נתניהו: "אם נראה שהמספרים עולים – נעצור ונהדק בחזרה את ההגבלות" • צפו

בנאום בכנסת אמר ראש הממשלה כי "הסגר עובד, אסור לבזבז את מה שהשגנו ולכן צריך לצאת ממנו בזהירות". הוא התגאה בהישגים: "באירופה עברו אותנו בתחלואה, אבל הם מפחדים מהצעד שאנחנו עשינו". במהלך נאומו התפתחה מהומה במליאה וח"כ אבידר קרא לעברו: "נבוא אליך הביתה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במליאת הכנסת להחלטות שהתקבלו היום בקבינט הקורונה ואמר כי "כמו בסגר הראשון גם הסגר השני עובד. הוא מוריד את מספר הנדבקים, הוא מפחית את התחלואה, הוא מציל חיים. אני מבקש להודות תחילה לאזרחי ישראל שנענו לעטות מסכות, וזה נותן לנו את היכולת יחד עם אמצעים אחרים להשתלט על התחלואה. אנחנו עשינו את הצעד שמדינות אירופה חוששות לעשות, כי צריך תעוזה, זה לא קל, תמיד יש את המצייצים ביציעים אבל הדבר הזה עובד".

"צריך לצאת מהסגר בצורה הדרגתית ואחראית, צריך להיצמד למתווה שהוכן על ידי משרד הבריאות. לא נתתי שיחרגו מהמתווה, כפי שהוא הוצג ככה העברנו אותו. אנחנו נעבור משלב לשלב רק על פי המדדים, לכן נחכה שבועיים או עד שהמדד יתחלף. אם נראה חלילה שחרף המאמצים המספרים עולים לקראת גמר השבועיים אנחנו נעצור ונהדק בחזרה את ההגבלות. חשוב לעבוד יחד, באחדות בשיתוף פעולה ובהצלחה. נכנסנו לסגר יחד ואנחנו יוצאים מהסגר יחד, ונגבש את ההסכמה הציבורית".

"כדי שהוא לא יבוזבז צריך לצאת ממנו בצורה הדרגתית ואחראית, בזהירות, אחרת נמצא את עצמנו תוך זמן קצר בסגר שלישי", הזהיר נתניהו, "ולכן עמדתי על כך שיהיו כמה כללים שינחו אותנו – להיצמד למתווה שהוכן על ידי משרד הבריאות והמומחים, שקובע שלבים ומדדי תחלואה. היינו ב-10 אלף נדבקים, עכשיו אנו ב-2,000 ואנחנו רוצים להגיע ל-500 ביום". רה"מ ציין כי "עלינו לחכות בין השלבים בהתאם למדדים".

במהלך נאומו של נתניהו תקף אותו ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו), וקרא לעברו מהיציע "לך הביתה, אתה משקר עלינו". יו"ר הכנסת יריב לוין הורה להוציא אותו מהמליאה לאחר שקרא לו בשלוש קריאות ואמר עליו כי הוא מבזה את הכנסת באופן שיטתי. "לא צריך להתייחס אליו בכלל", הוסיף.

קבינט הקורונה אישר את מתווה ההקלות – ההחלטה על ערים אדומות עד מוצ"ש

מוקדם יותר היום התייחס שר הבריאות יולי אדלשטיין להחלטת קבינט הקורונה לאשר את ההקלות כחלק מיציאה הדרגתית מהסגר, וציין כי "בכל שלב של הקלות תהייה עלייה מסויימת בתחלואה". השר הוסיף כי במשרדו מודאגים מהתפרצות המחלה בגני הילדים בעקבותם פתיחתם, אך ציין כי "זו לא סיבה להיכנס לפאניקה". אדלשטיין הסביר כי "פותחים רק את הגיל הרך ביותר בתקווה שבעוד שבועיים נוכל לצרף לזה גם כיתות נמוכות".

"אין שינוי בעמדת משרד הבריאות – התקהלויות עלולות להיות מסוכנות ולכן אנחנו מקווים מאוד שפתיחה של עוד תחומים תתאפשר כשרמת התחלואה תרד. אני רוצה לומר עם כל הצער לזוגות צעירים שממתינים להתחתן – בזמן הקרוב לא יתאפשר לשכור אולמות אירועים ולעשות אירוע גדול. אין שום אישור להגיע לאולפנות וישיבות תיכוניות גם אם הן בתנאי פנימיה".

בנוגע למחלוקת על פתיחת החתונות אמר אדלשטיין: "מותר להתחתן במדינת ישראל אבל אין שינוי בעמדת משרד הבריאות – התקהלויות זה הדבר הכי מסוכן לעת הזו ולכן אנחנו מקווים מאוד שעם ירידת נתוני התחלואה נוכל להגדיל גם את רמת ההתקהלות בשטח פתוח, אבל כרגע זה לא המצב. לזוגות הצעירים אני רוצה לומר שבתקופה הקרובה לא נהיה שם – כדאי להיערך לזה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *