"ההפגנה" במוצאי ראש השנה

בערב ובמוצאי יום הכיפורים: הפגנות יתקיימו בירושלים נגד החלטות הממשלה

עד הקהילות בירושלים קיבל את אישור המשטרה לקיים הפגנת ענק בירושלים בערב ובמוצאי יום הכיפורים. ההפגנה תתקיים על פני רחוב מלכי ישראל נגד החלטות הממשלה הפוגעות בציפור הנפש של היהדות החרדית. הציבור החרדי יוכל להגיע למקום ולממש את זכותו הדמוקרטית מכל רחבי הארץ • כל הפרטים

לאחר ההצלחה של עשרות ההפגנות שהתקיימו בריכוזים החרדיים במוצאי ראש השנה בשבוע האחרון מודיעים הבוקר (רביעי) באיגוד חצרות הקודש בירושלים כי גם בערב ובמוצאי יום הכיפורים יתקיימו הפגנות בירושלים תוך כדי שמירה קפדנית על כללי הזהירות.

על פי ההודעה ששוגרה מאיגוד חצרות הקודש בירושלים ההפגנה תיערך כמחאה נגד החלטות הממשלה שמיועדות לפגיעה בציפור הנפש של היהדות החרדית, התפילות ביום כיפור, ומצוות סוכה וארבעת המינים.

ההפגנות ייערכו בשני משמרות, בערב יום הכיפורים החל מהשעה 12:30 ועד 17:00 אחר הצהריים, ומשמרת שנייה במוצאי היום הקדוש החל מהשעה 19:30 בערב ועד 23:00 בלילה, ההפגנות יתקיימו לאורך כל רחוב מלכי ישראל בירושלים.

עוד נמסר מאיגוד חצרות הקודש כי הסעות מאורגנות יצאו מכל רחבי הארץ על ידי נציגי הקהילות, ועל כן כל אחד יעקוב אחר העדכונים בכל קהילה וקהילה. באיגוד אף מחדדים את ההוראות ומעדכנים כי ההפגנות מתקיימות באישור המשטרה ועל כן כל אחד החפץ להגיע להפגנה יכול על פי חוק להגיע להפגנה הן בערב יום הכיפורים והן במוצאי היום הקדוש.

כמו כן, כלל המשתתפים מתבקשים לשמור על הנחיות הזהירות בשמירת מרחק בין אדם לאדם ועטיית מסיכות לאורך כל זמן ההשתתפות בהפגנה. בוועד הקהילות אף יקימו חפ"ק זמני בשעות ההפגנה בכדי לוודאות כי ניתנת האפשרות הדמוקרטית לכלל המפגינים המעוניינים להגיע להפגנה ברכבים פרטיים ובתחבורה מאורגנת.

על פי אישור המשטרה בכל זמן נתון למשך 10-15 דקות יהיו 500 איש. הגעת משתתפים עד 5,000 איש. כמו כן, לא יהיו נאומים במהלך ההפגנה והציבור יתבקש להישמע להוראות כוחות המשטרה שיהיו בשטח. אין לחסום כבישים וחציית צירי תנועה יתבצעו רק בהתאם לתנאי התעבורה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן