צילום: דוברות המשטרה

ריבלין: "רואה בדאגה את השיח הפוליטי שנרקם סביב ההנחיות" • צפו

הנשיא סייר באגף התנועה במשטרה: "אין פה מאבק של אזרחים נגד משטרת ישראל. ברחובות שלנו אין מחאה נגד משטרת ישראל. יש ביקורת, לפעמים חריפה עד מאוד, אבל הכעס לא מופנה כלפיכם". עוד הוסיף: "חופש הפולחן וחופש המחאה הם שני יסודות מרכזיים בדמוקרטיה שלנו"
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • "תעזרו שיהיה לנו אוכל" בקשתו המזעזעת של יענקי

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

צלם: אבי קנר, מקליט: שמואל אטינגר

על רקע המאבק בנגיף הקורונה ואכיפת הסגר, ביקר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין היום (שלישי) במרכז השליטה של אגף התנועה של משטרת ישראל. את הנשיא ליווה מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן.

ריבלין אמר כי "אין פה מאבק של אזרחים נגד משטרת ישראל. ברחובות שלנו אין מחאה נגד משטרת ישראל. יש ביקורת, לפעמים חריפה עד מאוד, אבל הכעס לא מופנה כלפיכם. אני מאמין שאף אחד מאיתנו לא רוצה לחיות במדינה שבה שוררת אנרכיה, במדינה שבה אין כבוד לשלטון חוק או מנגנונים לאכיפת החוק".

"אני רואה בדאגה את השיח הפוליטי שנרקם סביב ההנחיות למאבק בקורונה ואני רק מתפלל, כל הזמן, שלא תתפתח כאן שנאת חינם. חופש הפולחן וחופש המחאה הם שני יסודות מרכזיים בדמוקרטיה שלנו, ויש לעשות כל מה שניתן על מנת לאפשר אותם באופן מרבי, בהתאם למגבלות הימים האלה".

"דווקא בימים אלו אתם נזקקים לאורך רוח. אני יודע שאני מבקש מכם יכולת הכלה והבלגה בלתי אפשרית לעיתים. ואני מבקש מכם לזכור שאין לנו ארץ אחרת, ואין לנו משטרה אחרת, ואנחנו חייבים להאמין לכם, השוטרים, ולמשטרה, שהיא רואה לנגד עיניה אך ורק את שלום האזרח".

בתחילת הביקור הועברה סקירה ע"י ראש אגף התנועה, אודות הפעילות המבצעית והאתגרים העומדים בפני השוטרים הנמצאים בחזית המאבק הלאומי לבלימת התפשטות הנגיף. עוד הוצג בפני נשיא המדינה, נתוני העשייה בסימן אכיפת הקורונה, למען שמירה על בטחונו ובריאותו של הציבור.

לאחר הסקירה, נחשף נשיא המדינה למרכז השליטה הארצי של אגף התנועה וליכולת השליטה והפיקוד, בכוחות הפועלים בכבישי הארץ במחסומים ותוך כדי תנועה, זאת באמצעות המצלמות והמערכות המתקדמות. בהמשך נערך בפני נשיא המדינה מצג של מגוון אמצעי אכיפה, המסייעים לשוטרי אגף התנועה להוביל את המאבק העיקש בקטל בכבישים, בפעילותם השוטפת בימי השגרה.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר: "השוטרים נמצאים בחזית המאמץ הלאומי לצמצום התפשטות הנגיף והורדת היקף התחלואה למען בריאות הציבור. אני מחזק את שוטרי אגף התנועה ושוטרי משטרת ישראל שעומדים במחסומים מתחת לשמש הקופחת ואוכפים את ההנחיות. אני יודע שלעם ישראל יש על מי לסמוך, מפקדי ושוטרי משטרת ישראל פועלים ללא לאות על מנת לאפשר את שגרת החיים בצל הקורונה. זוהי תקופה מאתגרת לכולנו, לשוטרים ואזרחים – שעת מבחן לחברה הישראלית ועל כולנו לגלות אחריות. כמו ביתר הפעולות שאנו נאלצים לבצע בכדי להתמודד עם המגיפה, עלינו לגלות אחריות ואיפוק בתקופה המורכבת הזו. שיח מתלהם כלפי שוטרים העושים מלאכתם נאמנה המלווה בקללות, העלבות והשמצות ראוי לכל גינוי וטוב היה אם לא היה נאמר כלל".

ראש אגף התנועה, ניצב אלון אריה הודה לנשיא המדינה ואמר: "אני רואה חשיבות רבה בביקורך היום באגף התנועה. בימים אלו, בהם שוטרי האגף ומפקדיו מתמודדים עם אכיפת מגבלות הסגר, נדרשים הכוחות להפעלת שיקול דעת מורחב ובהיבט התכנון, להשתנות מתמדת בתנועה ע"מ לתת לאזרח את היכולת לנוע בצירים היכן שההקלות מאפשרות זאת. אני רוצה להודות לשוטרים, למפקדים ולמתנדבים על פעילות מבצעית ושקולה, המלווה במוטיביציה הראויה לכל הערכה בעת הזו".

צילום: דוברות המשטרה

 

 

 

כתבות קשורות

השיעור השבועי: פרשת ראה • הרב נתנאל אביסרור
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – כ"ח באב ה'תשפ"א
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים • חומש סעודה בת"ת תולדות אברהם יצחק הר יונה
שמחת האירוסין בחצרות מעליץ - בישטנא - שאץ - זוויעהל
חומש סעודה בתלמוד תורה סאטמאר בני ברק • גלריה
פיילוט במגזר החרדי: תו ירוק לילדים מחלימים על בסיס בדיקה סרולוגית
תיעוד: מטוסי כיבוי הוזנקו לשריפת חורש ליד ביתר עילית
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המקובל רבי אברהם חיים עדס זצ"ל
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
מעמד הכנסת ס''ת לביהמ''ד דז'ירקא בעיר ביתר בראשות האדמו"ר שליט"א
הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד שערי גאולה קרית גת

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן