הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הגה"צ רבי נח גד וינטראוב זצ"ל

הערב ליל ז' בתשרי יציינו את יום פטירתו של הגה"צ רבי נח גד ויינטראוב זצוק"ל בנו חביבו של הגה"ק רבי יעקב דוד מרדומסק זצ"ל • מוסדות וישיבות יקבלו בתרומה את הספר אוצרות החן על התורה

הערב הילולת הגה"צ רבי נח גד וינטראוב זצ"ל


הגה"צ רבי נח גד ויינטראוב נולד ביום א' ד' בתשרי תרמ"ט, לפני 132 שנה ברדומסק, וכבר בילדותו נודע כשקדן עצום וגאון עולם בתורת הנגלה והנסתר.

הסתופף בצילו של מרן הגה"ק בעל ה"ישמח ישראל" מאלכסנדר זצוק"ל ולאחר פטירתו אצל רבי אלימלך מנחם מענדל מסטריקוב זצוק"ל.

בשנת תרפ"ד עזב את אדמת פולין ועלה לארץ ישראל באניה יחד עם כ"ק מרן האדמו"ר הגה"ק מגור בעל ה"אמרי אמת" זצוק"ל. בירושלים היה מתלמידיו המובהקים של המקובל האלוקי רבי חיים שאול דוויק הכהן זצוק"ל אצלו למד את תורת הח"ן ורבה של ירושלים מרן הגרי"ח זוננפלד.

היה מקושר בעבותות אהבה לגדולי האדמו"רים באותה תקופה ורשם את דברי תורתם, ואלפי אמרות טהורות ודברות קודש של צדיקי הדורות נשתמרו בזכות עשרות הספרים שחיבר.

חיבר למעלה ממאה ספרים וקונטרסים ושימר את ותרתם של מאות צדיקי הדור מהדור שלפני החורבן כשרבים מהם הוא בן ביתם ואיש סודם. חיבר ספרים רבים ביניהם על חמש מגילות ופרקי דרבי אליעזר ועוד רבים שעדיין בכתבי יד.

נודע בגודל צדקותו הרבה ולמדנותו המופלגת. על מצבתו נכתב לא פסיק פומיה ומחשבתו מתורה, כאשר גם בלילות בעת שכבו על משכבו היה כותב דברי תורה וחידושים באופן תדיר שנפלו לו בשעת השינה והיה מעלם על הכתב.

השנה לאור המצב לא יעלו על קברו בבית החיים זכרון מאיר בבני ברק ובמכון באהלי צדיקים המדפיס את דברי תורתו מבקשים מהציבור להדליק נר לזכרו רבי נח גד בן רבי יעקב דוד מרדומסק זצוק"ל.


מוסדות יכולים לקבל את הספר 'אוצרות החן' ובו אלפי אמרות על התורה שנאספו מכתבי הרנ"ג ויינטראוב כתרומה • ניתן לשלוח הודעה לפקס מכון באהלי צדיקים 077-7010221


 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן