לקראת הרוטציה בשלומי אמונים: ליאון פועל להאריך את כהונתו של יוסי דייטש

בקרוב אמור להתקיים הרוטציה בסיעת שלומי אמונים בה צפוי נציג חב"ד להתמנות לחבר מועצה וסגן ראש העיר במקום דייטש, אלא של'מקומי JDN' נודע כי ליאון מנהל מו"מ עם נציג חב"ד במטרה להשאיר את דייטש כסגנו ל-5 שנים מלאות. נציג חב"ד מכחיש פנייה אליו: "להד"ם" • פרסום ראשון

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

ריחות הניצחון והאכזבה עוד באוויר, במסדרונות עיריית ירושלים מרבים להשתמש בסיסמאות הבחירות ובסיסמאות שנוצרו בעקבותיהן, אך אמצע הקדנציה מעבר לפינה והנציגים שחתמו בערב הבחירות על הסכמי רוטציה בהכנות, מי בלתפור חליפות ומי בלתכנן את היום שאחרי עבודת הקודש למען הירושלמים. הסכמים צריך לקיים ונציגי הציבור יראי השם לא חושבים לרגע להתקרב אל השקר, אלא שלעיתים המציאות משתנה אחרי שנתיים וחצי וכדי לקיים את ההסכם, מנסים הפוליטיקאים להתיישר לפיה.

תוצאות הבחירות האחרונות לא היו קלות לאנשי אגודת ישראל בבירה, אף אחד לא ציפה שרק שלושה נציגים יצליחו להיכנס לכיכר ספרא, עד כדי כך לא ציפו, שאפילו שלומי אמונים שנציגה הפעיל והחרוץ יוסי דייטש היה מועמד לראשות העיר, חתמה על הסכם רוטציה עם נציגות חב"ד הארצית, כך שבמקרה שאגודת ישראל תקבל 3 מקומות, דייטש יפנה את מקומו לאחר חצי קדנציה לטובת נציג חב"ד המסור יעקב הלפרין.

לאחר ההשלמה עם התוצאות סיעת אגודת ישראל נכנסה לקואליציה ויוסי דייטש מונה לסגן ראש העיר. יעקב הלפרין מונה ליועץ ללא שכר לראש העיר משה ליאון ופועל מאז בלשכת רה"ע. כאמור, בקרוב הלפרין אמור להתמנות לחבר מועצה וסגן ראש העיר בשכר, אלא שמספר גורמים חברו יחדיו כדי להשאיר את המצב כפי שהוא היום עד לסוף הקדנציה.

הגורם הראשון הוא ראש העיר ליאון, שלפי גורמים בלשכתו נהנה מהחריצות והמקצועיות של יוסי ומעוניין שהוא ימשיך לעבוד לצידו, מפרטים שהגיעו ל'מקומי JDN' עולה כי בתקופה האחרונה ליאון מנהל מו"מ עם הלפרין על חבילת פיצוי לו (התפקיד בו הוא מכהן עם שכר) ולשולחיו – אנשי חסידות חב"ד, בתמורה לוויתור על הרוטציה והשארת יוסי דייטש כחבר מועצה וסגן רה"ע ל-5 שנים מלאות.

הגורם השני להנעת המהלך הוא שליאון מעוניין לבסס את מעמדו של דייטש כסגנו לקראת תמיכה של אגודת ישראל בליאון בבחירות הבאות. זאת בהמשך לתהליך מרתק ואירוני בו ליאון מחזק את קשריו עם אגודת ישראל. גורם בכיכר ספרא הגדיר זאת: "ליאון בטוח שאגודה תומכים בו בבחירות הבאות, הוא מפנק אותם כעת כתשלום על העתיד".

גורם נוסף הוא הגינות, תאמינו או לא אבל גם זה קיים בפוליטיקה. ההגינות צריכה להיות כאן לשני הצדדים, מצדו של דייטש העובדה שבקרוב הוא יאלץ לעזוב את התפקיד לא כל כך הוגנת מצד הסיעה, זאת משום שכשדייטש הבין בערב הבחירות שאת ראשות העיר הוא לא יקבל בסיבוב הנוכחי, הוא רצה לפרוש מהמירוץ ולהעביר את תמיכתו לליאון, כשהאחרון הבטיח לו סגנות מלאה, מי שמנע את המהלך היו חברי הסיעה שטענו כי צריך ללכת עד הסוף, מה שהביא למצב שבו דייטש קיבל סגנות רק לחצי קדנציה. מנגד, ההגינות צריכה להתקיים גם כלפי הלפרין שחתם על רוטציה והביא תמיכה רבה לרשימה.

למרות הרצון לשמור על דייטש בתפקיד, המהלך יצא לפועל רק אם הלפרין ישתכנע שהצ'ופרים שקיבל יהיו שווים את ההשפעה שיקבל בתפקיד ויסכים למהלך. מבירור שערכנו עולה כי סגן השר מאיר פרוש, שחתם על ההסכם מטעם שלומי אמונים מול נציגות חב"ד הארצית מתכוון לעמוד בהסכם כלשונו, למעט אם הלפרין יתרצה.

יעקב הלפרין טוען בתוקף כי אף גורם לא פנה אליו וביקש לוותר על הרוטציה, לדבריו, הטענות שכביכול ליאון מעוניין להשפיע בתוך שלומי אמונים הן פרי דמיונם של גורמים אינטרסנטים שלא ממש ברור מה המניע שלהם.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן