מעטפות המכרז בסבב השני עדיין לא נפתחו בהוראת בית המשפט

מכרז ל-81 יח"ד ב-3 מבנים בביתר עילית – עדיין לא משוחרר לשיווק בשל הליכים בירוקרטים ומשפטיים הנמשכים מזה למעלה משנה. שיווק המתחם הספציפי אושר בדרג הגבוה ביותר במשרד הביטחון, לפני למעלה משנה ולפיכך מוספר המכרז בשנת הכספים 2011 (מכרז יש/427/2011).

קרא עוד:

[postim]

בינואר 2012 הוחלט לפרסם את המכרז לראשונה לצורך קבלת הצעות מחברות בניה (נאסרה השתתפות עמותות), אולם בשל סחבת ממושכת בקבלת החתימות הנדרשות, שוחרר המכרז לפרסום רק לאחר 3 חודשים, בסוף אפריל 012'.

הוצאות הפיתוח נקבעו לסך גבוה יחסית של כ-11 מיליון שקל, שהם כ-140 אלף שקל לקרקע ומחיר המינימום נקבע ל-2.5 מיליון שקל, כך שעלות הקרקע המינימאלית (קודם ההתמחרות במכרז) נקבעה לסך גבוה יחסית של כ-170 אלף שקל לקרקע ליח"ד.

עם פתיחת מעטפות המכרז, הוחלט לפסול את ההצעה הזוכה שהוגשה מטעמו של עסקן דיור חרדי ידוע, הפועל מטעמה של אחת החסידויות הקטנות החשובות בירושלים. עסקן הדיור לא התייאש ועתר לבית המשפט לעניינים מנהליים בי-ם, בדרישה לממש את זכייתו במכרז, אך ללא הועיל.

בעקבות כך, הוחלט לחדש את הליכי המכרז ולאפשר מתן הצעות חדשות עד לאוגוסט 012', למעלה מ-8 חודשים ממועד עריכת חוברת המכרז. במחצית אוגוסט, הוגשה עתירה נוספת לביהמ"ש לעניינים מנהליים בי-ם מטעמה של חברת הבניה אולאל בע"מ, מי שהתמודדה על המתחם במכרז הראשון. התוצאה: מעטפות המכרז עדיין שמורות בכספת המכרזים ובמקביל, ממתינה העתירה לקביעת מועד לדיון בביהמ"ש.

במשרד השיכון מסרו בתגובה: המכרז המדובר בביתר עילית נמצא כעת בערכאות משפטיות, ולכן כרגע לא ניתן לפתוח אותו.

מקור: פתרונט הכל על נדל"ן לציבור החרדי