Yossi Zamir /Flash90

טאבלטים כשרים – ועדת החינוך דנה בפתרונות הלמידה מרחוק וקליטת האינטרנט במגזר החרדי

יו"ר הועדה תהילה פרידמן אמרה: "הועדה מברכת את היוזמה לספק טאבלטים כשרים ייעודיים ללמידה שמאפשרים גם לתלמידים חרדים להשתתף בלימודים בזמן שבתי הספר סגורים". מנכ"ל הדרן: "חייבים למצוא את הדרך איך הלמידה מרחוק לא תהפוך לנזק מחשיפה לא נכונה לתכני האינטרנט".
 • תפילה נדירה במקומות הקדושים בעריו"כ לפתיחת שערים!

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • הפוך פרווה? קל! בואו להכיר את משקה BARISTA המושלם לקפה >>>

  תוכן מקודם

ח"כ תהלה פרידמן מ"מ יו"ר ועדת החינוך בכנסת, אמרה "27% מילדי ישראל לא השתתפו בלמידה מרחוק בכלל, רובם מהאזורים החלשים יותר חברתית, ערבים, פריפריה, חרדים". דב מילר מנכ"ל הדרן: "חייבים למצוא את הדרך איך הלמידה מרחוק לא תהפוך לנזק מחשיפה לא נכונה לתכני האינטרנט".

בעקבות הלמידה המקוונת ואי פתיחת מוסדות הלימוד, קיימה היום ועדת החינוך של הכנסת דיון על בעיות הקליטה ברחבי הארץ בכלל וביישובים החרדים והערבים בפרט. בישיבה השתתפו בכירים ממשרד התקשורת בהם גם המשנה למנכ"ל משרד התקשורת מימון שמילה שפירט על פעולות המשרד להוספת אנטנות, שיפורי קליטה סלולרית, ואינטרנט בפס רחב.

מנהל חטיבת תשתיות במשרד החינוך שלום סננס, פירט על כמויות המחשבים שנקנו ע"י המשרד ויחולקו בימים הקרובים לתלמידים. בנוסף עדכן שמשרד החינוך רכש עשרות אלפי מכשירי טלפון כשרים עבור התלמידים החרדים הלומדים במרחב הקולי.

מ"מ יו"ר הועדה ח"כ תהלה פרידמן אמרה בדיון כי "27% מילדי ישראל לא השתתפו בלמידה מרחוק בכלל. רובם מהאזורים החלשים יותר חברתית. ערבים, פריפריה, חרדים (גם תשתיות הסלולר קורסות). זה לא נושא טכני. זה נושא חברתי קריטי. הפערים הגדולים ממילא הולכים ומתרחבים מידי יום. לא ברור איך נוכל לצמצמם. תשתיות טכנולוגיות תמיד היו חשובות. במצב הנוכחי הפכו לדחופות במיוחד".

מנכ"ל חברת הסינון 'הדרן' דב מילר, שפיתחה מכשירי טאבלט ייעודיים ללמידה מרחוק ללא אפשרות גישה לאינטרנט, אמר: "גם אם מחליטים על למידה מרחוק, חייבים למצוא פתרון איך הלמידה מרחוק לא תהפוך לנזק מחשיפה לא נכונה לתכני האינטרנט, כך שגם תלמידים חרדים יוכלו להשתתף בלמידה מרחוק ולהמשיך לשמור בקפידה על אורחות חייהם".

בתגובה לדבריו של נציג משרד החינוך בעניין רכש המחשבים והמכשירים הסלולריים של משרד החינוך לחלוקה לתלמידים אמר מילר, כי מכשירי הטאבלט זולים משמעותית לעומת מחשבים, ותלמידי בתי ספר יכולים ללמוד ללא הפרעות ואף לבצע את כל המטלות הלימודיות באמצעות הטאבלט ואין צורך במחשבים עם כל הציוד ההיקפי הנלווה.

הוא סיפר, כי "מפיילוט שערכה חברת 'הדרן' במספר רשתות חינוך בציבור החרדי, לא היה ניכר כל הבדל ברמת הלימוד וההשתתפות בשיעור בין התלמידים שלמדו באמצעות מחשב לתלמידים שלמדו באמצעות טאבלט, וכי בתקציב שהעמידו לרכש המחשבים יוכלו להגיע להרבה יותר תלמידים אם ירכשו טאבלטים ולא מחשבים".

במסקנות הועדה ציינה מ"מ יו"ר הועדה ח"כ תהלה פרידמן כי הועדה דורשת ממשרד החינוך ומשרד התקשורת לדאוג לאמצעים טכנולוגים – תשתית וציוד קצה לכל התלמידים. בנוסף ציינה ח"כ פרידמן כי הועדה מברכת את היוזמה לספק טאבלטים כשרים ייעודיים ללמידה שמאפשרים גם לתלמידים חרדים להשתתף בלימודים בזמן שבתי הספר סגורים.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

ראש הישיבה מרן הגרמ"צ ברגמן בערב ומוצאי יום הקדוש • גלריה
טוֹבִים מְאוֹרוֹת • קידוש לבנה בחצה"ק קאמארנא בני ברק
שׁוּבוּ לָכֶם לְאָהֳלֵיכֶם • הגרי"מ מורגנשטרן בהבדלה
הַמַּבְדִיל בֵּין קֹדֶשׁ לְחוֹל • האדמו"ר מנדבורנה ירושלים בהבדלה
מוצאי יום הכיפורים בחצה"ק ראחמיסטריווקא • גלריה
תיעוד: מוצאי יום כיפור אצל הגרב"צ מוצפי
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון
פרשת האזינו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
מוצאי יום הכיפורים אצל הראשון לציון הגר"י יוסף שליט"א
השבת מציינים 'שבת יארצייט' של ה'תפארת מרדכי' מפיטסבורג זצ"ל
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
המחבלים שנתפסו והבניין שקרס • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
מחדל הבריחה מהכלא: סוהר הגיע לתא בזמן שהמחבל חפר את המנהרה
ונשמרתם: תוך שעות 3 נפצעו במהלך בניית הסוכה - אחד במצב קשה
סלמון בטעם מעושן / ניסי גולדרייך
מרגש: ילדי הקירוב התאמנו לסובב ג' פעמים על הראש
משלוח של דלק הגיע ללבנון; צעיר ביצע ירי של טיל RPG לשמחה • צפו
ביום כיפור: לוחמי מג"ב עצרו ערבים שיידו אבנים סמוך לביתוניא

המיוחדים

חדש באתר

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו