צילום: איתי בודל

הלם בבני ברק: הדיין הנודע הגאון רבי יואל פרידמן זצ"ל נפטר בפתאומיות

הגאון רבי יואל פרידמן זצ''ל היה מדמויות ההוד של בני ברק, בצעירותו למד בכולל 'חזון איש' בעיר בין גדולי עולם. לפני שנים רבות הוא החל לשמש כדיין בבית דינו של מרן הגר''נ קרליץ זצ''ל שם הפך במהירות לשם דבר בעולם הדיינות כולו. ההלוויה תצא היום ב-14:00

ברוך דיין האמת: בשעה האחרונה מגיעה הידיעה המרה והקשה על פטירתו של הגאון הנודע רבי יואל פרידמן זצ"ל אשר שימש במשך שנים כדיין בבית הדין של פוסק הדור הגאון רבי ניסים קרליץ זצ"ל ורב קהילת חניכי הישיבות באלעד והוא בשנת השבעים ואחד לחייו.

המנוח הגאון רבי יואל פרידמן זצ"ל היה מדמויות ההוד של העיר בני ברק, עוד לפני שנים רבות הוא למד בכולל חזון איש בעיר יחד עם גדולי ישראל זיע"א ושיבחלט"א, כבר בצעירותו ניכר היה במוחו החריף ובשקיעותו הרבה בלימוד.

במשך שנים רבות הוא התגורר בעיר בני ברק שם הוא היה מוכר היטב כגאון עולם, פוסק הדור הגאון רבי ניסים קרליץ זצ"ל הכירו עוד מימיו בכולל 'חזון איש' וביקש ממנו להצטרף להרכב הדיינים בבית דינו המפורסם בבני ברק.

ביושבו על מדין ניכר היה הגאון רבי יואל פרידמן זצ"ל בידיעותיו הרבות בכל תחומי ההלכה, רבים שהיו מגיעים לבית הדין בקשו להכנס דוקא למנוח שכן הוא היה ידוע בישרות המפורסמת שלו שקנתה לה שם של כבוד בעולם הדיינות.

מעבר לשקיעותו הרבה בעסק התורה ויושבו על מדין ניכר היה המנוח במדיותיו הנאצלות כשהוא נהג להקדים שלום לכל אדם, גם לצעירים ופשוטים ממנו, מעשי חסד רבים עשה המנוח בעין רואים כשהוא מאכיל המוני פיות רעבות.

יראת השמיים שלו הייתה מן המפורסמות, תפילותיו היו נאמרות במתינות כמונה מעות ובהשתפכות הנפש, ניתן היה לראותו עומד בכותל המזרח של בית הכנסת 'משכנות יעקב' בבני ברק כשהוא משתפך לפני קונו בדביקות עילאית.

אמש לפתע חש הגאון רבי יואל פרידמן זצ"ל שלא בטוב והוא אושפז בבית החולים 'תל השומר', הבוקר חלה החמרה במצבו ובאופן פתאומי השיב הוא את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של משפחתו הכבודה ותלמידיו הרבים. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן