Miriam Alster/Flash90

גפני שוחח עם נתניהו על הת"תים: "נבחנת האפשרות למתווה מוסכם"

יו"ר 'דגל התורה' שוחח עם ראש הממשלה בעניין הלימודים במגזר החרדי והבהיר את דרישתו של מרן שר התורה בדבר חשיבות לימוד התורה של תלמודי התורה והישיבות. המתווה המוצע: לימוד במרחבים גדולים ומרווחים בבתי הספר של הבנות

כתבות נוספות בנושא:

הרמב"ם היומי • הלכות פסולי המוקדשין פרק י' • צפו
שבוע גשום לפנינו: אובך, רוחות וסופות רעמים • האזינו לתחזית
צפו: שידור חי מהמופע הנוסטלגי עם מיכאל שטרייכר והאחים ברונר
ניסוי או השמדת כטב"מ? פיצוץ סמוך למתקן הגרעין בנתנז
 • רשת מחשבים וסלולר מחפשת עובדים חדשים למגוון משרות!

  תוכן מקודם

 • "בואי אמא, אל תלכי יותר" הפרידה המזעזעת של מטי ברים

  תוכן מקודם

 • טכנאי מחשבים ? המשרה הזו בשבילך

  תוכן מקודם

 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני שוחח לפני שעה קלה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין הלימודים במגזר החרדי – כך נמסר מלשכת גפני. על פי ההודעה, ח"כ גפני הבהיר לרה"מ את דרישתו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א בדבר חשיבות לימוד התורה של תלמודי התורה והישיבות.

בלשכת גפני עדכנו כי נבחנת האפשרות למציאת מתווה מוסכם של צמצום מספר הילדים בכיתות, ולימוד במרחבים גדולים ומרווחים בבתי הספר של 'החינוך העצמאי' ובבתי הספר של הבנות שלא לומדים כעת, תוך כדי שמירה על הנחיות משרד הבריאות. ח"כ גפני אמר לנתניהו כי אנו מאמינים שלא תצא תקלה מתחת ידו של גדול הדור.

בכיר בע' ב"ב: "כח"ל מנעו את מתווה הת"תים מסיבות פוליטיות" – במפלגה הכחישו

רוני נומה מאיים: "מוסדות שיפרו את החוק מסתכנים בהליך פלילי ושלילת רשיון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים מוקדם יותא הערב הערכת מצב במטה השליטה הארצי של המשטרה בבית דגן, יחד עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ומ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן. רה"מ נתניהו אמר שיש להגביר את האכיפה והקנסות בערים אדומות וכן להדק את הכתרים סביב ערים אלה.

נתניהו אמר בסיור כי "אנחנו במאמץ גדול מאוד להמשיך את ההצלחה הגדולה של הסגר. אנחנו רוצים את כיבוד הכללים ברחבי הארץ, אני ער לכך שיש לנו עדיין אתגר גדול. קודם כל אנחנו צריכים למנוע את הזליגה של התחלואה מהערים האדומות. לא נשארו הרבה, מספרם ירד, וזה דווקא כתוצאה מזה שכן כיבדו את הכללים".

"עכשיו אני קורא לכל ראשי הציבור, לציבור החרדי, לקיים את הכללים, לדאוג שהם יכובדו, ובכל מקרה צריך לעשות גם אכיפה. הגברת אכיפה זה כולל להבטיח שהסגרים מהודקים, וגם בתוך הערים אנחנו ניתן קנסות ככל שהדבר נדרש".

"אני הייתי שמח שהדבר הזה ייעשה בהתנדבות, בהבנה הדדית, כי המטרה שלנו היא לדאוג לכל אזרחי ישראל, לכולם בלי יוצא מן הכלל. לכך אנחנו צריכים גם אכיפה וגם הסברה, גם משמעת וגם את העבודה החשובה שהמשטרה עושה בתנאים קשים. אנחנו בעיקר מתמקדים בסגרים ובקנסות, יש עוד עבודה לעשות. הכי חשוב שכולם יבינו שאנחנו פועלים למען הבריאות של כל אזרחי ישראל ואת זה נשיג רק בהגברת המשמעת".

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה אמרה הערב בראיון ל'קול חי' כי "אני לא מקבל את המילים התעמרות ואכיפה בררנית, היות שאני מקבל פניות מאזרחים רבים אז אני יכול לומר שאני מקבל פניות מכל האזרחים בעניין, מכל הציבורים. אז כל אחד מרגיש שזה מהקבוצה שלו אבל עובדתית זה לא נכון".

"בכל הערים בארץ יש אכיפה משמעותית של המשטרה ואני מרשה לעצמי לומר כאן כי חלק גדול מהירדה בתחלואה נזקפת לטובת אותה האכיפה, צריך לומר מילה טובה גם למשטרה וגם לציבור החרדי, כי רוב הציבור החרדי מקיים את ההנחיות, אבל חלק קטן מפר את ההנחיות ואלו התמונות שאנחנו רואים בתקשורת אבל העובדה היא שאין ברוב המקומות הפרה של ההנחיות".

"הממשלה לא יכולה לנצח את הקורונה אלא הציבור וזה הדבר הכי חשוב, אנחנו לא רוצים לעבוד בכוחניות. המראות של החתונה בגבעת זאב הם מראות קשיפם ואף שוטר לא רוצה לראות את זה אבל זה נכפנ עליהם וזה מאבק לאומי ואם מיכשל בזה אנחנו לא נזכה לכלכלה ולא ליחסי חוץ ואז נאבד את הכל, ונצליח לעשות את זה רק ביחד. ולכן המשטרה באה בהידברות עם ראשי קהילות ואדמורים, ורוב הציבור אחראי ולא כולו, ואיפה שלא המשטרה תאכוף".

"בנושא ההיערכות לתפילות ולימודים, אני מסכים איתכם שצריך למצוא את האיזון בין הדברים שנוכל להוריד את התחלואה וגם שכל אחד יוכל להמשיך בדרכו, יש לנו בקואליציה אנשים מדהימים כמו הרב אריה דרעי שפועל למען שולחיו", דברי השר אוחנה.

הכתבות המעניינות ביותר

נדיר! גדולי ישראל הבטיחו: "נתפלל עליהם ונפעל עבורם בזאת חנוכה"
מנכ"ל פייזר על הווריאנט החדש: "האופציה הטובה ביותר היא להתחסן"
תומך ב"שהידים" ושוהה בלתי חוקי: זה המחבל שביצע את הפיגוע בשער שכם
לאחר שעתיים של חקירה: לוחמי המג"ב שוחררו ממשרדי מח"ש בירושלים
בהשתתפות אלפי התלמידים: מרן ראש הישיבה הגיע למסיבת חנוכה בפוניבז' • צפו
מעמד חנוכת הבית לבנין ישיבת אוהל התורה סאסוב • גלריה
טרור אנטישמי חדש בשכונת שמעון הצדיק: כיבוי נרות חנוכה • צפו
תלמידי ישיבת מדרש יחיאל ביתר נבחנו אצל מרן ראש ישיבת סלבודקא
מסיבה לכבודה של תורה בחברת 'קנין ש"ס' שע"י ישיבת ביוד"א בקרית ויז'ניץ
לא ייאמן: הלוחמים שחיסלו את המחבל שפצע חרדי נחקרים באזהרה
טרגדיה משפחתית: נקבע מות אחותו בת ה-9 של הפעוט שנהרג
הילולת הרה"ק רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל בחצר הקודש טאלנא
בהוראת מרן ראש הישיבה: בפונביז' לא יצאו לשבת חופשה כנהוג
ישועות גדולות בסייעתא דשמיא בכח התורה והתפילה
הטעם להדלקת נר לר"מ בעל הנס בר"ח טבת • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
ליל שבת בבני ברק: שריפה פרצה בדירה; שבעה נפצעו • צפו
בחור ישיבה חוצה את הכביש - מחבל ערבי מתנפל עליו • תיעוד דרמטי
פִּרְסוּמֵי נִיסָא • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק ראחמיסטריווקא

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו