אילסטרציה. Yossi Zeliger/Flash90

רוני נומה מאיים: "מוסדות שיפרו את החוק מסתכנים בהליך פלילי ושלילת רשיון"

ראש הדסק החרדי מבהיר כי "חל איסור מוחלט לפתוח תלמודי-תורה או כל מוסד חינוכי המיועד לילדים שמעל גיל 6, שלא בתנאי פנימיה, בהתאם למתווה שנקבע בתקנות. מוסדות ועמותות שיפרו את הנחיות ויפעלו בניגוד לחוק מסתכנים בהליך מנהלי או פלילי וכן בשלילת רשיון וביטול תקציבים"

הדסק החרדי בראשות אלוף (מיל׳) רוני נומה הבהיר הערב (ראשון) כי "לבקשת ראשי הרשויות ובתיאום מלא עמם הותרה פתיחת גני ילדים לגילאי 0-6 לבקשתם של ראשי הרשויות. יחד עם זאת, על אף הירידה ברמת התחלואה, חשוב להבהיר באופן חד משמעי כי חל איסור מוחלט לפתוח תלמודי-תורה או כל מוסד חינוכי המיועד לילדים שמעל גיל 6, שלא בתנאי פנימיה, בהתאם למתווה שנקבע בתקנות. מוסדות ועמותות שיפרו את הנחיות ויפעלו בניגוד לחוק מסתכנים בהליך מנהלי או פלילי וכן בשלילת רשיון וביטול תקציבים במקרים המתאימים".

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס במהלך סיור באריאל לפתיחת תלמודי התורה ואיים לשלול מאותם מוסדות תקציבים: "שלא יתלוננו אחר כך שהמדינה מתעללת בהם". לדבריו, "אף אחד לא נתן אישור לפתוח מוסד חינוכי מעל גיל 6". שר הבריאות הוסיף כי "מי שעושה זאת חשוף לקנסות כבדים ואולי אף לשלילת תקציבים".

"אין אישור לפתוח שום מוסד לימודי מעבר לגיל שש. מי שעושה את זה צפוי לקנסות כבדים, אולי גם לשלילת רישיון ושלילת תקציבים מהמוסד. צריך לדעת את זה, ואחר כך לא להיות מופתע ולא להתלונן שהמדינה כביכול מתעללת במוסד כזה או אחר. אני קורא לכלל ההורים, קל וחומר אם יש בהם חברי כנסת ונבחרי ציבור, אל תשלחו את הילדים למוסדות חינוך שפועלים בניגוד לחוק. הדבר צריך להיות ברור לכולנו".

עוד הוסיף אדלשטיין כי פנה ליועץ המשפטי לממשלה וביקש ממנו לבדוק אפשרות לסגירת ישיבות שלא עומדות בהנחיות: "פניתי ליועץ וביקשתי אישור לשלילת רישיון ושלילת תקציבים מישיבות שיפרו את ההנחיות הבריאותיות. קנס של 5000 ש"ח זה לעג לרש למוסד חינוכי. אלה לא גזרות ולא התנכלות, אלא שמירה על בריאות הציבור".

לדברי שר הבריאות, "הסגר והכתר ואי-פתיחה של מוסדות חינוך מסוימים הם לא עונש, אלא פעולה קריטית לבריאות כלל האזרחים. פתחנו היום בסדרה של הקלות. אין לי ספק שהסגר לא עבר כלאחר יד להרבה משפחות. עם זאת צריך לראות את המספרים – משיא התחלואה הגענו לירידה בתחלואה, במאושפזים ובחולים הקשים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *