פוטין ליהודי רוסיה: הנני מברך אתכם לרגל ראש השנה

אגרת הברכה המסורתית נשלחה מלשכת הנשיא אל לשכת רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר שליט"א • תפילות בקפסולות במוסקבה • סיכומה של שנה מאתגרת לקראת שנה של פעילות מוכפלת

כמדי ערב ראש השנה, שיגר בערב החג נשיא רוסיה ולדימיר פוטין את אגרת ברכתו המסורתית ליהודי רוסיה לקראת ראש השנה. הברכה נשלחה אל לשכתו של רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל הרב הראשי שליט״א שליט"א ומשם מועברת בשעה זו למאות הקהילות היהודיות ברחבי רוסיה והיא מופצת על ידי לשכת הפרסום הנשיאותית בכל המדיה, ובכך נגרם קידוש שם שמים והרמת קרנם של יהודי רוסיה.

בדבריו כותב פוטין:

מוסקבה, הקרמלין, 18.09.20

אל: יהודי רוסיה, הנני מברך אתכם לרגל ראש השנה. היהודים הדתיים בארצנו מכבדים עמוקות את הירושה ההיסטורית והרוחנית של אבותיהם, ומעבירים מדור לדור את המסורת הדתית והתרבותית עתיקת הימים. אחד האירועים המרכזיים בחיי הקהילה היהודית היא חגיגת ראש השנה עפ"י הלוח היהודי. בימים אלה מקובל לעשות חשבון לגבי העבר ולבנות תוכניות לעתיד לבוא, לדאוג לטהרת המחשבה והמעשה, לעזור לזולת. עליי לציין את העבודה החשובה והמבורכת של ארגוני היהדות הדתית לקידום פרויקטים החיוניים בצדקה… וכמובן גם את תרומתכם במאבק המשותף במגפת נגיף הקורונה. ושוב – כל הברכות לרגל החג.

ולדימיר פוטין. 

בהוראת הרב הראשי שליט"א התפילות בבית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" במרכז מוסקבה, ייערכו בצורת קפסולות, בכדי לשמור על בריאות המתפללים הרבים ולהיות סמל ודוגמא לאזרחי הבירה, על שמירת החוק של מרחק בין אנשים, עטית מסכה ושימוש בחומרי היגיינה מתאימים.

מנייני תפילות רבות יתקיימו בכל מוסדות התורה והחסד מסביב לבית הכנסת המרכזי, זאת בנוסף למניינים הרבים ומנייני תקיעת שופר מיוחדים בכל בתי חב"ד הפזורים בשכונות הרבות במוסקבה.

שלוחי חב"ד ורבני הקהילות היהודיות ברוסיה שחוו חצי שנה מאתגרת, הזמינו את המתפללים ויהודי העיר לתפילות ותקיעת שופר, תוך שמירה והגנה ובתנופת פעילות לקראת הכפלת הפעילות היהודית בכל רוסיה.

אגרת הברכה של פוטין

רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר שליט"א בהתרת נדרים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן