לראשונה אחרי החתימה: רה"מ נתניהו ויורש העצר של בחריין שוחחו בטלפון • צפו

ראש הממשלה שוחח עם סלמאן בן חמד לראשונה באופן פומבי מאז המדינות חתמו על נרמול היחסים. יורש העצר הדגיש את חשיבות חיזוק הביטחון והשלום בעולם וקרא להמשך המאמצים להשגת היציבות. נתניהו: "שיחה יוצאת מן הכלל, מאוד ידידותית. תשמעו על הצעדים המעשיים בקרוב"
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם


צפו בנתניהו אחרי השיחה. וידאו: איתי בית-און, לע"מ. סאונד: ניר שרף, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום עם הנסיך סלמאן בן חמד אל ח'ליפה, יורש העצר של ממלכת בחרין – כך נמסר מלשכת ראש הממשלה. זוהי שיחה פומבית ראשונה בין השניים, לאחר שנחתם ההסכם בין המדינות לנרמול היחסים על מדשאת הבית הלבן.

בסוכנות הידיעות של בחריין דווח כי יורש העצר הבחריייני הדגיש את חשיבות חיזוק הביטחון והשלום בעולם ולהמשיך במאמצים להשגת היציבות והשגשוג, כפי שנעשה בחתימה על הצהרת השלום עם בחריין. עוד נמסר, כי בשיחה נדונו "תחומי שיתוף הפעולה הבילטראליים וההתפתחויות האחרונות בזירה האזורית ובעולם".

ראש הממשלה נתניהו אמר בתום השיחה כי "זה כמה שעות שאנחנו מנהלים דיונים מאוד חשובים בקבינט הקורונה איך לעצור את התחלואה המתפרצת, איך להסב אותה לאחור. אנחנו נקבל החלטות מאוד חשובות היום, לכל המאוחר מחר, ואנחנו כמובן נביא אותן לכם אזרחי ישראל".

"בינתיים נקראתי לצורך לאומי חשוב, שוחחתי עם יורש העצר של בחרין, הנסיך סלמאן בן חמד. שיחה יוצאת מן הכלל, מאוד ידידותית. חזרנו על העקרונות של הסכמי אברהם ודיברנו איך אנחנו בעצם יוצקים תוכן מהיר להסכמים בין בחרין לישראל, הופכים את השלום הזה – שלום כלכלי, שלום טכנולוגי, שלום תיירותי, שלום בכל אחד ואחד מהתחומים הללו, ואתם תשמעו על הצעדים המעשיים בקרוב מאוד", דברי נתניהו.

כזכור, שר התקשורת יועז הנדל שוחח עם עמיתו, שר התקשורת הבחרייני הוד מעלתו כאמל בין אחמד מוחמד. בשיחה העלו הצדדים נושאים משותפים לקידום משותף, וביניהם: קידום טכנולוגיות תקשורת מהירה ומתקדמת, פתיחה וקידום של דיוור וקווי טלפון ישירים, סייבר ותקשורת לווינית. השרים סיכמו על המשך עבודה משותפת, הקמת קבוצות עבודה והזמינו אחד את השני לביקורי עבודה.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן