נתניהו: "לדעתי הסגר לא יהיה פחות מחודש – ייתכן שהרבה יותר זמן" • צפו

ראש הממשלה על משך הסגר: "זה לא יהיה מבוסס רק על זמן ולא בעיקר על זמן, זה מבוסס על מספר הנדבקים היומיים, ועל מדדים אחרים שנראה". על היעד לחזרה של מערכת החינוך: "אנחנו רוצים לאפשר קפסולות לגיל הרך ולכיתות א׳-ב׳" • השידור המלא
 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך שידור חי בפייסבוק לשאלה לגבי משך הזמן של הסגר והשיב כי "אני רוצה להגיד לך ביושר שלדעתי הוא לא יהיה פחות מחודש, יכול להיות שהוא ייקח הרבה יותר זמן. זה לא יהיה מבוסס רק על זמן ולא בעיקר על זמן, זה מבוסס על מספר הנדבקים היומיים, ועל מדדים אחרים שנראה".

נתניהו הציג את השלבים לחזרה לשגרה לפי ההמלצות שקיבל: "בשלב הראשון תהיה שיבה לעבודה והפעלה מחדש של החינוך לגיל הרך, בשלב השני יושבו המסחר והשווקים. בהמשך תורחב פעילות המשק, וייפתחו המסעדות ותחום הפנאי. בשלב החמישי והאחרון ישובו האירועים והמופעים". ראש הממשלה הדגיש כי "ייקבע רף של מספר חולים מסוים למעבר בין השלבים, שמהווים יציאה מדורגת מהסגר".

במענה לשאלה על היעד לתפיחת מערכת החינוך השיב כי "דנתי על זה אתמול עם שר החינוך, גם לפני כניסת החג, שאלה טובה. אנחנו רוצים להיערך כמיטב יכולתנו לאפשר לגיל הרך, כיתות א-ב, שיהיה גם להם את ההפרדה, זה מאמץ גדול והרבה כסף, אבל אני חושב שזה חיוני. הגישה שלי ברגע זה, עוד לא גמרנו לדון בזה, זה לנסות לאפשר קפסולות גם בכיתות א-ב. אז יתאפשר לנו לפתוח את זה".

בנוסף התייחס נתניהו לסוגיית ההפגנות והגבלתן. "רוצים להפגין – שיפגינו כמה שרוצים", טען. "זה חלק מהחיים בדמוקרטיה, אין לי בעיה עם זה. אין לי בעיה שיפגינו גם עכשיו, אבל לאור העובדה שהחוק עבר בכנסת – שימשיכו להפגין כל מי שגר במרחק של 1000 מטר. הבעיה היא היציאה מהכללים: פיזור המחלה – זה מה שקורה בהתקהלויות בלתי מבוקרות, וגם תחושת האנרכיה שהדבר הזה מייצר".

עוד אמר כי ישראל תצטייד בבדיקות מהירות: "הן קיימות כבר בארץ ואנחנו רוצים להגדיל את מספרן מהר. יש לנו גם אמצעים לעשות זאת". לגבי שאלת החיסון הבהיר ראש הממשלה: "נשמע הערב בדיוק את המצב מאנשי מערכת הבריאות. צריך לזכור שהיציאה מהמשבר נעוצה בחיסונים".

כתבות קשורות

גנב מסכים מדירה תוך "הקפדה על עטיית מסכות" - ונעצר • צפו
חם לכם? בדובאי יותר חם, אבל יש להם פתרון יצירתי להתמודדות • צפו
ישראל חשפה את סעיד ארג'אני - האיש מאחורי המתקפה על הספינה
עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
יעקב אשר תוקף את כוונת הממשלה על הטלת סגר בחגים: "הציבור לא ייתן אמון"

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן