבורית.

– בכל הנוגע לתעופה, צוות בראשות שר הבריאות או נציגו ובהשתתפות נציגי שרת התחבורה, שר הפנים ושר החוץ וראש המטה לביטחון לאומי או נציגו יגישו את המלצתם בנושא עד מחר (ב׳) בערב.

– צוות בראשותו של שר האוצר יציג תוכנית סיוע כלכלית בהתאם להחלטות שהתקבלו, עד ליום ה׳ ה-17 בספטמבר 2020.

– עוד הוחלט להאריך את תוקפו של מודל הרמזור שהיה קיים עד כה, עד ליום ה-18 בספטמבר 2020, בשעה 14:00 בצהריים. ממועד זה (ו׳) יחולו ההגבלות כפי שמובאות בהודעה זו.

כתבות קשורות

15 תגובות

 1. בושה
  נתניהו גמזו ואדלשטיין צריכים להתבייש בחג של הערבים והדרוזים הכל מותר (וכולם רואים את התוצאה) אבל בחגים שלנו אסור אסור ואסור…

 2. אומרים מגיפה בריאותית\ כלכלית\ כעת ברור שהמגיפה היא היא רוחנית, סוגרים רק את החרדים, סוגרים רק במועדי ישראל, אוסרים על התקהלות רק בתפילות ולא בהפגנות, סוגרים נסיעות רק לאומן ולא לכל העולם, אוכפים חתונות רק לחרדים ולא לערבים, הבושה והחרפה הנוראה ל"נציגי" החרדים שבמקום למצוא מתווה בריאותי בטוח לשמירת היהדות והתנהלותה כתקנה הם מונו לוועדה שתמצא סידור לפתיחת נתבג בימי הסגר עבור מי?.. איתנו או נגדנו.
  אין ספק השנה: מלכות ה' תתבקש על ידנו מכל הלב על ידי כל חרד לדבר ה' שהגדרתו היא חרד לדבר ה'.

 3. במקום שכל שרי הממשלה החרדים יתפטרו, יעקב אשר עוד מבקש מליצמן לחזור לשולחן הממשלה, אני מתבייש בשרי הממשלה החרדים וממפלגות החרדיות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן