יום כיפור בצל הנגיף: בעיריית י-ם מסכמים את מבצע התפילות במרחב הפתוח

עיריית ירושלים מסכמת את פעילותה במסגרת יום הכיפורים תשפ"א, בצל נגיף הקורונה: סיוע לכ-1000 קהילות עם יותר מ-800 הצללות למנייני תפילה במרחב הפתוח. ליאון: "עיריית ירושלים פעלה מסביב לשעון במטרה לסייע לקיום מנייני חצרות במרחב הפתוח בתקופת הימים הנוראים"

בצל הקורונה, פעלה עיריית ירושלים עד סמוך לכניסת צום יום הכיפורים במטרה לסייע לתושבי העיר המעוניינים להתפלל במרחב הפתוח, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. במסגרת פעילות זו סייעה העירייה למאות בקשות אשר הועברו דרך המינהלים הקהילתיים ברחבי העיר.

הסיוע ניתן לכ-1000 קהילות ובמסגרתו הכשירו המינהלים הקהילתיים את כלל מבני הציבור אשר באחריותם לטובת תפילה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. בנוסף לכך הקימה העירייה כ-800 הצללות, עשרות אוהלים ברחבי העיר וסיפקה כ-1000 כיסאות.

בנוסף סייעה העירייה באספקת ריהוט, תאורה, ספרי תורה, מחצלות, הקמת אוהלי תפילה, הקמת הצללות בגדלים שונים, סיוע בחשמל ועוד. כמו כן פעלו מתנדבים אשר תקעו בשופר למבודדים, חולים ובני משפחותיהם תוך שמירה על ההנחיות. סך עלות הסיוע לקהילות השונות בעיר בתקופת ראש השנה ויום הכיפורים באמצעות המינהלים הקהילתיים הינו כ-1.7 מיליון שקל.

בנוסף פעלה העירייה בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל למניעת התקהלויות אשר מסכנות את שלום הציבור. כך נמנע קיום של מניין תפילה של חולים מאומתים, אשר התארגן באחת השכונות בעיר. בעירייה מציינים כי במהלך יום הכיפורים התקיימו יותר מ-500 ביקורות של משטרת ישראל במתחמים השונים ופרט למקרים בודדים וחריגים לא נתגלו הפרות מההנחיות. יצוין כי בערב יום הכיפורים פנה ראש העיר לתושבי העיר בקריאה דחופה לקיים את התפילות במרחב הפתוח, זאת לאחר העלייה בנתוני התחלואה עקב תפילות ראש השנה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עיריית ירושלים פעלה מסביב לשעון במטרה לסייע לכלל הצרכים העולים מהשטח עבור קיום מנייני חצרות במרחב הפתוח בתקופת הימים הנוראים, בהתאם להוראות משרד הבריאות. אני קורא לכלל הציבור להמשיך ולשמור על כלל ההנחיות גם בימים אלה, זאת במטרה שנוכל למנוע התפרצויות נוספות בעיר, תוך תקווה לחזרה לשגרה בהקדם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן