Yonatan Sindel/Flash90

גפני קורא לפטר את גמזו: "אצלו לא קובע מספר החולים, קובע רק אם מדובר בחרדים

יו"ר 'דגל התורה' במתקפה על פרויקטור הקורונה: "כל המאמצים שנעשו והורידו את מספר החולים בערים והשכונות החרדיות הביאו אותו לעשות תרגילים מספריים באישון ליל כדי להכניס את החרדים לסגר. קורא לרה"מ להפסיק את הפעילות של האיש הזה לאלתר"

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני התייחס לדיווחים כי פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו שינה את המדדים כדי להכליל עוד שכונות וערים חרדיות ברשימת הערים האדומות ואומר כי "אצל רוני גמזו לא קובע מספר החולים, קובע רק אם מדובר בחרדים. כל המאמצים שנעשו והורידו את מספר החולים בערים החרדיות ובשכונות החרדיות בירושלים הביאו אותו לעשות תרגילים מספריים באישון ליל כדי להכניס את החרדים לסגר".

"אני קורא לרה"מ להפסיק את הפעילות של האיש הזה לאלתר. כולנו שמחים על הירידה בתחלואה, וקוראים לכולם לשמור על ההנחיות בהקפדה. אבל אסור לנצל את זה כדי לפגוע בציבורים גדולים שנאבקים זמן רב כדי להוריד את מספר הנדבקים וברוך השם מצליחים בכך", דברי גפני.

מלשכת שר הבריאות נמסר כי "שר הבריאות יולי אדלשטיין מגבה את ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו. במשך חודשים הוא פועל לילות כימים למען בריאותם של כל אזרחי ישראל ללא הבדל בין מגזר זה או אחר".

דריכות בערים החרדיות: ועדת השרים להכרזת אזור מוגבל תתכנס ב-14:00

סגן ראש עיריית ירושלים יוסי דייטש התייחס מוקדם יותר לכוונה להטיל סגרים על השכונות החרדיות בירושלים, בעקבות החלטת פרויקטור הקורונה רוני גמזו על שינוי הגדרות הרמזור, ותקף: "המסכות הוסרו; נתניהו וגמזו כבר אינם טורחים להסתיר את האג'נדה האנטי חרדית מאחורי החלטות הממשלה במאבק בקורונה".

דייטש מוסיף כי "שינוי הגדרות הרמזור ברגע האחרון, כגנבים בלילה, באופן שמוציא מהרשימה ערים וישובים המזוהים עם הליכוד ומותיר בה רק שכונות וערים חרדיות, מוכיח כי מהרגע הראשון השיקול הנסתר מאחורי מודל הרמזור הוא להפוך את הציבור החרדי לשעיר לעזאזל, ולתלות בו את האשם בכשלי הממשלה מול הנגיף".

"אין כל דרך להסביר כיצד אותו רוני גמזו, שסייר השבוע בשכונות בירושלים ולאחר מכן שיבח בפני מועצת העיר את מה שראה, הופך את עורו בתוך ימים ספורים ומביא לעולם המצאה חדשה של 'ממוצע שבועי' שכל כולה נועדה להצדיק הטלת מצור על השכונות החרדיות בעיר".

"כולנו זוכרים היטב כיצד החלו שני גלי ההתפרצות בישראל, וזה לא קרה בישובים החרדים אלא בחנות הפיראט האדום באור יהודה ובגימנסיה החילונית ברחביה. אבל את נתניהו וגמזו זה לא מעניין. הם נחושים בדעתם להדביק את כל הכשלים על גבו השחוח של הציבור החרדי, במחיר שיבוש שגרת חייהם של מאות אלפי נפשות ובמחיר נורא יותר של הסתה מחרידה המשתוללת נגד הציבור החרדי".

"מול מדיניות צינית וחסרת רחמים כזו, על נציגי היהדות החרדית להתייצב ולהודיע: לא נמלא אחר הנחיות שאין להן דבר וחצי דבר עם מיגור הנגיף, וכל מטרתן היא לקדם את האג'נדה הנבזית של הפיכת הציבור החרדי לשק החבטות הלאומי. הציבור החרדי לא ישכח את התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו, ולא ישלים עם המשך השותפות הפוליטית בתנאים כאלו".

"במישור הבריאותי, נמשיך לקרוא ולהנחות את הציבור החרדי לשמור מכל משמר על ההנחיות, כפי שהוא עושה בהצטיינות מאז תחילת המשבר, אך נעשה זאת מפני שאנחנו יהודים חרדים האמונים על 'ונשמרתם', ורק מהסיבה הזו. שכן ברור לנו שכמה שנישמר ונקפיד, לא יהיה בכך כדי לשנות את מדיניות הממשלה שמונעת משיקולים ציניים, ואין לה דבר עם המאבק בקורונה", דברי דייטש.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן