נתניהו: "לדעתי הסגר לא יהיה פחות מחודש – ייתכן שהרבה יותר זמן" • צפו

ראש הממשלה על משך הסגר: "זה לא יהיה מבוסס רק על זמן ולא בעיקר על זמן, זה מבוסס על מספר הנדבקים היומיים, ועל מדדים אחרים שנראה". על היעד לחזרה של מערכת החינוך: "אנחנו רוצים לאפשר קפסולות לגיל הרך ולכיתות א׳-ב׳" • השידור המלא

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך שידור חי בפייסבוק לשאלה לגבי משך הזמן של הסגר והשיב כי "אני רוצה להגיד לך ביושר שלדעתי הוא לא יהיה פחות מחודש, יכול להיות שהוא ייקח הרבה יותר זמן. זה לא יהיה מבוסס רק על זמן ולא בעיקר על זמן, זה מבוסס על מספר הנדבקים היומיים, ועל מדדים אחרים שנראה".

נתניהו הציג את השלבים לחזרה לשגרה לפי ההמלצות שקיבל: "בשלב הראשון תהיה שיבה לעבודה והפעלה מחדש של החינוך לגיל הרך, בשלב השני יושבו המסחר והשווקים. בהמשך תורחב פעילות המשק, וייפתחו המסעדות ותחום הפנאי. בשלב החמישי והאחרון ישובו האירועים והמופעים". ראש הממשלה הדגיש כי "ייקבע רף של מספר חולים מסוים למעבר בין השלבים, שמהווים יציאה מדורגת מהסגר".

במענה לשאלה על היעד לתפיחת מערכת החינוך השיב כי "דנתי על זה אתמול עם שר החינוך, גם לפני כניסת החג, שאלה טובה. אנחנו רוצים להיערך כמיטב יכולתנו לאפשר לגיל הרך, כיתות א-ב, שיהיה גם להם את ההפרדה, זה מאמץ גדול והרבה כסף, אבל אני חושב שזה חיוני. הגישה שלי ברגע זה, עוד לא גמרנו לדון בזה, זה לנסות לאפשר קפסולות גם בכיתות א-ב. אז יתאפשר לנו לפתוח את זה".

בנוסף התייחס נתניהו לסוגיית ההפגנות והגבלתן. "רוצים להפגין – שיפגינו כמה שרוצים", טען. "זה חלק מהחיים בדמוקרטיה, אין לי בעיה עם זה. אין לי בעיה שיפגינו גם עכשיו, אבל לאור העובדה שהחוק עבר בכנסת – שימשיכו להפגין כל מי שגר במרחק של 1000 מטר. הבעיה היא היציאה מהכללים: פיזור המחלה – זה מה שקורה בהתקהלויות בלתי מבוקרות, וגם תחושת האנרכיה שהדבר הזה מייצר".

עוד אמר כי ישראל תצטייד בבדיקות מהירות: "הן קיימות כבר בארץ ואנחנו רוצים להגדיל את מספרן מהר. יש לנו גם אמצעים לעשות זאת". לגבי שאלת החיסון הבהיר ראש הממשלה: "נשמע הערב בדיוק את המצב מאנשי מערכת הבריאות. צריך לזכור שהיציאה מהמשבר נעוצה בחיסונים".

2 תגובות

תפסיק לבלבל את המוח נגמר עידן ביבי

לראש הממשלה
אם תקלו במקומות שאפשר בליבישת המסכות (כגון לבד בחוץ…) אנשים יחמירו איפה שצריך…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן