צילום: ארכיון. צילום: אנשיל בעק

האדמו"ר מבעלזא: "יש שרוצים לרצות את הרשויות – צריכים להתנהג כרגיל"

במעמד ה'שטייעדיג'ע תורה' הנאמר במוצאי שמחת תורה בחסידות בעלזא התייחס האדמו"ר לראשונה בפומבי לנושא הקורונה ואמר כי "אנו עומדים כעת בתקופה קשה ומקווים אנו שהכל יעבור בקרוב. יש להמשיך כפי שנהגנו תמיד ללא שינויים"
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודםכמנהגו בקודש מידי שנה בשנה נשא אמש כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א דברי חיזוק לאלפי החסידים. המעמד שמכונה בחסידות 'שטייעדיג'ע תורה' נאמר מידי שנה עם צאת חג 'שמחת תורה' אז האדמו"ר מחזק את צאן מרעיתו קודם ימי החורף. במהלך דבריו התייחס האדמו"ר לנושא הקורונה ואמר כי יש להמשיך כפי שנהגנוט תמיד ללא שינויים.

בתחילת דבריו אמר האדמו"ר שליט"א דברי התעוררות וחיזוק על המשכת ה'ימים הנוראים' לכל ימות ולילות החורף הבעל"ט כפי שאומר מדי שנה בשם הרה"ק מזידיטשויב זי"ע ובשם כ"ק מרן מהר"א מבעלזא זי"ע שלילות החורף יש להם קדושה של הימים הנוראים.

לאחר מכן אמר האדמו"ר "בשמחת תורה המנהג הוא שרוקדים עם ספרי התורה, מוציאים את כל ספרי התורה מארון הקודש ורוקדים אתם ומראים להקב"ה שאם ספרי התורה אנו מקבלים חיזוק ובלי זה אי אפשר להחזיק עצמנו, וגם כשיש לכל אחד נסיונות ובאם הולכים בדרך התורה אפשר להחזיק עצמנו".

"בכל שנה אני אומר לכם מה אסור לעשות, השנה יש לי בשורה משמחת בשבילכם, שאומר לכם מה טוב לעשות, ב"ה שהבחורים ישבו ולמדו תורה בחודש תשרי, דייקא בחודש כזה שאין ישיבה, היה ממש קידוש השם, כל אחד שראה זאת התגלה לקידוש השם שבחורים ישבו ולמדו בהתמדה גדולה, בזמנים כאלו שאין משגיח ואין ראש ישיבה ואין אף אחד – ללא השגחה, אפילו ההורים בחו"ל להורים קיבלתי מכתב שההורים שמחים מאוד ששומעים שבניהם יושבים ולומדים ולא שורפים את הזמן, צריכים להמשיך זאת לכל השנה ללמוד ולהתפלל להתפלל וללמוד וע"י זה אפשר להגיע למדרגות הכי נשגבות".

עוד הוסיף האדמו"ר ושיבח את החסידים ששוקעים בעולמה של תורה "ולא רק הבחורים אלא גם האברכים, אברכי הכוללים ואברכים שעובדים על המחיה ועל הכלכלה וקובעים עתים לתורה בקביעות חזקה מאוד בכל יום, ילכו מחיל אל חיל".

בהמשך דבריו התייחס כ"ק האדמו"ר מבעלזא לנושא הקורונה ואמר כי "אנו עומדים כעת בתקופה קשה ומקווים אנו שהכל יעבור בקרוב ונחזור לזמנים הטובים, כל דבר שרוצים לעשות מגיע בקושי, ישנם פנים לכאן ופנים לכאן, כל אחד ואחד מתערב ואומר דעות ועצות, ולכל אחד יש את התורה בכיס שלו, ישנם כאלו הרוצים לרצות את דרישת הרשויות והרשויות רוצים לרצות אותם, זה לא עסק ככה, צריכים להתנהג כמו שנהגנו תמיד והשי"ת יעזור שלא נגיע לשום נזק".

בסיום דבריו החריפים בירך האדמו"ר את אלפי החסידים בכל מקומות מושבותיהם בברכת שנה טובה ומבורכת ובברכות הקודש לכל החסידים ולכל כלל ישראל.

כתבות קשורות

17 תגובות

 1. לאבי, מי יחזיר אלפי נערים ונערות לאביהם שבשמים ולהוריהם? מי יחזיר את האידישקייט לעשרות אלפי ילדי ישראל שמתחנכים כרגע שלא ללמוד? זה גם שיקול. וכמו שיש גדולי ישראל שמביעים את דעתם לגבי פיקוח נפש, גם הרבי שליט"א הביע את דעתו. אל תהיה בהלם נשמה, והשאלות שאתה שואל יכולות להישאל בעוצמה לא פחותה כלפי קהילות ששמרו ועדיין טובי בניהן נקטפו. אממה? באותן קהילות יש גם נפטרים וגם הרס קהילתי נורא…

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן