Yonatan Sindel/Flash90

זעם חרדי: "משטרה שיש לה תרבות של אלימות ואינה יודעת לדבר בשפה אחרת"

ליצמן: "לא נוכל לשתוק מול מראות מדממים ובלתי אנושיים אלו". גפני: "נצטרך לשקול ולהחליט על הצבעות שלא יהיו נוחות לקואליציה בנושאים שחשובים להם אבל לא חשובים לעם ישראל". דרעי שוחח עם נתניהו ואוחנה שהבטיח לו כי ימנה בודק חיצוני שיבדוק באופן יסודי את האירוע

יו"ר יהדות התורה ח"כ יעקב ליצמן התייחס הערב (רביעי) לאלימות המשטרתית בחתונה החרדית בגבעת זאב ואמר כי "אני מזועזע ונדהם מול התיעוד הקשה מחתונה שנהרסה הערב לקול בכי האורחים ובעלי השמחה, בשל אלימות משטרתית קשה. לצד החובה לשמירה על ההנחיות, אין לקבל התנהגות מחפירה כזו של השוטרים במקום".

"מדובר באיבוד עשתונות, תוך הפעלת כוח מופרז בחוסר חמלה וללא התחשבות מינימאלית. השר לבטחון הפנים אמיר אוחנה, אם אמון הציבור במשטרה חשוב לך, תמנה מיידית קצין חוקר לאירוע הקשה והמיותר הזה. לא נוכל לשתוק מול מראות מדממים ובלתי אנושיים אלו, ואין לעבור על כך לסדר היום", דברי ליצמן.

יו"ר 'דגל התורה' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני בתגובה לאירוע בגבעת זאב: "מתברר שצדקנו. ביקשנו היום בכנסת להקים ועדת חקירה פרלמנטרית להתנהלות המשטרה, שמתברר גם מהאירוע הערב שמדובר במשטרה אלימה, חסרת כל פרופורציה. אנחנו נצטרך לשקול ולהחליט על הצבעות שלא יהיו נוחות לקואליציה בנושאים שחשובים להם אבל לא חשובים לעם ישראל".

יו"ר שס השר אריה דרעי אמר בעקבות הארוע הקשה בשכונת גבעת זאב כי "אירוע מזעזע הערב בחתונה בגבעת זאב בירושלים. אין שום סיבה שבעולם ששוטרים יפרצו עם רובים שלופים לבית ויפצעו אנשים. אפנה הערב לרה״מ נתניהו ואדרוש בדיקה יסודית לאירוע החמור והפסקת האלימות המשטרתית הקשה".

בהמשך אמר דרעי כי "שוחחתי כעת עם רה״מ נתניהו על הארוע הקשה בחתונה בגבעת זאב. אמרתי לו כי מדובר בארוע חמור ביותר שבו שוטרים פורצים לבית עם רובים ופוצעים אנשים. דרשתי בדיקה יסודית ע״י גורם חיצוני. רה״מ הבטיח לבדוק את הארוע עוד הערב".

מאוחר יותר נמסר עוד מטעמו של יו"ר ש"ס כי הוא קיים שיחת ועידה עם ראש הממשלה נתניהו והשר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, על האירוע הקשה בחתונה בגבעת זאב. בתום השיחה, הודיע השר אוחנה לשר דרעי כי ימנה בודק חיצוני שיבדוק באופן יסודי את אירועי הערב. "האירוע הערב חייב להיחקר והממצאים אמורים להתפרסם. אסור לעבור על כך בשתיקה".

סגן השר פרוש: "התיעודים של אלימות השוטרים מהחתונה בגבעת זאב קשים ומזעזעים. אין הסבר או תירוץ שיכול להצדיק אלימות כזו. מדובר באלימות קשה ומיותרת נגד הציבור החרדי. שאלתי היום בכנסת את השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, בהמשך לאלימות המשטרה בסוכות, מי נתן את ההוראה להכניס כוחות רבים של המשטרה לריכוזים החרדים וליצור מהומה, אך עד לרגע זה לא קיבלתי תשובה".

סגן השר אורי מקלב: "מבלי להיות שיפוטי, אין שום סיבה בעולם בה חתונה תגמר בצורה שכזו, ישנם אין ספור דרכים לאכוף את ההנחיות שלא בדרך זו, זוהי משטרה שיש לה תרבות של אלימות ואינה יודעת לדבר בשפה אחרת, אלימות נצורה בקרב השוטרים המחפשים כל דרך לפרוק אותה על האזרחים, – רק העמדה ישירה לדין שלא דרך המחלקה לחקירות שוטרים תמנע הישנות של מקרים מעין אלו, זהו אינו מיעט של שוטרים בארגון אלא אותם השוטרים האלימים מתקדמים בסולם הדרגות המשטרתי ומשרישים את התרבות הקלוקלת הזו לכל הדרגים, – זהו עודף שיטור ושכרון כוח".

ח"כ יעקב טסלר התייחס לתיעודיים המזעזעים במהלך נאום במליאת הכנסת ואמר כי "בשעה זו שאני יושב כאן במליאה קיבלתי תמונות מחתונה שמתקיימת בירושלים, או יותר נכון כבר לא מתקיימת, היות ופוזרה באלימות רבה ע"י שוטרים. אין שום הצדקה בעולם שנראה מראות כאלו של חתן יוצא מחתונתו עם דם על הפנים".

יו"ר ועדת חוקה ח"כ יעקב אשר אמר על התיעוד הקשה בחתונה בגבעת זאב: "לא משנה מה הייתה ההפרה אם הייתה, שום דבר לא יכול להצדיק השתוללות פראית כזו בחתונה שזהו אירוע בעל רגישות גבוהה. המשטרה חייבת להבין זאת, ושר הבט"פ אמיר אוחנה ומפקדי המשטרה חייבים לצאת לציבור ולתת תשובות ברורות".

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר בנאום סוער כעת במליאת הכנסת על האירוע בגבעת זאב: "משטרה שמתנהגת בצורה כזאת קורעת את אמון העם, איזה צורה יש לזה להיות חזקים על חלשים. אני קורא לשר אוחנה, שב ותצפה בסרטונים יחד עם מפקד התחנה ותדיח את מי שנתן את ההנחיה".

סגן שר הפנים הרב יואב בן צור: "אסור להפר הנחיות. נקודה. יש לאכוף את מפרי ההנחיות – כפי שנקבע בחוק. אבל מכאן ועד למראות המזעזעים שראינו הערב בגבעת זאב המרחק רב. על השוטרים להפעיל שיקול דעת ורגישות באכיפה מסוג זה. אין אף הצדקה לשלוח גדודי שוטרים ולהפעיל אלימות ברוטאלית שפוצעת את החוגגים עד זוב דם. משטרת ישראל חייבת להתאפס".

סגן ראש מועצת גבעת זאב ומחזיק תיק הרווחה יצחק ברנר בתגובה לאלימות המשטרתית בחתונה בגבעת זאב: התנהגות המשטרה הערב בשכונתינו נותנת תחושה כי אכיפת תקנות הקורונה פרושה אלימות ברוטלית עד זוב דם. אין ספק כי אסור לערוך אירועים בניגוד להנחיות ושלא על פי הכללים, אבל מכאן ועד לתמונות הקשות שראינו גם הערב המרחק הוא גדול. כמחזיק תיק הרווחה אדאג שגורמי המקצוע יעמדו לצד המשפחות שחוו טראומה קשה ויתנו מענה לילדים הרכים שנחשפו למראות הקשים הללו".

בריונות משטרתית: עצורים ופצועים ב'פשיטה' על חתונה חרדית בגבעת זאב

זעם חרדי: "משטרה שיש לה תרבות של אלימות ואינה יודעת לדבר בשפה אחרת"

נתניהו שוחח עם אוחנה שהתחייב: "אבדוק את האירוע באופן אישי ומעמיק"

ח"כ מרגי על האלימות המשטרתית: "אצביע נגד הממשלה ונגד ההסכם עם האמירויות"

מ"מ המפכ"ל מגבה את האלימות המשטרתית: "מחזק את ידי השוטרים"

ש"ס נגד, סמוטריץ' בעד: ההצעה לוועדת חקירה על אלימות המשטרה נפלה • צפו

פינדרוס: "בערים החרדיות ראינו התייחסות לאזרחים כאל אויבים" • צפו

אחרי שסיקלו את ועדת החקירה: ש"ס הציעה להקים מנהלת חרדית • צפו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן