נסראללה עונה לנתניהו: "נאפשר לתקשורת להיכנס למתקן שפרסם"

מזכ"ל חיזבאללה מגיב לנאום ראש הממשלה: "ביבי דיבר בשביל להסית את העם הלבנוני נגד חיזבאללה, נאפשר לכלי התקשורת להיכנס למתקן שעליו דיבר". ארדן: "אפנה מיידית למועצת הביטחון כדי שתקיים דיון דחוף בממצאים ותכריז על חיזבאללה כארגון טרור על כל זרועותיו" • צפו

מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה חסן נסראללה הגיב הערב (שלישי) לנאום של ראש הממשלה בנימין נתניהו שחשף מחסן נשק של הארגון סמוך לנמל התעופה בביירות, טען כי מדובר בשקר והזמין את כלי התקשורת להגיע למקום המדובר כדי שייראו בשידור חי שאין שם טילים. "נתניהו משקר, הוא מנסה כרגיל להסית את העם הלבנוני נגד חיזבאללה בעזרת ההאשמות על מחסני הנשק ואתרי הטילים", אמר נסראללה.

"נמתין בסבלנות לפני שנגיב. נראה מה יביאו הימים והשבועות הבאים", הוסיף המנהיג הטרוריסטי. "הוא כהרגלו רוצה להסית נגד חיזבאללה ומביא מפות וצילומים. הוא טוען שיש אתר חיזבאללה ליד מתקן גז וקושר בינו לבין הפיצוץ בביירות. מערך הדוברות של הארגון אמור להזמין כלי תקשורת להסתובב באזור ההוא. אם לחיזבאללה באמת יש עשרות טילים, אין סיכוי שנספיק להוציא הכל תוך שעה וקצת.

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן אמר לאחר נאומו של נתניהו כי "בעקבות חשיפת אתר הטילים של חיזבאללה ע״י ראש הממשלה בעצרת האו״ם, אפנה מיידית למועצת הביטחון כדי שתקיים דיון דחוף בממצאים שחשף רה"מ, ותכריז על חיזבאללה כארגון טרור על כל זרועותיו".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב הצהרה מקוונת בעצרת האו"ם ה-75, במהלכה הציג מפה של מחסן נשק של חיזבאללה באזור מגורים בביירות ליד מתקני גז בשכונת ג'נאח. נתניהו אמר כי מדובר במפעל טילים, צירף לתמונה את המיקום ב-GPS וקרא לתושבי לבנון לדרוש מחיזבאללה להוציא את מפעל הטילים מהשכונה.

"גבירותיי ורבותיי", אמר נתניהו, "ישראל ומדינות ברחבי העולם הערבי ניצבות יחד לא רק בקידום השלום. אנו ניצבים יחד בהתמודדות מול האויב הגדול ביותר של השלום במזרח התיכון – איראן. איראן בכוונה תחילה תוקפת את שכנותיה שוב ושוב ללא רסן, ושליחי הטרור שלה מעורבים בצורה ישירה בתוקפנות ברחבי המזרח התיכון, כולל בעיראק, סוריה, תימן, עזה וכמובן גם בלבנון".

"כולנו ראינו את הפיצוץ הנורא בנמל ביירות שאירע בחודש שעבר. (הפיצוץ אירע כאן) זהו הנמל בביירות. מאתיים אנשים קיפחו את חייהם, אלפים נפצעו ורבע מיליון בני אדם נעשו חסרי בית". נתניהו הציג מפה שם לדבריו "עלול להתרחש הפיצוץ הבא". הוא הסביר כי "זאת שכונת ג'נאח בביירות, היא צמודה לנמל התעופה הבינלאומי, וכאן מחזיק חיזבאללה מחסן נשק סודי. המחסן הזה ממוקם בסמוך לחברת גז, אלה מיכלי גז, בדיוק כאן. זה נמצא במרחק מטרים ספורים מתחנת דלק ו-50 מטרים מחברת גז. כאן יש משאיות גז נוספות. וכל זה נמצא במרכז מגורים אזרחי, ובתים אזרחיים. עבור אזרחי שכונת ג'נאח, אלה הן הקואורדינטות".

"ואני רוצה להראות לכם את הכניסה למפעל הטילים של חיזבאללה, כי זה מה שזה. זאת חברת הגז, וכאן מחסן הטילים הנפיץ", הציג נתניהו תמונה של הכניסה למחסן הטילים וקרא לתושבים לערוך הפגנות במקום. "אני אומר לתושבי ג'נאח, עליכם לפעול כעת. עליכם למחות נגד זה. משום שאם המחסן הזה יתפוצץ, תהיה פה טרגדיה נוספת".

"ולאזרחי לבנון אני אומר, לישראל אין שום כוונה לפגוע בכם, אך לאיראן יש. איראן וחיזבאללה בכוונה תחילה שמים אתכם ואת משפחותיכם בסכנה חמורה. עליכם להבהיר שמה שהם עושים אינו מקובל. עליכם לדרוש מהם להסיר את המחסנים הללו. רק לפני כמה ימים, מחסן כזה התפוצץ בעין קאנא בדרום לבנון. ומסיבה זאת, על הקהילה הבינלאומית להתעקש שחיזבאללה יפסיק להשתמש בלבנון ובאזרחיה כמגינים אנושיים".

נתניהו חשף: חיזבאללה מחזיק מחסן נשק סמוך למתקני גז בביירות • צפו

דובר צה"ל פרסם חומרים נוספים על אתרים בהם פועל ארגון הטרור חיזבאללה לייצור רכיבי טילים מדויקים בלב העיר ביירות אותם חשף ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך נאומו לעצרת הכללית של האו"ם, וחושף עוד 2 אתרים דומים. "הפיצוצים אשר התרחשו בשנים האחרונות בסביבה אזרחית בשטח לבנון, בהם הפיצוץ בשבוע שעבר של מחסן אמל״ח בעין קאנא, ממחישים את השימוש הציני שעושה ארגון הטרור חיזבאללה באזרחי מדינת לבנון כמגן אנושי", אומרים גורמים בישראל.

פרויקט דיוק הטילים, המשותף לארגון הטרור חיזבאללה ולאיראן, כולל הסבת רקטות קיימות לטילים מדויקים, לצד תהליך ייצור שלם של הטילים המדויקים באמצעות הקמת אתרי ייצור על אדמת לבנון. פרויקט הדיוק הוא הוכחה נוספת לניצול אזרחי לבנון בידי חיזבאללה, וכן להמשך הפעילות האיראנית באמצעות חיזבאללה לערעור היציבות ולפגיעה באזרחים. נתניהו חשף אתר לייצור רכיבים לטילים מדויקים, הממוקם בלב ביירות, כעת מובא פירוט על שני אתרים נוספים.

1. אתר לייצור רכיבי טילים מדויקים בלב אזור תעשייה בשכונת אלג'נאח (האתר שנחשף ע"י נתניהו): בסמוך לאתר ממוקמות שתי חברות גז, אחת צמודה ממערב והשנייה ממוקמת במרחק של כ-50 מטרים. בנוסף, כמה עשרות מטרים ממערב לאתר ממוקמת תחנת דלק.

2. אתר תת-קרקעי לייצור רכיבי טילים מדויקים הנמצא בשכונת אלליכי: האתר ממוקם מתחת לארבעה בנייני מגורים בני שבע קומות המאכלסים מעל 70 משפחות. לאתר שתי כניסות, ממזרח ומצפון. במרחק כ-130 מטרים צפונית לאתר ממוקמת כנסייה, ובמרחק זהה ממוקם מרכז רפואי.

3. אתר תת-קרקעי לייצור רכיבי טילים מדויקים בשכונת שויפאת: האתר ממוקם מתחת לחמישה בנייני מגורים המאכלסים כ-50 משפחות. במרחק של כ-90 מטרים מצפון לאתר, פועל מסגד.

מדינת ישראל וצה"ל דיווחו מספר פעמים, הן על בימת האו"ם ובערוצים דיפלומטיים נוספים והן בכלי התקשורת, על אתרים בהם חיזבאללה עושה שימוש בניגוד לחוק, תוך סיכון האוכלוסייה הלבנונית. חשיפת אתרים אלה היום נועדה לקרוא פעם נוספת לממשלת לבנון, בתמיכת הקהילה הבין לאומית, להתערב בנעשה במדינה ולצד זאת, לאפשר לאוכלוסיית לבנון להתגונן מפני הסכנות הכרוכות בהתבססות חיזבאללה בשליחות איראן במדינתם.

מיקומם של האתרים לייצור רכיבי טילים מדויקים בלב אוכלוסייה אזרחית בעיר ביירות – מסכן בראש ובראשונה את אזרחי לבנון. האסון שארע בנמל ביירות בחודש אוגוסט והפיצוץ שאירע בלבנון בחודש ספטמבר רק ממחישים את הסיכון הכרוך בכך לחייהם, לביטחונם ולרכושם של תושבי לבנון. מדינת ישראל, וצה"ל בפרט, עוקבים אחר האתרים הללו במגוון יכולות ואמצעים, מחזיקים במידע רב על פרויקט הדיוק וימשיכו לתת לו מענה מבצעי רחב, בשיטות ובכלים שונים.

המבוכה לנסראללה: חשיפת נתניהו ועוד 2 אתרי טילים של חיזבאללה • כל הפרטים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן