צילום: עיריית צפת

מהפכה ירוקה: גגות סולאריים הותקנו בצפת ויניבו אנרגיה ירוקה והכנסות לקופת העירייה

העירייה הציבה לוחות סולאריים חדשניים ומתקדמים על 9 מתחמים שונים ברחבי העיר היוצרים אנרגיה משמעותית של כ-900 קילוואט. על פי הערכות ושקלול שעות האור, ההכנסה השנתית צפויה לנוע סביב 600,000 ש"ח

המהפכה הירוקה בתחום האנרגיה הסולארית נמצאת בעיצומה, עיריית צפת מקדמת פרויקט ענק של הפקת אנרגיה סולארית ירוקה, תוך שמירה על איכות הסביבה ויצירת הכנסה כלכלית לרשות, באמצעות ייצור חשמל מגגות סולאריים גדולים ומשמעותיים.

במהלך השנתיים האחרונות קידמה העירייה הצבת לוחות סולאריים חדשניים ומתקדמים על לא פחות מ -9 מתחמים שונים ברחבי העיר וזאת במטרה לנצל את המשאב הטבעי לטובת אנגריה ירוקה והכנסה כספית לרווחת תושבי העיר צפת.

מדובר על יצירת אנרגיה משמעותית של כ – 900 קילוואט, בהשקעה של כחמישה מיליון שקלים כאשר המערכות הוצבו על מבנה ציבור במרחב העירוני הכוללים את גג הקירוי החדש באצטדיון העירוני, בית הספר נועם, ממלכתי ב', אגמים, חב"ד בנים, אמית, בירב, הארי ומתנ"ס בלום.

על פי הערכות ושקלול שעות האור, ההכנסה השנתית צפויה לנוע סביב 600,000 ₪ שיאפשרו לקדם פרויקטים נוספים לרווחת תושבי העיר ולהמשיך את מגמת פיתוח בירת הגליל.


צילום: עיריית צפת

צפת נחשבת לאחת הערים הירוקות במדינת ישראל. תאורת הרחוב ברחבי העיר הינה תאורת לד ידידותית לסביבה, העירייה רכשה בשנה החולפת 2 רכבים חשמליים ירוקים לעבודת השטח, בניין הרשות הינו בניין ירוק, אחוזי המחזור בעיר גבוהים ביחס לממוצע הארצי וכעת גם גגות סולאריים אשר שולבו במערך הירוק של העיר צפת כאשר התמריץ ברור: הכנסה כלכלית שתאפשר לעיריית צפת להקצות לתושבים שירותים ומשאבים רבים יותר.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה אמר כי "אנרגיה מתחדשת, מחזור ושמירה על איכות הסביבה הינם ערכים חשובים ומשמעותיים. באמצעות הגגות הסולאריים נפיק אנרגיה ירוקה ונייצר הכנסה שתשוב ישירות אל התושבים בפרויקטים נוספים ופיתוח העיר".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *