7,000 תלמידי 'שובו' מרחבי הארץ קיבלו עול מלכות שמים בסוכה אחת

למרות המגבלות בשובו לא וויתרו השנה על שמחת בית השואבה, וקיימו מעמד מרגש בסוכתו של מנכ"ל הרשת הרב חיים מיכאל גוטרמן שבו השתתפו, מרחוק, כ-7,000 תלמידים מרחבי הארץ. הרב גוטרמן "הפידבק שקיבלנו היה יוצא דופן ואנחנו כעת יושבים על שורה של מיזמים חדשים לפיתוח של הפעילות"
 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

בארגון שובו מסכמים את תקופת החגים בסיפוק אדיר לאחר שהובילו בהצלחה יתרה שורה של פרויקטים חינוכיים בקרב אלפי תלמידי הרשת ברחבי הארץ חרף הסגר, כולל פרויקט ענק של חלוקת ערכות ד' מינים עד לבתי התלמידים על מנת שיוכלו לקיים את המצווה כהלכה. במהלך ימי החג זרמו לארגון אלפי תיעודים ששלחו תלמידי הרשת כאשר הם מברכים על הלולב, כאשר כלל השולחים השתתפו בהגרלה נושאת פרסים.

במהלך ימי חול המועד נערך מעמד שמחת בית השואבה בהשתתפות 7,000 תלמידים, שהשתתפו שרו רקדו ושמחו בשמחת החג יחד עם הוריהם הצוות החינוכי, רבנים ומורים. מידי שנה במהלך ימי חול המועד הרשת מארגנת מעמד שמחת בית השואבה אולם השנה בשל הסגר שהוטל לא התאפשר לקיים את האירוע כמקובל.

במקום זאת, מנכ"ל הרשת הרב חיים מיכאל גוטרמן יזם מעמד שבו התלמידים ישתתפו מרחוק באמצעות המחשב הביתי, וצפו בזמן אמת בשמחה שהתקיימה בסוכתו של המנכ"ל בהשתתפות רבני הרשת, ובראשם נשיא הרשת המשגיח הגאון רבי חיים וואלקין שליט"א שהאציל מסוכתו ברכות על ההורים ועל התלמידים לשנה טובה ומוצלחת.

מי שאירח גם הוא את התלמידים בסוכתם הוא הרב הראשי לישראל רבי דוד לאו שליט"א שבירך את התלמידים והשתתף יחד איתם בשמחת בית השואבה. בנוסף נערך גם מופע קסמים ייחודי והפעלות מרתקות לילדים הרבים, והכל למען הרבות שמחה בחג ולחבר עוד ועוד את הילדים לאווירת החג המרוממת ולהאהיב עליהם את התורה והמצוות.

בסיכומו של יום בארגון שובו מתארים הצלחה יוצאת דופן וחסרת תקדים בכל הקשור להיקפי ההשתתפות במעמדים ששודרו בשידור חי, כאשר למעלה מ-7,000 תלמידים והוריהם השתתפו במעמדים, זכו לברך יחד על ארבעת המינים, לשיר ולרקוד עם התורה וקיבלו עליהם עול מלכות שמים במעמד נשגב בהובלת רבני ומנהלי הארגון.

"בשנה שעברה כשערכנו את שמחת בית השואבה בהשתתפות תלמידי הרשת לא חלמתי שאצליח לארח בסוכתי הקטנה 7,000 תלמידים" אומר הרב חיים מיכאל גוטרמן מנכ"ל הרשת. "בתחילת המשבר חשבנו שהמשימה החינוכית שלנו תתקשה להתמודד עם הריחוק, אולם בסייעתא דשמייא הייתה הצלחה אדירה שמוכיחה שוב את הצימאון של הנוער ושל בני המשפחות שלהם בהתחברות ליהדות".

לדברי הרב גוטרמן בעקבות היענות האדירה ברשת כעת שוקלים שורה של יוזמות שיקודמו באותו מודל על מנת לקרב עוד ועוד את ילדי הרשת לפעילות למרות הסגר וההגבלות. "הפידבק שקיבלנו היה יוצא דופן ואנחנו כעת יושבים על שורה של מיזמים חדשים לפיתוח של הפעילות ועוד ועוד" מסביר הרב גוטרמן ומוסיף: "כל עוד הסגר וההגבלות נמשכות ולא ניתן לקיים לימודים כרגיל, המשימה שלנו להמשיך ולשמר את הקשר עם ההורים הולכת וגדלה, ואנחנו עסוקים כל העת במציאת פתרונות על מנת לשמר את הקשר, כי בחינוך יש ערך עצום לשמירת הרצף ולשמירת הקשר הקבוע כל העת עם החינוך והוריו".

הרב גוטרמן ביקש להודות לסמנכ"ל הרשת הרב דוד אבגי, ולמנהל התפעול הרב שימי אלבוים שהובילו את המהלכים המהפכניים בהצלחה אדירה והודות להתגייסותם במהלך החג, והקרבת ימי חול המועד למען הכלל, נרשמה הצלחה כה גדולה ובס"ד זכו והתקדש שם שמים על ידם.

כתבות קשורות

הגאון רבי ראובן אלבז ר"י אור החיים בביקור במעונו של האדמו"ר מצאנז
שמחת החתונה לנין גאב"ד ירושלים • גלריה
מלכות בית רוז'ין: קהל ענק בשבת התאחדות בסאדיגורה
ר"י זוועהיל הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן בביקור אצל האדמו"ר מתולדות יהודה
סיום משניות ככלות השלושים לפטירתו הטראגית של האברך הרב יחזקאל דוב מאנדל ז"ל • גלריה
שמחת הבר מצוה לנכד האדמו"ר מקראלי זצ"ל
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי ישעיה יוסף פונטירמולי זצ"ל מחכמי איזמיר
עשרות רבני קרית אתא התאחדו בקובץ תורני של ישיבת חב"ד
שלומי ברנשטיין, יואלי קליין ושעיה גרוס שרים: "משכני"
שרולי ברונכר מארח את ישי לפידות: לב שמח • צפו
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן