לאחר החלטת מושל ניו יורק: בסאטמאר הודיעו – "החתונה רק לבני משפחה"

לאחר החלטת מושל ניו יורק אנדרו קואומו על איסור קיום חתונת בית סאטמאר שתתקיים מחר בוויליאמסבורג, הודיעו כעת בחסידות כי החתונה כולה, כולל הריקודים תתקיים אך ורק לבני המשפחה, שאר החסידים יוכלו להאזין לשמחה בשידור חי • פרסום ראשון

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

שעות לא רבות לאחר החלטת מושל מדינת ניו יורק אנדרו קואומו שהורה על איסור קיום חתונת בית סאטמאר שצפוייה להתקיים מחר (שני) בשכונת וויליאמסבורג בארצות הברית, מודיעים כעת בחסידות כי החתונה כולה תיערך רק לבני המשפחה.

ל'חדשות JDN' נודע כי בהודעה ששוגרה לרבבות חסידי סאטמאר נכתב, "הננו מודיעים בזה אשר לאור המצב השורר לעת עתה וכדי שיתקדש שם שמים על ידינו, הוחלט אשר שמחת החתונה של נכד כ"ק מרן רבינו שליט"א, ביום ב' פ' נח הבעל"ט כולל הקבלת פנים, חופה, סעודת החתונה, והריקודין של מצווה, יתקיים בעז"ה באופן מצומצם רק לבני המשפחה הרוממות".

מדובר בתקדים של ממש שכן בחתונות החסידות אלפים נוהרים ליטול חלק בשמחת רבם, כאשר בשעת ה'מצווה טאנץ' אז זה שעת השיא כשרבבות חסידים משתתפים באירוע. כאמור, כעת בשל המצב גם הריקודים יתקיימו רק לבני המשפחה.

יצוין כי לרווחתם של המוני החסידים הוקם מספר טלפון מיוחד בו יוכלו לשמוע את שמחת החתונה בשידור חי לאורך כל השמחה הגדולה.

כזכור, מוקדם יותר היום דווח כאן כי אנדרו קואומו מושל מדינת ניו יורק שבארצות הברית הוציא ביממה האחרונה צו נגד קיום חתונת חסידות סאטמאר שתוכננה להיערך מחר במרכז החסידות שבויליאמסבורג בהשתתפות אלפים.

מדובר בשמחת החתונה שצפוייה להתקיים מחר לנכד כ"ק האדמו"ר מסאטמאר שליט"א בן לבנו הרה"צ רבי חיים צבי טייטלבוים שליט"א אב"ד סאטמאר ירושלים, עם בת הרה"צ רבי נחמן כהנא שליט"א בנו של כ"ק האדמו"ר מספינקא שליט"א.

החתונה שהייתה אמורה להתקיים במרכז החסידות בשכונת ויליאמסבורג שבארצות הברית תוכננה למחר, אלא שמושל ניו יורק הוציא צו האוסר את קיום החתונה בהשתתפות אלפים.

מושל ניו יורק אנדרו קואומו אמר לתקשורת כי "קיבלנו ידיעה שזה קורה. עשינו חקירה וגילינו שזה כנראה נכון", אמר, "תראו, אתם יכולים להתחתן, אתם פשוט לא יכולים להתחתן עם 10,000 איש בחתונה שלך".

מזכיר החסידות חיים יעקובוביץ שיגר מכתב לרשויות בו הוא כותב כי החתונה צפוייה להתקיים באופן מצומצם וחבל שהם לא דיברו איתם לפני פרסום האיסור. במכתבו כותב מזכיר החסידות: "בנוגע לחתונה הקרובה של נכדו של הרבי הגדול חתונה היא תמיד חגיגה משמעותית, חתונות במשפחת האדמו"ר הגדול הן חגיגות מצופות במיוחד לקהילה בהשתתפות אלפי אנשים".

"עם זאת" מוסיף מזכיר הקהילה "עם התחשבות בתקנות COVID-19 וכדי לעמוד בהנחיות המתאימות לאירוע כזה, חתונה זו תוכננה אחרת, כי בחגיגת החופה וארוחה ישתתפו רק מעגל קטן של בני משפחה קרובים. שאר הקהילה יוכלו להשתתף רק לפרק זמן קצר כדי להעביר את משאלותיהם לאדמו"ר הגדול ובני משפחתו".

"ההתקפות הבלתי מוצדקות על אירוע זה, שמקורן בידי המסתערים על הקהילה, מנותקות מהעובדות. עצוב שאיש לא אימת את תוכניותינו לפני שתקף אותנו. הפרסום יהפוך את החתונה הזו לפפראצי וימשוך צופים שעשויים לא להפוך את השליטה בהמונים לעמידה בריחוק החברתי. זה גם ירתיע מהאווירה החגיגית והרוחנית שמתאימה. מכאן, החלטנו שהחתונה לא תתקיים כמתוכנן, ותשתתף רק בני משפחה קרובים".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן