"קול ברור נגד ההסתה": אלפים עומדים במרחקים ועם מסיכות בהפגנה בערד • צפו

אלפי תושבים הפגינו בשעה האחרונה בעיר ערד במחאה על ההסתה נגד הציבור החרדי ושורת מקרי התנכלויות כלפי תושבים חרדים. ח"כ ליצמן תקף את ראש העיר ואמר כי ההסתה שלו גרמה להצתה ועליו לשאת בכיסוי הנזק. עוד אמר שיבחן אפשרות לתשלום פיצויים לנפגעי איבה מכל כיוון
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • אם לתינוק בן חודש: " משה שילה רעב ואין לי כסף לקנות לו נוטרולין"

  תוכן מקודם

 • מחריד: בעל דירה מאיים לזרוק לרחוב גר צדק עם שלושה ילדים קטנים

  תוכן מקודם

אלפי תושבים, בעיקר חרדים מחסידות גור, הפגינו היום (שני) בעיר ערד במחאה על ההסתה נגד הציבור החרדי ושורת מקרי התנכלויות כלפי תושבים חרדים. על פי הערכת המשטרה השתתפו כ-3,000 איש בהפגנה. הנוכחים ציינו בהתפעלות את שמירת ההנחיות על ידי המשתתפים.

הטריגר שהביא לקיום ההפגנה היה הצתת המרכז המסחרי החרדי והעלאתם באש של חנויות ועסקים בבעלות חרדית. בקהילה החרדית בעיר ראו זאת בחומרה וטענו כי אלו תוצאות של הסתה ממושכת בכל הארץ כלפי הציבור החרדי והשפעת היחס השלילי שהקהילה מקבלת מצד גורמי העירייה.

בעצרת נאמו רב הקהילה הגאון הרב מרדכי וולקוביץ שליט"א שאמר כי הוא מכהן ברבנות העיר כ-40 שנה ומעולם לא היו כאן מקרי הסתה והצקה עד ההנהגה העירונית הנוכחית, אחריו נשא דברים ראש ישיבת 'לב שמחה' הרב אברהם אברמוביץ שהדגיש את החיים השלווים המשותפים בין חרדים לחילונים בערד וציין גורמים שונים שמערערים על הלגיטימיות של הנוכחות החרדית בעיר. על הזכות שלנו לגור כאן ולעבוד ולפרנס את משפחותינו.

יו"ר יהדות התורה ח"כ יעקב ליצמן תקף את ראש העיר ואמר כי ההסתה שלו גרמה להצתה ועליו לשאת בכיסוי הנזק. ליצמן ציין כי יבחון בממשלה אפשרות לתשלום פיצויים לנפגעי איבה מכל כיוון.

מזכ"ל אגודת ישראל, סגן ומ"מ רה"ע ב"ב חנוך זייברט, אמר כי זכותו של כל יהודי לגור בכל מקום בארץ ישראל. אני עצמי גרתי פה בעיר בעבר ותמיד קיבלו אותנו בברכה.

הנואמים ציינו כי ההפגנה אינה נגד תושבי העיר אלא מחאה נגד הסתה שהביאה להצתה והצהרה כי הקהילה החרדית בעיר מעוניינת בחיים שלווים ורגועים.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן