FLASH90

בנט: "לומר לחרדים אתם לא תלמדו תורה זה כמו להגיד שלא לנשום"

יו"ר ימינה יצא להגנת הציבור החרדי בתקשורת החילונית: "מה שצריך לעשות זה לשבת איתם, להבין את המציאות והעוצמות בקשר ללימוד תורה. היה צריך לשבת ולהגיד איך כן: לפתוח האנגרים, לעשות התאמות. היו לנו חודשים כל כך ארוכים, אבל לא עשו כלום. ואז באמת הכל התפוצץ"
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט יצא הערב (שלישי) להגנת התיבור החרדי בראיון לתקשורת החילונית ואמר כי "צריך לדעת שיש רוב חרדי שמקיים חד משמעית את ההוראות. אני לא אומר את זה מלקרוא או לשמוע, אלא מלבוא. הייתי בכל הערים החרדיות, הרבה פעמים. כשהפוליטיקאים החרדים לא הגיעו – אני הגעתי".

בראיון ל'גלי צה"ל' הוסיף כי "כל הסיפור של החרדים היה יכול להתנהל אחרת ולא היה צריך להגיע למקום הקשה הזה – לא מבחינת תחלואה ולא מבחינת שנאה. מה שצריך לעשות זה לשבת איתם, להבין את המציאות והעוצמות בקשר ללימוד תורה. אתה לא יכול לבוא ולהגיד לחרדים: "אתם לא תלמדו תורה". זה כמו להגיד לא לנשום חמצן, אתה לא יכול לעשות את זה".

"היה צריך לשבת ולהגיד איך כן: לפתוח האנגרים, לעשות התאמות. היו לנו חודשים כל כך ארוכים ממאי עד ספטמבר. המון זמן, אבל לא עשו כלום. ואז באמת הכל התפוצץ. כי גם החרדים בצד שלהם אמרו: חבר'ה, תגידו לנו איך כן ומה לא. ואני אומר, זה מה שצריך לעשות עכשיו. לשבת איתם, להסביר את זה, אני קובע ואומר לך: יש פתרונות, לא מושלמים אבל יש פתרונות. אם יושבים בגובה העיניים ולא מנחיתים מלמעלה כל מיני הודעות בשלוש לפנות בוקר, ואז עושים סיבוב של 180 מעלות".

מוקדם יותר אמר בנט כי "הקיבעון של ממשלת ישראל על קונספציית הסגר מחריבה את ישראל. חייבים ואפשר למנוע גל שלישי ללא שימוש בסגר. במקום לזהות את הנשאים ולבודד רק אותם ומגעים שלהם, הממשלה כולאת 9 מיליון אזרחים בביתם, מקריסה את העסקים בישראל, ועוד מתגאה על ״ההצלחה של הסגר״(!). אסור שזה יקרה שוב. חייבים לעבור מפטיש לפינצטה".

"סגר (״הפטיש״) הוא כלי של ממשלות עצלניות וכבדות, והוא מביא להרס כלכלי, נפשי ומשפחתי נרחב. מערך קטיעה (״פינצטה״) הוא כלי לממשלות חרוצות וזריזות, שדואג לזהות נשאים וחשודים, ולבודד רק אותם כך ששאר המדינה פועלת. ״הסטארט אפ ניישן״ היתה צריכה להיות בחזית הזריזים, אך בחרה להיות כבדה, איטית ומקובעת. היה צריך לאחד אותנו, את כל המגזרים, למטרה לאומית משותפת אדירה.
במקום זאת הממשלה רק עוסקת בלהשניא אותנו זה כל זה. זה לא האופי שלנו! זו לא מדינת ישראל שאני מכיר".

"נניח שיש קהל של 500 איש, ובתוכו יש מאומת אחד. תפיסת ״פטיש״ הסגר תשלח את כל ה500 לבידוד, תפיסת הפינצטה תאתר 10-20 חשודים מתוכם ותשלח רק אותם לבידוד. פטיש הסגר הוא כלי קל של עצלנים. לא צריך להתאמץ. מוציאים הוראה לסגור את 9 מיליון אזרחי ישראל בבית, ומקריסים את העסקים. זהו".

"שיטת הפינצטה היא מורכבת יותר והיא דורשת מאמץ לאומי מתמשך, הטמעת טכנולוגיות חדשות בכל יום, מעקב קפדני אחר ביצוע, הכשרת עובדים, שינוי ועדכונים תוך כדי תנועה, המון בדיקות. דרום קוריאה, אסטוניה, קפריסין וטאיוון בחרו להתאמץ בשיטת הפינצטה, והצליחו. מדיניות רבות אחרות, ביניהן ישראל, התעצלו ולא הכינו מערך קטיעה, ויגיעו לשימוש בסגר".

"אותי מעניינת ישראל. לא היינו צריכים להגיע לסגר השני, ואין צורך להגיע כעת לסגר שלישי. יש מאות פעולות יצירתיות שהממשלה צריכה לבצע כעת, ואז נשתלט על המגיפה. לא עוד סגרים. זה בהישג יד.

דוגמא אחת קטנה: בשיטת ״איגום״ ניתן לבדוק כיתת תלמידים מלאה בפענוח יחיד של כלל הדגימות שלהם. אם יצא שלילי, אז הם שליליים.
רק אם יצא חיובי, בודקים כל מטוש בנפרד. כך בקלות אפשר לבדוק את כל תלמידי ישראל בתדירות גבוהה. אז מה הבעיה? למה זה לא קורה? כי ממשלת נתניהו-גנץ התאהבה בסגר. ראש הממשלה קרא לזה ״הצלחה אדירה״ ואינו חדל מלשבח מדיניות זו. ואם כך חושבים, אז לא טורחים לעשות את עבודת הקמת ה״פינצטה״".

"שוחחתי עם שרים בקבינט הקורונה, והם אמרו לי ש95% מהדיונים הם על מה לסגור, מתי לסגור, מתי לפתוח. הם לא עוסקים בהגדלת בדיקות, הטמעת טכנולוגיות, יצירת שיטה ויעילה לאיתור מהיר של נשאים ובידודם. כשאתה מאוהב בפטיש, לא תתאמץ לפינצטה. ולכן, אם לא יהיה שינוי, אנחנו נדונים לסגר שלישי ורביעי וחמישי".

לגבי חיסון אמר בנט כי "הלוואי שיגיע. אני דחפתי בכל מאודי את המכון הביולוגי וצחקו עליי בעניין. צריך לעשות הכל להשיג חיסון אבל, אסור להסתמך על זה. עד היום אין חיסון לאיידס. אסור לראות בזה ״קסם״ שכבר מגיע. צריך להניח לחומרה שלא יהיה חיסון בשנה הקרובה,
וכך לתכנן. אני אומר בצורה ברורה: ישראל יכולה להשתלט במהירות על הקורונה ולחזור לחיים כמעט נורמליים. בתנאי שנצא מקונספציית הסגר ונתחיל לעבוד", דברי בנט.

כתבות קשורות

בנט במסר לאיראן: "לא תוכלו לשבת בשלווה בטהראן ולהצית משם את האזור" • צפו
תקיפת הספינה מול עומאן: ישראל תציג חומר מודיעיני המפליל את איראן
הכנסת אישרה: השבים מ-18 מדינות נוספות יחויבו בבידוד מלא - בהן ארה"ב וגרמניה
צדיק בא לעיר: מרן האדמו''ר מויז'ניץ בעיר חיפה
המחבל מצומת תפוח הורשע ברצח יהודה גואטה הי"ד
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי יעקב משולם אורנשטיין זצוק"ל, בעל הישועות יעקב
הגר"ח רבי השיא את נכדתו, רבנים ואישי ציבור עלו לברך • גלריה
שריפה בסמוך לירושלים: כביש 1 נפתח; תושבים פונו מהבתים • צפו
מעמד נרגש בסיום השנתי של מנו"ף בעיריית ב"ב באמצעות 'איגוד הסמינרים'
מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר התכנסו בקזחסטאן
מעמד כבוד התורה וחלוקת פרסים בישיבת עץ חיים באבוב ב"ב
"לא רוצים פה זבלים": חרדי הגיע להתעניין בנכס וגורש בבושת פנים • צפו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן