סגר"ע ומחזיק תיק חינוך חרדי, אברהם בצלאל. צילום: יעקב כהן

לאחר שנמצא חיובי לנגיף, סגר"ע י-ם ל'JDN': "תחושה קשה, חייבים להקפיד"

בצלאל טוען שככל הנראה נדבק בבית הכנסת בו התפלל בראש השנה, "אני לא רואה מקום אחר שבו יכולתי להידבק, למרות ששמרנו על כל ההנחיות", לדבריו, "גם מי שמקפיד אינו חסין". הוא מתאר את ההרגשה לאחר שנדבק: "חלש מאוד, חום, שיעולים וכאב בעצמות"

סגן ראש העיר ירושלים ומחזיק תיק החינוך, אברהם בצלאל שנמצא היום (שלישי) חיובי לנגיף הקורונה מספר בשיחה 'מקומי JDN' על התחושות הקשות והחשש מהידבקות משפחתו בנגיף וקורא לציבור להישמע להוראות, "זה לא צחוק יש פה מגיפה קשה וחייבים להקפיד".

בצלאל מספר שהחל להרגיש חולשה וכאבים בעצמות במהלך התפילות ביום כיפר אולם סבר כי מדובר בתופעות של הצום, "בכל אופן אני צם, אז חשבתי שהכאבים בפרקים מגיעים מהמאמץ שבתפילה והצום יחד, בהמשך התחיל גם שיעול". אני תוהה מדוע החליט ללכת להיבדק השיב סגרה"ע, "הבן שלי משבת לא הריח, כמובן שהוא נשאר בבית ושמר על בידוד, לאחר שהרגשתי את התסמינים, החלטתי שבמוצאי יום כיפור כשהבן שלי הלך לבדיקה, אני גם ייבדק, רק כדי לשלול את האפשרות שאני חולה".

סגרה"ע טוען שככל הנראה נדבק בבית הכנסת בו התפלל בראש השנה, "אני לא רואה מקום אחר שבו יכולתי להידבק, למרות שבמניין שבו התפללתי שמרו על כל ההנחיות כולל הקפדה על מרחקים ומסיכות כל התפילה". הוא מציין שנהג להקפיד בחומרה על הכללים ובכל אופן הוא נדבק, "חייבים להקפיד על הכללים, אבל גם מי שמקפיד אינו חסין".

בצלאל שפעיל מאוד בעירייה, נפגש עם אנשים רבים במהלך עבודתו, אך לדבריו הוא הקפיד מאוד על ההנחיות כך שרק בודדים ייכנסו לבידוד. לדבריו, סגני רה"ע יוסי דייטש וישראל קלרמן יצטרכו להיכנס לבידוד בשל העובדה שישבו לצדו במועצת העיר. כמו כן, הוא נפגש בישיבת הסיעה עם חבר המועצה שמואל מרציאנו ששוהה כעת בחו"ל. הוא אומנם נפגש עם סגן ראש העיר צביקה כהן, אך בשל העובדה שהוא כבר חלה בקורונה, ככל הנראה הוא לא יצטרך להיכנס לבידוד.

הוא מתאר את ההרגשה לאחר שנדבק: "ההרגשה לא כל כך טובה, אני חלש מאוד, בשעות האחרונות עלה לי החום, ואני חווה תופעות כמו שיעולים וכאב בעצמות". בצלאל מוסיף, "התחושה שאתה עדיין לא יודע האם המשפחה והילדים שלך נדבקו או לא היא כשלעצמה קשה, זה מצב לא נעים שאף אחד לא רוצה לעבור אותו".

אני תוהה האם הוא לוקח חופשת מחלה מהפעילות בעירייה? "הטלפון לא מפסיק לצלצל, אנשים ממשיכים לפנות כדי שאדאג להם לפינוי למלונית כאילו שאני לא נמצא במצב הזה, בתפקיד הזה אין באמת חופש…", לדבריו, "הקב"ה נתן לי להרגיש איך שהאנשים שפונים אליי מרגישים כדי שאדע מה הם צריכים". לגבי האפשרות שהוא עצמו יתפנה למלונית הוא אומר כי זה תלוי בתוצאות הבדיקות של בני משפחתו, "האמת שהתלונות על המלוניות לא עושות חשק להתפנות לשם אבל נראה איך הסיפור התפתח.

המסר שבצלאל מעביר הוא שחייבים להקפיד בחומרה על ההנחיות, "הגר"ד יוסף שליט"א דיבר על כך שלא להתפלל בבתי כנסת, כמובן שזה קשה מאוד ביום כיפור לא להיות בבי"כ, אבל אנחנו באמת במגיפה וחייבים להתפלל ולהיזהר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן