yaakov Naumi/Flash90

אושר בוועדת השרים: בוטלה ההכרזה על רכסים כ'אזור מוגבל' – הסגר יוסר

ועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל אישרה את הצעת משרד הבריאות וממונה הקורונה הלאומי לבטל את ההכרזה על היישוב רכסים כ"אזור מוגבל", נוכח השיפור בנתוני התחלואה. ההחלטה תכנס לתוקפה הלילה לאחר פרסומה ברשומות
 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

ועדת השרים להכרזה על אזור מוגבל אישרה את הצעת משרד הבריאות וממונה הקורונה הלאומי לבטל את ההכרזה על היישוב רכסים כ"אזור מוגבל", נוכח השיפור בנתוני התחלואה – כך נמסר בהודעה משותפת של משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות. על פי ההודעה, ההחלטה תכנס לתוקפה הלילה לאחר פרסומה ברשומות. הישיבה לגבי יתר הערים תתקיים מחר (שלישי).

ממועצת רכסים נמסר כי "לאחר מאמצים כבירים ובזכות המאמץ של התושבים לשמור על הכללים וההנחיות, אנו שמחים וברכים על ההחלטה להסיר אותנו כ"אזור מוגבל". החלטת וועדת השרים שהתקבלה הערב, תיכנס לתוקפה עוד הלילה לאחר פרסומה ברשימות. שוב, אנו מזכירים לכם תושבים יקרים, המשיכו להקפיד על הנחיות משרד הבריאות בצורה מושלמת".

ראש המועצה הרב דן כהן אמר ל'חדשות JDN' כי "אנחנו שמחים שהמאמץ המשותף של כולנו הביא להורדת התחלואה והסרת הסגר, אני מבקש וקורא לכל התושבים להמשיך בהקפדה על ההנחיות ויחד נמשיך להוריד את אחוזי התחלואה".

מוקדם יותר נמסר בהודעה משותפת ל'מגן ישראל' ומשרד הבריאות כי לאור נתוני התחלואה של הערים האדומות ביממה האחרונה ביקש פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, מנהל 'מגן ישראל', דיון בוועדת השרים לאזורים מוגבלים, להסיר את הסגר על הערים: רכסים, מודיעין עלית, ביתר עלית וכן על שכונת מטסדורף בירושלים שציוני הרמזור בהם השתפרו. .

עוד נמסר כי "על פי הקריטריונים שהובילו לסגר וכתר באותם ערים, ניתן לאפשר הקלות נדרשות אף על פי שיש חשש מתחלואה חבויה על פי שיעור בדיקות חיוביות וכמות הבדיקות. דווקא בשל זה יש חשיבות עליונה להמשיך להקפיד על ההנחיות וההגבלות ובעיקר למנוע פתיחת מערכת החינוך ללא אישור, ולהמשיך להיבדק. כידוע, הגיל הצעיר מהווה גורם מרכזי בהפצת המחלה לגיל המבוגר ולתחלואה קשה. אי הקפדה בכל עיר תגרור לממדי תחלואה שיחזירו אותם לאדום".

ראש העיר ביתר עילית מאיר רובינשטיין אמר מוקדם יותר כי "הממשלה מתגלה בשיא אטימותה. במשך כל הגל השני פעלנו ללא הפסקה להורדת התחלואה, תוך ידיעה ברורה שברגע שנסיר מעלינו את הצבע האדום, יוסרו המגבלות החריגות. מקבלי ההחלטות התגלו הבוקר בעלבונם, כשסירבו לעמוד בהתחייבותם הברורה להורדת המגבלות מעל העיר. לא ייתכן שכאשר מדובר בחרדים, ישנה ענישה קולקטיבית לא מידתית. הציבור החרדי לא מוכן עוד להיות שק החבטות של ישראל, חייבים לעשות לזה סוף".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר מוקדם יותר במהלך סיור בחמ"ל הקורונה בבית החולים רמב"ם, שלצידו מנכ"ל משרד הבריאות פרופ חזי לוי, כי "יש ערים אדומות שמראות כרגע, לפי הנתונים של הלילה, שהן מתחילות לצאת. אם אני לא טועה, שתי ערים אדומות מתוך חמש הערים, מתחילות לצאת. אבל אנחנו עדיין לא מוציאים אותן, זה תלוי בקיום ההנחיות".

עוד הוסיף כי "אני קורא לכל הציבור בערים האדומות, לציבור החרדי – קיימו את ההנחיות. אנחנו נאכוף, אבל לא פחות חשוב זה שאתם תאכפו על עצמכם. אם נעשה את זה, אז נצא מזה, ונצא בצורה טובה מהגל השני שמכה עכשיו בעוצמה בכל העולם. אנחנו יכולים לצאת טוב יותר מיתר מדינות העולם כפי שקרה בגל הראשון, אם נעשה את זה יחד".

לשכת ראש הממשלה הבהירה את דבריו והכחישה כי התכוון שערים שכבר לא אדומות יישארו בסגר. "הפרסום לא נכון. ראש הממשלה אמר את ההפך. עיר שתפסיק להיות אדומה יוסר ממנה הסגר. מי שקובע את המעבר מעיר אדומה לירוקה הוא משרד הבריאות על פי קריטריונים מוגדרים וקובעים", נמסר. מקורבי נתניהו ביקשו להוסיף כי "ראש הממשלה דואג לבריאות הציבור ולרווחת עם ישראל והציבור החרדי יום ולילה".

יו"ר ועדת חוקה יעקב אשר שוחח עם נתניהו בעניין דבריו על השארת הערים החרדיות ה'כתומות' בסגר ואמר כי "תכנית ה'רמזור' מלווה בחקיקה שמחייבת כי ברגע שעיר יורדת מדירוג 'אדום' יוסרו ממנה ההגבלות, צריך לכבד את הפרמטרים המקצועיים ולהורות על שחרור הערים הללו באופן מיידי, זה יעניק תמריץ לרשויות לעבוד נכון ויגביר את אמון הציבור".

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס אמר בעקבות הודעת נתניהו כי הערים החרדיות שהפכו לכתומות לא יצאו מהסגר: "יצא המרצע מן השק. כפי שאמרנו כל הזמן, הסגר על הערים לא מגיע ממקום ענייני, אלא מהווה ענישה קולקטיבית וזריקת אחריות של הממשלה. אני קורא לחברי הכנסת להתכנס עוד היום ולבטל את הסגר שהוטל על הערים הכתומות".

יו"ר הוועדה לפניות הציבור, ח"כ יעקב טסלר: "הודעת נתניהו על השארת הערים החרדיות בסגר למרות שנצבעו בכתום, רק מאששת את תחושת הציבור על קבלת החלטות שלא משיקולים מקצועיים. אנו מצפים מרוה"מ להתעלות מעל כל שיקול זר ולקבל הכרעה בהתאם למתווה הרמזור".

כתבות קשורות

רב העיר פ"ת: "לאחר בדיקה, הבשר הטרף מהמפעל בנהריה לא הגיע לעירנו"
שלומי ברנשטיין, יואלי קליין ושעיה גרוס שרים: "משכני"
שרולי ברונכר מארח את ישי לפידות: לב שמח • צפו
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן