צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מקלב זעק: "מדוע הקשיים של הציבור החרדי הפכו להאשמות" • צפו

בנאום שנשא במליאת הכנסת טרם אישור הסכם עם איחוד האמירויות קרא סגן השר מקלב לשלום בתוך העם מול גלי ההסתה והקיטוב. "אם שוטר יבוא לחתונה, יתייחס בנימוס, מתי משהו פעם שמע שוטר מדבר בנימוס עם אזרח?, אם נוכל לשנות את זה זה יהיה השלום המושלם לו אנחנו מיחלים"
 • האמא נפטרה לאחר ייסורים קשים ושלושת הילדים מתחננים על נפשם

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • האמא חלתה במחלה קשה והבית עומד לקרוס

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

סגן השר אורי מקלב בירך עם תחילת דבריו במליאת הכנסת את ראש הממשלה והממשל בארה"ב על הסכם עם איחוד האמירויות: "הממשל בארה"ב הוא ממשל של חסד, כלפי העם היהודי וכלפי ארץ ישראל, אנחנו מתפללים שזה יימשך כך. אך יחד עם זאת לצערנו ישנו טעם מר כאשר ישנו הסכם בין העמים היכן השלום בתוך העם?!".

"אנחנו נמצאים בתקופה שבה היינו צריכים להתלכד סביב הנגיף אבל לצערנו השיח הדומיננטי הוא השיח המקטב ומכליל, מדוע הקשיים האובייקטיבים של הציבור החרדי אשר קשה לו שבעתיים ואשר נפגע יותר מכל ציבור אחר מדוע זה נהפך להאשמות מדוע לא להבליט את אין ספור פעולות העשייה של הציבור החרדי, איפה כל ארגוני החסד?, כמו יד שרה או עזר מציון מגן לחולה או הצלה וזקא, שמתעסקים יום יום גם עם החיים וגם עם המתים".

עוד הוסיף מקלב "איפה שלושת בתי החולים שהציבור החרדי הקים?, את זה לא מבליטים! אין בעולם מערכת כזו!, היחידים שמגעים ומתנדבים במחלוקות הקורונה בבתי החולים הם אנשי הציבור החרדי מדוע את זה לא מראים?".

"מדוע אורח חיים שורשי כמו מסורת יהודית הצרכים הדתית והתפילות הפכו לשיח של שנאה והאשמות?, אני רוצה לצטט את נשיא ארה"ב טראמפ, "בתי התפילה הם מרכזים של אמונה, מרכזים חשובים ואנחנו צריכים היום יותר תפילות", אני שומע את הקולות על שמירת הדמוקרטיה ומתן האפשרות להפגנות, התפילות הם חיוב להתפלל מידי יום, איפה החיוב להפגין מידי יום? שמירת הדמוקרטיה וחופש הביטוי אינה ערך ייחודי לעם ישראל איך ניתן להשוות כלל בין ההפגנות לתפילות?, מדוע אנחנו עדים לקיטוב נוראי כנגד צרכי הדת?".

סגן השר מקלב סיים את דבריו והתייחס לאילמות המשטרה ביום האחרון, "המשטרה ברובה עושה עבודה חשובה, רובם אנשים טובים ואת חלקם אני אפילו מכיר באופן אישי, אך לצערנו מה שמאמנים אותם זה הכוח, כיצד לנטרל אירוע. שוטר שלא ידע את זה לא יוכל להתקדם, אך מדוע לא מלמדים אותם תרבות אחרת, של שיח, שוטר שיוכל לדעת לנהל שיחה עם האזרח – זו צריכה להיות המיומנות שלהם.".

"אם שוטר יבוא לחתונה, יתייחס בנימוס, מתי משהו פעם שמע שוטר מדבר בנימוס עם אזרח?, מתי לאחרונה שוטר קרא לאזרח אחי, אהובי, יקירי. אם נוכל לשנות את זה זה יהיה השלום המושלם לו אנחנו מיחלים" – דברי מקלב.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן