צפו: מאות בשמחת חיתום תפילות ראש השנה עם 'הינוקא' בסמוך לחומות ירושלים

מאות השתתפו בתפילות ראש השנה עם 'הינוקא' רבי שלמה יהודה שליט"א בסמוך לחומות ירושלים • בשל המצב מספר המשתתפים הוגבל והתפילות התקיימו בהתאם להנחיות תחת מתווה הקפסולות באולם פתוח מול חומות ירושלים. כש'הינוקא' עובר לפני התיבה.

לדברי אחד המשתתפים, בדברי התורה שמסר קישר הינוקא בין ראש השנה לבין ירושלים, והסביר שהשופר הוא מלשון 'שופרא' – היופי של כלל הבריאה – שהיא ירושלים כמובא בגמרא שתשעה קבין של יופי נטלה ירושלים. ובתקיעת השופר מעוררים רחמים לבניית ירושלים.

כמו כן עורר הינוקא בדבריו על הציפייה לגאולה – והסביר שבראש השנה עיקר הדין הוא – האם השנה יבנה בית המקדש. ורמז לדבר ש'בית המקדש' עולה בגימטריה – 'ראש השנה'.

אחד התושבים שגר בסמוך לחומות סיפר: הלכתי בערב ראש השנה לביהכנ"ס ופתאום ראיתי מאות יהודים שהגיעו להתפלל באיזור, קולות התפלה והשירה בקעו והדהדו בכל האיזור כולו מול החומות. הרגשתי רצון עז להצטרף אליהם ופשוט נשאבתי לתוך התפילה המיוחדת.

"תפילות ראש השנה מרוממות ומרגשות כאלה לא חוויתי מימי", "את הדביקות העילאית והעוצמות האדירות שהרגשתי שם לא אשכח לעולם".

הוא מתאר: "מצד אחד הייתה הרגשה של יראה ומאידך גם שמחה מיוחדת". "הרגשתי בראש השנה הזה בעולם אחר. הוא התקשה לתאר זאת במילים והוסיף: התפלה הייתה בהתרוממות ובאוירת קדושה עילאית, מעין חוויה של ביקור במירון או בחברון ובמקומות הקדושים".

בתיעוד בלעדי ממוצאי ראש השנה נראים מאות המתפללים בשמחה פורצת גבולות כשהגאון הינוקא בעצמו מלהיב את הציבור שעה ארוכה בשירי שמחה ורגש, ועל הכינור ניגן הכנר העולמי ר' דניאל אהביאל.

8 תגובות

תענוג לשמוע על הרב הינוקא תלמיד חכם עצום. הייתי מוסיף שה' יתברך מביא את העולם למצב שלא תישאר ברירה אלא לבקש את בניין ירושלים.

באמת הכי חשוב זה האם יבנה בית המקדש השנה, מעמד מאוד מרגש, איזה אחדות אשריכם ישראל!!!

משהו יודע איך אפשר לשמוע שיעורים שלו? שמעתי שהוא משהו מיוחד.

יפה אהבתי. השנה הזאת בירושלים הבנויה. אמן..

איזה צדיקים יש בדורונו אשרינו שזכינו

צדיק יסוד עולם

הקשבתי לכמה שיעורים שלו. מרתק. נשאבתי למקום אחר בזמן אחר. אולי מישהו יוכל לשכתב את השיחה שנמסרה שם בר"ה.

כפי מיטב ידעתי הינוקא באומן כל שנה !?!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן