צילום: פלאש 90

לקראת חזרת ליצמן: המינוי של כהן לשר במשרד האוצר ושר השיכון אושר בממשלה

הממשלה אישרה את המינוי של כהן לשר במשרד האוצר תחת כץ, ובמקביל למחזיק בתיק השיכון. בהמשך, יו"ר יהדות התורה ימונה לסגן שר במעמד שר במשרד השיכון. פרסום ראשון: כחול לבן ניסו לעכב את המינוי - בליכוד איימו לא לאשר את המינוי של פרקש הכהן לשרת התיירות
 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "לא מתאוששים מהאבל" אם הכלה בטור מרטיט

  תוכן מקודם

הממשלה אישרה את המינוי של ח"כ יצחק כהן מש"ס, המכהן כיום כסגן שר האוצר, לשר במשרד תחת שר האוצר ישראל כץ, ובמקביל למחזיק בתיק השיכון. המינוי יכנס לתוקף בעוד 48 שעות וביום רביעי יעלה לאישור מליאת הכנסת. בהמשך, יו"ר יהדות התורה ח"כ יעקב ליצמן ימונה לסגן שר במעמד שר במשרד השיכון. גם המינוי של אורית פרקש-הכהן מכחול לבן לשרת התיירות במקומו אושר.

ל'חדשות JDN' נודע כי בכחול לבן ניסו לעכב את המינוי של יצחק כהן לשר, על רקע המתיחות בקואליציה ואי אישור תקנון הממשלה הפריטטי, אך בליכוד איימו לא לאשר את המינוי של אורית פרקש הכהן לשרת התיירות במקום אסף זמיר שהתפטר, וכחול לבן הסירו את ההתנגדות. "אנחנו נסכים לכל דבר שיאושר באופן פריטטי ובהסכמה", אמרו אתמול גומרים בכחול לבן ל'חדשות JDN'.

כהן יישאר עם סמכויות דומות במשרד האוצר (בדומה למיכאל ביטון המכהן כשר במשרד הביטחון תחת שר הביטחון גנץ), ויחזיק בתיק השיכון רק מבחינה פורמלית, כשליצמן יתנהל במשרד כשר, רק ללא ישיבה סביב שולחן הממשלה – קידום משמעותי לו יזכה כהן.

הצורך בפתרון ביצירתי מגיע מאחר וראש הממשלה בנימין נתניהו לא יכול להחזיק בתפקיד השר מעל ליצמן בעקבות כתבי האישום נגדו, וכן מאחר ובכחול לבן סירבו לבקשת ליצמן להתמנות לסגן שר מטעם גוש כחול לבן (מטעם גוש הימין מכהנים כבר 8 סגני שרים). כעת, כהן יהפוך לשר על חשבון יהדות התורה, וליצמן יקבל תפקיד סגן שר על חשבון ש"ס.

כידוע, במשך שנים רבות נמענה יהדות התורה מלקיחת תפקיד שר בעקבות האחריות הקולקטיבית לכלל החלטות הממשלה ופעילות משרדיה, וכיהנו כסגני שרים במעמד שר, עם כלל סמכויות המשרד, אך רשמית ראש הממשלה החזיק בתיק. בעקבות הגשת כתב האישום נגד נתניהו, מה שאינו מאפשר את כהונתו כשר, החליטו במועצת גדולי התורה אגודת ישראל לאפשר לליצמן להתמנות לשר, אך כעת בוחנים את האפשרות לחוזר למתווה הישן וששר אחר יכהן בתפקיד במקום נתניהו.

בתוך כך, ח"כ אליהו חסיד, נציג חסידות גור מטעם אגודת ישראל, ביקש וקיבל אישור מרבותיו להגיש היום את התפטרותו מהכנסת לטובת כניסתו חזרה של אליהו ברוכי מדגל התורה. מקורביו אמרו כי הוא עושה זאת "למען השלום בין אגודה ודגל וכדי למנוע וויכוחים ומחלוקת מיותרת, וזאת למרות שבהסכם במקרה דומה לזה מדובר על רוטציה".

כתבות קשורות

אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת ראה • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
בנט נגד מדיניות ראש הממשלה: "סגר הוא תוצאה של כישלון ניהולי נוראי"
חזי לוי: "צריך להגיע להחלטות כואבות כדי למנוע אי ספיקה בבתי החולים"
מנכ"ל משרד האוצר: "צריך להימנע מסגר - לא נחזור למתכונת החל"ת הקודמת"
גנץ מחזיר את האופציה הצבאית: "ישראל מוכנה לתקיפה באיראן"
הגר"ד יוסף: כל המחשבות של אנשי הממשלה הם איך להשמיד את עולם הישיבות
דוד ביטן מוותר על החסינות: "שמו ינוקה בהליך המשפטי"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
תיעוד מלבנון: ההרס שנגרם מתקיפת מטוסי חיל האוויר • צפו
תיעוד גלריה: זירת נפילת הרקטה בקריית שמונה והשריפה שפרצה במקום
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן