צילום ארכיון: יעקב כהן

מועצת חכמי התורה מורים: "לקיים את כל התפילות בחוץ – אין להתפלל במקום סגור"

מרנן חברי המועצת ב'קול קורא' נחרץ לחג הסוכות: "הדבר ברור שעל כל אחד ואחד להתחזק בכל כוחו לשמור ולהקפיד על כל הנחיות הבריאות אחת לאחת, ללא שום מורה היתר כלל, שלא יזיק ולא יוזק, וחלילה להגיע בזה לספק רציחה, וגדול עוונו. ולמזהיר ולנזהר שלומים תן כמי נהר"

בעקבות התגברות התחלואה והעלייה במספר החולים הקשים והנפטרים מנגיף הקורונה, יוצאים מרנן ורבנן חברי מועצת חכמי התורה ובראשם נשיא המועצת מרן ראש הישיבה חכם שלום הכהן שליט"א בקריאת קודש מיוחדת ובהנחיות הלכתיות ברורות לקראת ימי חג הסוכות.

במכתב מפורט שמפרסם ב'הדרך' נכתב כי על כל אחד ואחד להתחזק בכל כוחו לשמור ולהקפיד על כל הנחיות הבריאות אחת לאחת, ללא שום מורה היתר כלל, שלא יזיק ולא יוזק, וחלילה להגיע בזה לספק רציחה. מרנן שליט"א מורים להתפלל אך ורק במרחב הפתוח גם בימי החג ולהקפיד על שמירת המרחק בשעת ההקפות ובחג שמחת תורה. חברי המועצת קוראים לציבור להתחזק במצוות השמחה בחג ולשפוך תחינה לפני בורא עולם לתשועת עמו ישראל, אשר יעשה אותם האדם וחי בהם.

בקריאת קודשם המיוחדת מחזקים מרנן ורבנן שליט"א את כל הציבור הקדוש להתחזק בתפילה ובתחנונים לפני שוכן מרומים לישועת עמו ישראל, ובפרט להתחזק במצוות השמחה בחג ומעוררים ומזרזים כל אחד ואחד לשמוח ולשמח את בני ביתו בימי החג.

ב'קול קורא' המיוחד נכתב כי "בפרוס עלינו ימי חג הסוכות, זמן שמחתנו, מצווים אנו בשמחת החג ובשמירת הבריאות, ובזמנים אלו מוטלת עלינו החובה להתחזק ולשמור שני הציוויים גם יחד".

מרנן חברי המועצת מחדדים ומחזקים את החובה הברורה בשמירת כל הכללים, ומזהירים כי על פי דין תורה מי שאינו מקפיד נכנס בספק רציחה. "בהיות ולדאבון לב מגיפת הקורונה הולכת ומתגברת רח"ל, ובכל יום ויום מתווספים חולים רבים ואף מספר הנספים במגיפה עולה ה"י, הדבר ברור שעל כל אחד ואחד להתחזק בכל כוחו לשמור ולהקפיד על כל הנחיות הבריאות אחת לאחת, ללא שום מורה היתר כלל, שלא יזיק ולא יוזק, וחלילה להגיע בזה לספק רציחה, וגדול עוונו. ולמזהיר ולנזהר שלומים תן כמי נהר".

בהמשך הדברים מפרטים מרנן ורבנן שליט"א את ההנהגות וההנחיות כיצד לנהוג בימי החג, ומורים כי חובה לקיים את כל התפילות אך ורק במרחב הפתוח, וכי אסור לקיים את התפילות במקומות סגורים, "ובאנו בקריאה קדושה לכל אשר נגע יראת ה' בלבבו, לקיים את כל התפילות גם בימי החג במרחב הפתוח בלבד, במניין מצומצם, בשמירת מרחק וחבישת מסיכה כל התפילה, ויקפידו היטב על המרחק גם בעת ההושענות וההקפות ואין לקיים כלל תפילות במקומות סגורים, באשר "חמירא סכנתא מאיסורא".

"בשמיני עצרת ושמחת תורה יש לנקוט במשנה זהירות, ויקפידו שלא להעביר את ספרי התורה מאיש לרעהו. אין צריך לומר שלא יחוגו יחד במעגלים וכדו', אלא גם בעת ההקפות יקפידו על המרחק וכל אחד יפזז ויכרכר במקומו בשמחה ובמחיאת כף. ועל אף אהבתינו הגדולה לתורה – לא לנשק בשום פנים ואופן את ספר התורה, ובמקום שאמרו לקצר אינו רשאי להאריך, ויעשו כל התפילות וההקפות וכו' בזריזות ודי בזה".

עוד נכתב בקריאת הקודש הדחופה כי "כל משפחה ומשפחה תחגוג את ימי החג אך ורק בביתם, בחיק משפחתם, ואין ללכת ולהתארח בימי החג, אף לא בן אצל אביו וכלה אצל חמותה. ואף על פי כן, אל תעצבו כי חדוות ה' מעוזכם וכל אחד יראה לשמח את בני ביתו בכל מה שיוכל".

את איגרתם חותמים מרנן חברי המועצת בקריאה להתחזק בתפילה ובברכה נאמנה לכלל ישראל: "חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלוקינו, להתעצם בתפילה לפני אבינו שבשמים וישוב מחרון אפו ויסיר מעלינו את הנגף הזה, ובפרט ביום הושענא רבה המסוגל לישועה ושערי שמים פתוחים לקבלת התפילות, ותזכו לשנים רבות נעימות וטובות ולגאולה קרובה. אכי"ר. ושומע לנו ישכון בטח".

3 תגובות

דרעי עובדים עלייך תפסיק להיות תמים

יש סיפור ידוע על ספינה שהלכה לטבוע והיו צריכים לזרוק מהספינה דברים לאזן את הספינה היו שם קבוצה שדבר ראשון זרקו את הטלית והתפילין והמבין יבין

ההוראה הכי שפויה בציבור החרדי. ממש השכל הישר נטול רגש!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן