צילום: אילוסטרציה

ועדת הפנים של הכנסת: על נת"ע להבטיח את תוואי המטרו בבני ברק

ועדת הפנים של הכנסת קבעה כי על נת"ע לבטל מיידית את החלופה העוקפת את בני ברק. חברי הועדה קיבלו את עמדת העירייה שרואה בתוואי הדרה פסולה של 210 אלף תושבי גוש דן. שר התחבורה לשעבר, בצלאל סמוטריץ': "אם תנסו לעקוף את העיר - נתערב בחקיקה"

בדיון מיוחד בוועדת הפנים ואיכות הסביבה בנושא תוואי תכנית המטרו בעיר בני ברק, נקבע כי על נת"ע וכלל הגורמים התכנוניים להבטיח כי הרכבת תעבור בתחומי העיר ולהסיר מעל סדר היום כל חלופה אשר עלולה להדיר 210 אלף תושבי גוש דן. חברי הוועדה דורשים מהות"ל (ועדה לתשתיות לאומיות) להציג לציבור פרוטוקול עם נימוקי התוואי בתוך שבועיים.

בני ברק היא העיר המובילה בשימוש בתחבורה ציבורית במטרופולין גוש דן (88%), ועם המספר הנמוך ביותר של כלי רכב לנפש באיזור – מכונית אחת ל-10 תושבים. למרות זאת, בחברה הממשלתית נת"ע התכוונו להגיש בימים הקרובים תוואי שיעקוף את העיר החרדית וישאיר אותה היחידה מבין 24 ערי גוש דן – ללא תחנה.

ראש עיריית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין, הציג את טענותיו במהלך הדיון בועדה: "איך יכול להיות שבמדינת היהודים ידלגו על 210 אלף תושבים רק בגלל שהם רוצים לשמור על קדושת השבת? אנחנו העיר הכי צפופה בישראל והצרכנים הגדולים ביותר של תחבורה ציבורית בישראל. חייבים לתקן את העוול הזה".

ח"כ משה ארבל מש"ס אשר ניהל את הדיון, צידד גם בראש עיריית בני ברק והגיב על טענות נת"ע: "נת"ע לא יכולה לומר שהם לא מתכוונים לעקוף את בני ברק, אבל מצד שני להציג חלופה שעוקפת את העיר. אנחנו חרדים – אבל לא מטוטמים. למה ערים ירוקות יכולות למחות על תוואי בלי שיענשו בתוואי חליפי?!".

ח"כ בצלאל סמוטריץ', לשעבר שר התחבורה הוסיף: "אנחנו נמצאים בשלב מספיק מוקדם של המטרו כדי לשבת ולראות איך לא מחוללים שבת. נת"ע, מנהל התכנון – תעצרו עכשיו ותגיעו להבנות אם תנסו לעקוף את בני ברק – נתערב בחקיקה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *